Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Pai, daca i-ai scos "firele", ce vrei sa mai "fonctioneze"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dai seama ca le-am pus la loc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara. Mi-am cumparat un vw passat variant din 2010 si nu reusesc sa conectez telefonul la el. Am sub scaunul pasagerului modul bluetooth 1k8035730D, iar de pe functia phone de pe volan sau navigatie pot pune doar mute. ( nu gasesc meniu pt phone)Nu prea am am cunostinte despre astfel de lucruri de aceea va rog daca se poate sa ma ajutati cu niste raspunsuri.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modulul asta nu afiseaza pe bord sau pe navigatie si parca merge doar daca ai comenzi pe volan.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

buna

am pe masina rns300

+ pachet telefon

daca -l schimb cu un rns510  ,trebuie facut ceva setari/modificari ?

modulul bluetooth are codul 3c0 035729G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand update la can gateway sau inlocuit - altfel iti va descarca bateria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C0907530E   SW 0080 se poate face update ?

masina donoare de RNS este  3C0907530Q  SW 0171

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai E pe masina, este compatibil - nu trebuie schimbat, nu necesita update

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cum se poate face update la CAN cu C? Cu VCDS sau cu alceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

va salut. sunt si eu nou posesor dw vw passat si nu pot conecta telefonul pe rcd.Am citit potarile colegilor si nu m-am lamurit foarte bine cu aceste module.Al meu este NOKIA  si am incercat sa ma imperechez cu samsung ,Il vede ca telefon dar imi  spune ca nu sunt compatibile.Am inteles ca nu este compatibil fiind NOKIA dar as vrea sa ma ajuati daca puteti si daca stie cineva ce modele de NOKIA sunt compatibile cu modulul meu.Modulul are seria  5N0 035 730 A  NOKIA


  Scuze,revin cu alta intrebare,  daca se poate upgrada modulul me care il am.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am un passat b6 2009, sub scaunul pasagerului am un modul bluetooch 1kxxxxxxxb, pe bord acea chestie pentru telefon,pe bc nu apare nici un meniu phone

si nici pe rns 510 la media nu apare bluetooch in dreapta sus. Cand apas phone pe rns se pune mut.

Am scos mufa de la bluetooch de sub scaunul pasagerului si spre surprinderea mea pe rns a aparut in dreapta sus semnul de la bluetooch, am incercat

sa caut cu un telefon nokia 6303 bluetooch-ul dar nu a hasit nimec, aceeasi poveste si cu un samsung galaxy s5. Dupa cateva ore de stationare fara contact

nu mai apare nici pe rns semnul de la bluetooch.

Ce ar trebui sa fac sa ma conectez cu un telefon la masina, nu vreau sa-mi afiseze nimic pe rns, doar vreau ca atunci cand intru in masina sa se conecteze telefonul

si sa pot vorbi in microfonul masinii si sa aud in boxe

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bluetooth

 

trebuie sa accesezi 77-telefon cu VCDS-ul, sa il dai pe visibil si sa modifici codarea - fara cradle.

 

dupa aceea il cauti cu telefonul tau si incerci sa faci pairing

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bluetooth

 

trebuie sa accesezi 77-telefon cu VCDS-ul, sa il dai pe visibil si sa modifici codarea - fara cradle.

 

dupa aceea il cauti cu telefonul tau si incerci sa faci pairing

Cand intru la bluetooth vizibility este dat pe 0 adica nu este vizibil, am selectat 1 pentru vizibil,

test, salveaza, cand dau citeste imi apare 1 adica vizibil dar daca ies si intru din nou

tot atunci imi apare iarasi setat pe 0.

Daca caut cu telefonul bluetooth-ul nu il gasesta dar e normal atata timp cat se schimba singur

pe 0 adica invizibil.

Ce fac gresit?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesti VCDS clona si de aia.

Am mai facut modificari cu ea si au mers.

De ce nu pot sa modific si asta?

Multulmesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca mai da chix si clona ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua tuturor. Am un Passat din 2011 B7 si am incercat sa conectez un telefon Sony Xperia M4 Aqua si nu imi gaseste telefonul deloc. Mentionez ca am modulul BT 3C8 035 730 B. Am vreo sansa sa reusec cumva sau ce e de facut? Multumesc

 

Modificat de Ciprian2106
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l pui pe vizibil deca nu e pus sau sa =l cauti in primele 3 minute de la punerea contactului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu un RNS 310. Cum ii pot da stream la melodiile din telefon dupa ce sunt conectat cu telefonul la masina prin bluethooth?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce modul de bluetooth ai pe masina, ce cod are ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 07.02.2016 at 21:29, LoCkEd a scris:

Salut. Am si eu un RNS 310. Cum ii pot da stream la melodiile din telefon dupa ce sunt conectat cu telefonul la masina prin bluethooth?

Ai postat odata problema intr-un topic. Așteaptă sa iti raspunda cineva . Citeste putin regulamentul forumului ca nu e greu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau raspunde la ce te-am intrebat, sa te putem ajuta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, e un modul printre cele mai bune si nu ar trebui sa faca aceste probleme.

Ce telefom folosesti?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!