Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Microfonul - se modifica cablajul și va trimite semnal direct în unitatea radio. La antena cumperi adaptor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta camera pe rns 315 si daca da de ce am nevoie?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge,dar  trebuie si convertor semnal video si ajungi la acelasi pret cu cea Oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și pierzi și din rezoluție... Și din calitatea acesteia. Deci, mergi pe kit original 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 25.11.2019 at 7:25, spido a scris:

Merge,dar  trebuie si convertor semnal video si ajungi la acelasi pret cu cea Oem.

Salut, convertor semnal este adaptorul cvbs-rgbs? Si eu caut de cateva zile o solutie pentru camera marsarier pe rns315 si nu stiu ce sa caut exact :). Am o skoda octavia 2 break.

Daca poti sa mi spui exact ce am nevoie sau unde gasesc kit complet oem sau aftermarket as fi recunoscator. 

Toate anunturile pe care le am gasit nu erau destul de clare...

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,acela e convertorul de semnal.Sunt multe site-uri de profil,cauta putin..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 2 ore, spido a scris:

Da,acela e convertorul de semnal.Sunt multe site-uri de profil,cauta putin..

Caut de 5 zile, am vazut anunturi care m-au zapacit. Anunturile pe care le-am gasit, legat de convertor semnal cvbs-rgbs, spuneau ca nu se potrivesc decat la modelele rns315 cu mufa 26 pini galbena, asta ma baga in ceata, eu am mufa 26 pini neagra. 

Pentru a monta camera AM cu mufe RCA, mai am nevoie de altceva in afara de convertor semnal si cabluri?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În teorie nu.... Dar de ce ai monta asa ceva, având în vedere ca nu sunt nici fiabile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/23/2019 at 8:28 PM, F l o r i n said:

Microfonul - se modifica cablajul și va trimite semnal direct în unitatea radio. La antena cumperi adaptor

O unitate identica am si eu. Insa am o nelamurire legata de modificarea cablajului? De ce tip de adaptor am nevoie? Ma poti ajuta macar cu o poza? Atunci cand am montat unitatea, am vazut ca firele ce intra in unitate, nu au o mufa verde, asa cum am gasit pe net kit ul pt microfon?

Multumesc pentru lamurire!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce unitate ai? Rns 315? Si ce vrei sa faci? Sa anulezi comanda vocala sau nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 315+ Amundsen cu BT incorporat, la care vreau sa ii montez un microfon (anterior nu aveam navi pe masina)

Modificat de lupo_bv
quote postare anterioara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai da quote postului anterior.

Se trage cablajul microfinului si se monteaza in conectorul rns mufa mica verde/neagra.Poate fi diferita.Atentie-asigura-te ca rns are bt incorporat.NU toate 315 au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nelamurirea mea venea de la faptul  ca am comandat un microfon cu mufa verde si nu stiam daca acesta se potriveste exact cu mufa care iese din bordul masinii si intra ulterior in unitate.

Acum inteleg ca mufa va arata asa cea verde care intra in unitate (atasata la mufa  care iese din bordul masinii).

Pentru unitatea mea care arata ca in poza 2, cred ca varianta buna pt conectare camera externa este aceasta : https://www.aliexpress.com/item/1196260850.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1111104cPDOPAT&algo_pvid=9418161d-312f-4a59-b121-cc4cf976387a&algo_expid=9418161d-312f-4a59-b121-cc4cf976387a-1&btsid=6e60970c-76f7-41da-b63f-94ce76f3cfa1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_55

2.jpg.8807c7e47b4c3b51757df7bbfa4b461e.jpg

93006032_3_644x461_navigatie-gps-vw-passat-golf-rns-315-gps-si-sisteme-de-navigatie_rev008.jpg.d86b367d882cd83e70ebbbc795a9a18a.jpg

Unitatea are MAC diferit de 0 si functioneaza BT pt ascultat muzica de pe telefon momentan(dat fiind ca nu am inca instalat microfonul)

Skoda RNS 315 Amundsen+

HW:59

SW: 0324

Modificat de A_lex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Camera externa postata anterior are dimensiunea de aprox 11,3 cm iar manerul de la portabaj are doar 9.5 cm.

Nu stiu exact daca este sau nu adaptabila, legat de mufe sigur functioneaza, insa pe dimensiune nu se potriveste exact...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta inseamna ca ai de decupat in tabla de la portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, A_lex said:

Camera externa postata anterior are dimensiunea de aprox 11,3 cm iar manerul de la portabaj are doar 9.5 cm.

Nu stiu exact daca este sau nu adaptabila, legat de mufe sigur functioneaza, insa pe dimensiune nu se potriveste exact...

Daca e vb de Skoda, alta varianta nu ai. Din păcate clapa originala este prea mica și de asta trebuie sa decupezi, pana o sa încapă nou clapa, care are integrata camera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

Exista vreo posibilitate ca RNS315 sa citeasca si fisiere video de pe stick , SD sau HDD atasat ?

Multumesc pt .timpul Dvs.

Damian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

 

Am rugămintea sa îmi spuneți va rog dacă unitatea mea RNS315 are sau nu Bluetooth incorporat sau sa îmi spuneți cum verific acest aspect. Cod navigație

 5P0 035 191 G. Va mulțumesc anticipat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci spido, l-am cumpărat de la un tip de avea seat și l-am montat pe masina personala Passat B6 2009, ideea este ca ca în meniul rns nu apare pe nicăieri Bluetooth și nu știu ce sa ii fac. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!