Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

salut am un passat din 2010 cu rns510 . kit parrot si echipare bt cu microfon si tot ce trebuie dar cand vreau sa conectez telefonul zice ca nu e compatbil si am incercat mai multe telefoane.. se poate modifica ceva din soft sau ce e de facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde ce modul de bt ai Novero sau Nokia si ce telefon vrei sa conectezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu exact ce modul am dar am incercat si cu iphone si cu telefoane cu android. bt le vede da zice ca nu sunt compatibile.. trebuie schimbat modulul sau merge ceva din soft?

nu stiu exact ce modul am dar am incercat si cu iphone si cu telefoane cu android. bt le vede da zice ca nu sunt compatibile.. trebuie schimbat modulul sau merge ceva din soft?

nu stiu exact ce modul am dar am incercat si cu iphone si cu telefoane cu android. bt le vede da zice ca nu sunt compatibile.. trebuie schimbat modulul sau merge ceva din soft?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in general, trebuie schimbat modulul - nu merge facut nimic din soft, din pacate.

 

daca nu ai VCDS sa faci o scanare - ca sa vad codul modulului - vezi jos sub scaunul pasagerului, sub capacul care o sa il gasesti acolo, ai modulul de BT.

 

scoate-l afara si fa-i o poza sau scrie direct codurile de pe ele - ca sa iti zicem ce trebuie facut mai departe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e codul bt 5N0 035 730 B.... se mai poate face ceva la el sau trebuie schimbat? si cam cat costa un modul care sa mearga la toate tel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un modul premium insa nu suporta decat conexiune rsap. Si cam atat . Iti trebuie un 3c8 sau un 7p6 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cam cat costa unul din ala? si mai trebuie cumparat si altceva in afar de modul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai trebuie cumparat nimic, costul este in functie de unde il iei olx ebay carsystems etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cam cat costa unul din ala? si mai trebuie cumparat si altceva in afar de modul?

 

la carsystem.pl - in jurul la 160-190 euro, in functie de model.

 

vb cu Valentin, parca el avea ceva module de vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci practic trebuie sa cumpar alt modul il pun in locul celui vechi si osa functioneze cu toate telefoanele nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - eventual codare cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate sa codez cu vcds cu modulul pe care il am acum?

nu se poate sa codez cu vcds cu modulul pe care il am acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ajuta la nimic... este vb de alt hardware.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o intrebare, pentru ca tot nu i-am gasit raspuns.

 

Am trecut de la iOS la Android, iar acum nu imi mai afiseaza reteaua pe RNS si nu mai pot vedea contactele. Pot vedea insa lista de apeluri efectuate.

 

Pe Maxidot imi arata contactele, dar e mult mai enervant de scrollat prin ele.

 

In rest conectarea e ok, functioneaza totul cum trebuie.

 

Am incercat sa dau reset la RNS si sa refac conexiunea BT, dar nu s-a intamplat nimic. Vreo idee?

 

(nu stiu codul modulului BT, o sa incerc sa ma uit cand ajung la masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare tuturor!

Sunt total paralel cu tehnoogia, asa ca va rog ajutati-ma!

Am pe un tiguan din 2010 bluetooth 5NO035730 B novero HT-2, vreau sa il conectez la un Huawey Y300. Mi-l vede, dar imi spune ca nu e compatibil...

Am incercat sa instalez pe telefon aplicatia rSAP, dar n-am reusit.

Problema e la telefon sau la bluetooth-ul masinii?

Multumesc mult...Eventual, spuneti-mi ca la prosti ce sa fac ca sa pot folosi BT?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la amandoua.... hihihi

 

1. telefonul trebuie sa stie de Rsap - pentru modulul care il ai tu.

2. modulul tau nu suporta decat conexiune pe Rsap

 

solutia - schimbi telefonul sau modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Detin un Passat B6 2010 cu RNS510 si echiparea corespunzatoare pentru conectare telefon. Doresc sa ma conectez cu un galaxy S4 si toate functioneaza frumos, insa la aproximativ 1 minut de la conectare, dispare semnalul gsm si nu se mai poate face nici o apelare. Inainte am folosit un Galaxy S si totul a functionat ok. Ati intampinat careva acest lucru?

 

Multumesc

Modificat de Mihai_tgv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pare ca problema este de la telefon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la amandoua.... hihihi

 

1. telefonul trebuie sa stie de Rsap - pentru modulul care il ai tu.

2. modulul tau nu suporta decat conexiune pe Rsap

 

solutia - schimbi telefonul sau modulul.

Pana la urma am reusit sa conectez telefonul prin bluetooth. Multumesc mult pt ajutor. Fara sfatul de aici nu as fi reusit.

Acum, pt a le usura efortul colegilor, spun cum a mers la mine:

1. Am facut root la telefon.

2. Am instalat din google play store aplicatia rsap(are ca si iconita o cheie si o surubelnita galbena)

3.Trebuie instalat, tot din google play store aplicatia "bluetooth sim acces install", care costa in jur de 50 de RON. E si versiunea triall,(un fel de versiune demo), care e gratuita, am instalat-o prima data, am vazut ca merge, dar nu poti s-o folosesti decat f putin.

Pasii de mai sus sunt pt Android. De mare folos mi-au fost si informatiile de pe http://www.android-rsap.com/installation.html

Mult succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Problema bluetooth:

Am achizitionat un modul 7P6 035 730 J si functioneaza partial. Partea de telefonie functioneaza perfect ( apeluri agenda etc). In schimb la partea de streaming audio nu vrea sa functioneze. Apare butonul de bluetooth dar este gri sters ( inactiv ). Modulul l-am cumparat de pe Ebay credeti ca e defect sau trebuie codat ?

post-13348-1434664454692_thumb.jpg

Nu prea inteleg nici la ce se refera aceasta eroare ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie codat, debifeaza Byte 4 - Bit 0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica sa acceseze "telefon" si acolo un Byte 4 se trece de pe 1 pe 0? Nu stiu despre codari ... Gasesc la Brasov un electrician auto sa stie asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau pe cineva cu diagnoza, sa te ajute.

 

sigur - vezi ca avem colegi in Brasov, care te pot ajuta - cauta la Oferte Extinse, Prestari servicii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat asa cum a spus Hayate. Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

post-6938-14356006316189_thumb.jpg

Salutare baieti. Rns 510 + modulul de bluetooth din imagine. Ce pot face si eu sa conectez un samsung s5 ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!