Jump to content

01334 - Door Control Module; Rear Right (J389) 014 - Defective


Andreir
 Share

Postare recomandată

Mai usor este sa il dai jos cu totul. Oricum, asa il vei cumpara de la dezmembrări,  daca se impune inlocuirea.

Verifica fir lin usa fata care este master, alimentare, etc.

Daca vezi usa la scanare....alt modul

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am controlat usa fata si totul este ok acolo.Daca il inlocuiesc pe cel de pe usa  spate, trebuie neaparat sa aiba acelasi cod cu cel original ,sau pot pune si altul cu alt cod? Iar daca pun altul cu alt cod trebuie codat pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie aceelasi cod sau cod compatibil. Necesita codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/3/2022 at 10:54 AM, F l o r i n said:

Trebuie aceelasi cod sau cod compatibil. Necesita codare.

Salutare. 

Modulul meu are codul 1K0959794L.Daca nu gasesc acelasi, cod ma pute-ti  ajuta cu codurile copatibile cu piesa mea.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de sasiu va rog si sa voi verifica luni, cand ajung la service-ul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/9/2022 at 12:50 PM, F l o r i n said:

Seria de sasiu va rog si sa voi verifica luni, cand ajung la service-ul meu.

WVWZZZ3CZ9E111673

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spate dreapta 1K0 959 704 AB VW2 sau 3AA 959 704 B VW4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos.Scuze pt raspunsul intariat dar sunt ff ocupat in aceasta perioada.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor 

Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi in legatura cu schimbarea burdufului protectie cablaj de pe stalpul usii ?Am incercat eu ceva dar am ajuns pana la un punct dupa care m-am inpotmolit ,in sensul ca nu stiu cum sa scot mufa cea mare de iese din usa.. Am scos mufa,am stas afara miezul mufei ,(cel mov) si de aici m am blocat.trebuie  scoase firele din mufa unul cate unul ? Stiu ca trebuie bagat ceva subtire ca sunt fixate cu pini in mufa ,dar intreab poate nu este corect cum vreau sa procedez.Poate este alta solutie ,fara a scoate firele din mufa. Masina passat B6

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie scoti pinii, inlocuit burduf, pus pinii la loc. Ai nevoie de o scula pt depinat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.Multumesc frumos Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare! Am și eu o problemă cu ușile dreapta față și spate, care nu se mai încuie și am observat că nu le vede calculatorul când sunt deschise și nici nu se aprinde plafoniera când sunt deschise. Cele de pe stanga și hayonul funcționează fără probleme. La scanare mi-a găsit 01332 - door control module, passenger side (J387) - no signal/communication și 01334 - door control module, rear right (J389) - no signal/communication.

Problema a apărut din senin. Mașina este Skoda Superb 2, fabricație 2010. 

Orice părere este binevenită. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica calculator usa fata dreapta. Alimentarile, firele de can, etc. Daca sunt ok, probat cu alt calc de usa fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatorul trebuie sa fie acelasi cod cu cel existent pe masina? Daca il inlocuiesc trebuie codat? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general,da. Sau alt cod, compatibil. Da, trebuie codat, ca sa nu ai erori, etc, in functie de dotarile masinii tale si ale donatoarei. De baza, merge si fara codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 8/26/2022 at 1:48 PM, F l o r i n said:

Da, trebuie scoti pinii, inlocuit burduf, pus pinii la loc. Ai nevoie de o scula pt depinat...

Salutare dragi colegii.Vreau sa depinez si eu o mufa la o usa .Am cumparat scule de depinat dar nu stiu cu care dintre ele pot face depinarea si pe unde.Adica,depinarea trebuie facuta ,pe unde intra firele in mufa ,sau prin fata ( pe unde intra mufa tata in mufa mama).In legatura cu scula de depinare daca ma puteti ajuta cu o forgrafie.Si mai am o intrebare care imi poate fi de ajutor pt alegerea modelului cheiei de depinare,daca nu ma puteti ajuta cu foto,depinarea se face pe 2 parti sau doar pe o parte(adica papucul cablului are doi pini sau unul).

 Multumesc anticipat si va daresc o zi minunata!

Modificat de pascher
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin fata. Dacă ai sculele, testezi la fata locului care este cea compatibila.

Altfel,  poza cu pinul si cu sculele, ca sa iti putem indica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/3/2023 at 4:38 PM, F l o r i n said:

Prin fata. Dacă ai sculele, testezi la fata locului care este cea compatibila.

Altfel,  poza cu pinul si cu sculele, ca sa iti putem indica.

Am facut si foto

20230802_202625.jpg

20230805_171349.jpg

20230805_171639.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trage siguranta mov de la blocare pini la mufa ,dupa care incearca cu jucariile cumparate, ca sa il identifici pe cel care te ajuta. Este modelul cu doua piciorușe 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, F l o r i n said:

Trage siguranta mov de la blocare pini la mufa ,dupa care incearca cu jucariile cumparate, ca sa il identifici pe cel care te ajuta. Este modelul cu doua piciorușe 

Ok Multumesc.Maine o sa ma ocup de mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!