Jump to content

Seat Leon 5F (2013)


Cristian
 Share

Postare recomandată

Imi cer scuze pentru linkul aiurea. Pusesem o scurtatura pentru fileshare.ro, care initial mergea bine.

 

Incerc acum cu linkul original obtinut dupa uploadarea arhvei cu Media System Touch.

 

Daca stiti un site de file share mai de incredere va rog sa-mi spuneti si uploadez arhiva acolo.

 

Scuze inca odata.

 

@ Cristian: ... si eu aproape uitasem de masina dupa 14 saptamani... :)

Bine ca pana la urma a venit si e OK.

A propos de cumparat Leon, cand am ridicat-o mi s-a spus ca s-au comandat cateva Cupre.

Sunt curios si eu sa vad daca vom avea vreun viitor posesor pe forum.

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    183

  • Rave

    53

  • The_Ego

    48

  • florinrmn

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vor mai fi MY 2015 [emoji6] dar aici se discuta mai mult de versiunile de top - FR, Cupra - eu mi-am permis doar un Reference cu cateva mici optionale - climatronic, faruri de ceata, XDS + HH si Media System Colour (ca default la Ref. e cel alb-negru, Media System Touch). Se fabrica chiar in saptamana asta (week 44), probabil prin sapt. 47 ajunge la mine.

Modificat de tao980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa se discute despre toate. Eu ma gandeam ca sunt foarte putini posesori de 5F pe forum, judecand dupa cei care posteaza aici.

Asteptare usoara tao980! :) Leonul 5F este o masina foarte frumoasa, de calitate premium, si care merita luata in orice configuratie.

Poate te ajuta daca iti spun ca exact la 2 saptamani din ziua in care dealerul m-a informat ca are confirmarea fabricarii, masina a ajuns la PBN.

 

P.S. Pacat ca nu mai exista in aria 5F topicul acela despre asteptari si sosiri de comenzi.

Poate ar fi cazul sa se faca un split la cel vechi din aria vechiului Leon, incepand cu primul post referitor la 5F si sa se mute aici restul topicului cu posturi mai noi.

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razdan, am rezolvat problema, multumesc pentru idee. In alta oridine de idei, felicitari pentru alegere tao980, vad ca nu sunt singurul care isi cumpara ca urmatoarea masina tot Seat. Oricum, chiar si in versiunea Reference, masina e destul de ok dotata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am primit in sfarsit manualul de utilizare pentru 5F MY2015.

L-am scanat si l-as pune pe forum dar nu gasesc un site de file share mai de incredere.

Poate imi sugerati ceva in acest sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Da, preturile par mult mai mici, am facut un calcul simplu pentru cateva motorizari si sunt cam cu 2000 euro mai putin. Totusi, daca nu se mai acorda discounturi la pretul asta nu mai sunt la fel de mici. In functie de motorizare, echipare, abilitatile de negociere ale fiecaruia si dispozitia dealerului de a vinde se poate obtine un discount mult mai mare de 2000 euro. Nu m-am uitat la dotari, probabil sunt diferente, insa alfabetul chirilic nu mi-e foarte familiar si nu am nici chef sa traduc cu google translate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cupra 280 DSG6  iese pe la 24k EUR.

Mi se pare un pret foarte bun.

 

Probabil ca pasii urmati pentru inscriiere in Romania sunt identici (Ca si cum s-ar cumpara de aici).

Modificat de Amyd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Cupra dsg la ei este aproape 24 0000 euro , pe cand la noi cu discount-ul maxim ajunge la 24 890 euro Cupra manuala...durata de livrare este 5 sau 6 luni dn ce mi-au comunicat cei de la Seat Varna

Modificat de alecsutzyu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Avand in vedere ca a aparut facelift pentru Leon 5f, acest topic se inchide, fiind un topic de discutii generale.

Continuam discutia in topicul corespunzator modelului cu facelift:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Cristian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!