Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

1. Functioneaza ca orice alt bluetooth oem. Merge si cu iPhone (testat 4 cu iOS 7) si cu Android (HTC One cu 4.4.2). Preia numele, il afiseaza, se poate controla si din unitate si din butoanele de pe volan.

2. Merge bine, se aude foarte clar. Microfonul e separat, montat in  pozitia oem in plafoniera. Preia toata agenda, afiseaza si mai multe numere la acelasi contact, daca are. Se poate raspunde din unitate sau din butonul dedicat de pe volan. Se poate forma si din unitate sau cauta contacte.

3. In Europa e ok, din ce stiu eu, dar nu am testat. Functioneaza si in Romania  dar hartile merg doar daca le cumperi de la reprezentanta. SD-ul necesar e cam 1.000 de lei.

4. La mine nu a mai mers mufa AuxIn a masinii, doar cea din fata aparatului. Nu stiu daca se poate face cumva sa functioneze sau nu, nnu m-a interesat niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelent, mersi!

Si oare eu am deja microfon? Masina are suport dinacela de telefon in bord. Cum pot verifica? Daca as avea ar trebui sa existe deja cablul bagat in player sau unde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu/nu pot sa-ti spun daca ai sau nu microfonul pe masina. Dar poti verifica dureaza 2 minute.

 

Microfonul e aflat aici:

 

Si poti sa dai jos plafoniera, sa vezi daca e sau nu microfonul acolo, conform tutorialului de aici(click!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu daca s-a mai discutat.

Aveti idee daca rns 310 se poate monta si daca este functional pe un G5 Plus din 2006?

Exista harti pentru Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate. Cu update / inlocuire CAN gateway.

Harti detaliate nu exista. Doar drumuri principale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta si va fi functional.

Trebuie sa inlocuiesti can-ul sau sa-i faci update in caz ca suporta, pentru a evita descarcarea bateriei.

Cat despre harti ti-am raspuns in pm sau citeste aici http://vwforum.ro/topic/67163-rns-310-amundsen/page-3#entry2481131

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

imi poate spune cineva care din unitatile rns/rcd au carkit incorporat ( bluetooth ) multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai aceasta.

 

ca idee - niciun RCD nu are BT incorporat.

 

daca vrei asa ceva, o sa iti trebuiasca si instalarea unui microfon - nu este incorporat in unitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu au toate RNS-urile 315 bluetooth activ, sa intrebi/verifici inainte sa cumperi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, asta se poate rezolva cu VCDS-ul sau alt tester compatibil, din codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

activ - eu am zis ca Rave a  vrut sa spuna ca este bifat inactiv.... caz in care, se poate activa usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cel la care nu este hardware in el, tot inactiv este bifat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru rns310 sunt acoperite drumurile nationale 100% .

Pentru rns 315 sunt la nivelul celor de rns510 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru rns 315 sunt la nivelul celor de rns510 .

 

Esti sigur de asta, NU cred pana nu vad..

Cred ca tot la partial suntem cu 315 , ar fi super sa fie la detaliile harilor de 510, dar nu cred..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia d-aci

rns_315_3.jpg

La 315 DINTODEAUNA au existat harti detaliate.

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unitatea nu e pe masina mea, e a unui prieten.

Nu stiu exact ce versiune de harti sunt, insa trecerea de la West la Est s-a facut acum ceva ani. Imaginea e veche, nu e recenta.

Pff, daca stiam le cumparam si eu... Ramasesem cu impresia ca sunt la fel ca cele de 310 ... :(

 

Ai scapat de stres, aia 200 si ceva de euro cat erau hartile au fost folositi mai bine  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stiam ca sunt detaliate ma jur ca le luam. Era mai ieftin decat sa trec la RNS 510, unde trebuia sa adaug kitul de bluetooth separat, pe langa diferenta de pret si riscul de furt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai urmaresti pe siturile care comercializeaza sdcard cu maps pentru 315 dupa ce apar noile harti cele din anul anterior se ieftinesc ... dar nu mult ceva gen 140 euro .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune si mie cineva ce varianta am, 310 sau 315?

part number: 3C003527J

software version: 0263

system harware version: H35

cu google nu m-am lamurit, tind sa cred ca e 315, dar nu sunt sigur....

Modificat de Mistery
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi pune o cifra la PN ca sa ne lamurim si noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!