Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

Ma poate ajuta cu activarea acestei functii?

Multumesc anticipat

Modificat de daniel2604
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria de prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am jetta 2006 cu rns 300 si vreau sa pun rns 315. Este posibil doar plug and play sau tre aa fac modoficari ? Si daca da , ce anume ?miltumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge fara probleme.Va trebui update la Can sau inlocuit ptr a nu-ti descarca bateria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am jetta 2006 cu rns 300 si vreau sa pun rns 315. Este posibil doar plug and play sau tre aa fac modoficari ? Si daca da , ce anume ?miltumesc

 

in afara update-ului la can gateway, mai iti trebuie antena de GPS - pt navigatie plus microfonul - ca sa beneficiezi si de functiile bluetooth-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri. Dar antena cred ca am pt ca am RNS300. Eu vreau sa pun RNS315 ca sa imi pot pune camera marsarier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai RNS acum, eliminam din calcul antena de GPS. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
popoviciu ioan mihai

buna ziua am nevoie de ajutor colegilor detin un touran 2005 motor 2000

am montat pe touran un rcd 300 si dores sa montez un rns 315 spunetimi va rog foarte mult .

am inteles ca la montare descarca bateria  ce trebuie facut.

si in afara de antena gps si microfon mai am nevoie de ceva la montat.

multumesc si astept ceva informati care sunt binevenite .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facut update de can sau inlocuit daca nu suporta-ptr descarcare baterie.Alfel-montaj si codari...atit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un Leon 1p 2012 , daca vreau sa imi montez un Rns 315 , mai trebuie facut un update sau inlocuit can gateway ? pentru nu a face drain la baterie ? Daca am deja modulul de bluetooth sub scaunul pasagerului , il pot folosi pe acela ? sau trebuie dezactivat ? am si microfonul in plafoniera ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nevoie de update sau inlocuit can

Modulul BT trebuie dezactivat daca RNS are BT incorporat.Atentie-nu toate au BT incorporat.Microfonul va trebui conectat la RNS(acum e legat la modulul BT).

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot deosebi fizic daca au sau nu BT incorporat ? mufa microfonului existent va fi plug&play cu unitatea sau va trebui pus un alt tip de mufa ? Stiti pe cineva de incredere care sa vanda un Rns 315 cu Bluetooth incorporat ? 

 

Exista vreo diferenta intre rns-ul de Seat fata de cel VW ? in afara de logo-ul de la bootare ? Cineva imi spunea ca cele de Seat au in plus DAB ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe carcasa trebuie sa fie scris MAC-urmat de cifre si litere.Daca e 000000000 nu are BT.

Se fac modificari la conectorul microfonului.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu o setare legata de rSAP pe RNS310 ?

 

Este vorba de Remote Sim Mode cand se conecteaza telefonul prin bluetooth la RNS .

 

Din ce am inteles acest mod practic muta SIM-ul in RNS prin bluetooth, si e folosita antena masinii deci ar trebui sa consume mai putin si sa mearga mai bine, dar sunt si dezavantaje, cel mai enervant la mine este :

-imi cere pinul de pe SIM de fiecare data cand ma conectez la RNS

-nu mai merge internetul pe telefon

 

Aveti ideea daca se poate din setari schimba conexiune sa nu mai faca acest Remote SIM Mode ?

 

Sau trebuie din setarile telefonului ?

 

Practic eu as vrea ca atunci cand deschis BT pe telefon sa se conecteze normal si sa nu-mi mai ceara PIN si sa am in continuarea internet pe telefon .

O sa incerc sa fac unpair si sa nu-i mai dau permisiune sa acceseze SIM-ul ca mai jos :

 

"My name is Andre and I installed a Volkswagen Bluetooth kit with the remote SIM feature.

As I paired my Galaxy SIII with the kit, my phone asked me a couple of things that I auto answered yes...
The first one was about giving permission to access my SIM.
After that my phone always entered in remote SIM mode with the kit.

Today I remade the pairing and when my phone asked to enable access to the kit for my SIM... I answered NO (and checked the box "do not ask me this again").


Now me, my phone and my car seem to be understanding each other."

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau se poate interoga cu vcds si vazut daca este posibil sa dezactivezi remote-ul..

RNS 310 cu BT ? E o raritate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS310 cu BT nu exista.

 

RNS315 (cel care are si BT) nu se conecteaza pe Rsap.... nu cumva ai modul BT instalat pe masina ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut eu Florin....cu ochii mei pe un Mk6.De-asta am zis raritate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am vazut.... ce an era ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2009 parca..si nu am scanul lui din pacate.Am avut niste sd cu harti de 315 si omul jura ca are 315 cu BT.S-a dovedit ca e 310 si nu mergeau hartile.Dar avea BT..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu zic nu, dar nu am vazut - si atunci in afara memoriei interne, care e deosebirea intre ele ?

 

poate avea BT - modul.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-l caut,fac un scan si postez.

@Florin- cred ca hardware difera..nu mergeau harti de 315 pe el.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista pe RNS 310 BT, trebuie neaparat modul. Daca ai modul ce accepta rSAP atunci in modulul ala cred ca se poate seta sa nu fie rSAP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modulul ala sub scaunul pasagerei, cred ca e BT, e o bucata mare de spuma acolo ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact cum am banuit.... RNS310 plus modul de BT separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!