Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Nokia se conecteaza in modul RSAP ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duos nu se poate conecta folosind profilul RSAP. Trebuie schimbat ori modulul ori telefonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Ce telefoane dual sim ar fi aceptate de modul?

Modificat de alezy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca cele dial sim stiu de rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,ca toata lumea din acest topic am si eu aceeasi problema...anume: passat cc model 2009 totul bine si frumos pana de curand cand am incercat sa-l conectez la un iphone 5s. Am urmarit posturile voastre ca sa nu fac un repost dar ma lovest de o problema. Modulul postat de voi se pare ca ar merge pe toate telefoanele (dupa cum scrie pe sitte) singura necompatibilitate ar fi la chestia cu "bordu rosu". Nu inteleg ce inseamna aceasta treaba. 

In al doilea rand in eventualitatea in care merge,aveti idee daca are treaba cu versiunea IOS ? Adica printre review-uri de la modul cineva spune ca si-a conectat un iphone 4...dar in 2012,asta inseamnand IOS 6...

Multumesc. Si salut ! acesta fiind primul meu post pe sitte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Bordul rosu se refera la display-ul dintre ceasurile de viteza si turatii. Poate sa fie alb sau rosu.

Nu depinde de versiunea de ios. Merge f bine modulul inclusiv pe media player. Iti afiseaza numele melidiilor inclusiv pe rns. De asemenea schimbi melodiile din butoanele de pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu am folosit niciodata functia cu redarea a melodiilor prin bluetooth,dar pare interesant. Bun deci sa inteleg. Computerul de bord inseamna "bordul rosu sau alb" (in cazul meu e alb) iar versiunea de IOS nu conteaza. Ceea ce inseamna ca as putea sa-i dau drumu la comanda pentru modulul [ http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-module-3c8035730c-000051473k-upgrade,id416.html ] si sa ma bucur de tehnologie  :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Ce telefoane dual sim ar fi aceptate de modul?

 

merge doar ce ai pe sim1, in functie de telefon - daca are sau nu rsap

 

Salut,ca toata lumea din acest topic am si eu aceeasi problema...anume: passat cc model 2009 totul bine si frumos pana de curand cand am incercat sa-l conectez la un iphone 5s. Am urmarit posturile voastre ca sa nu fac un repost dar ma lovest de o problema. Modulul postat de voi se pare ca ar merge pe toate telefoanele (dupa cum scrie pe sitte) singura necompatibilitate ar fi la chestia cu "bordu rosu". Nu inteleg ce inseamna aceasta treaba. 

In al doilea rand in eventualitatea in care merge,aveti idee daca are treaba cu versiunea IOS ? Adica printre review-uri de la modul cineva spune ca si-a conectat un iphone 4...dar in 2012,asta inseamnand IOS 6...

Multumesc. Si salut ! acesta fiind primul meu post pe sitte.

 

bordul rosu -culoarea afisajului dintre ceasuri - ca sa fie compatibil modulul cu masina - sa poti vedea ageanda, mesajele, etc... pe maxidot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, cum pot schimba in rns 510 sa apara telekom a ramas pe ro cosmote dar pe tel este telekom .telefonul este cuplat rsap,am sters conexiunea si am cuplat alt tel  tot asa a ramas.merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori astepti pana vede reteau telekom.ro, ori schimbi cartela si iei una noua telekom mov

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare la toti colegi ,o intrebare conduc golful din semnatura si am rns 510 si din cite am vazut azi am sub scaunul pasager un modul bluethooth, cum pot conecta telefonul meu cu acest modul ? ca si telefon folosesc un galaxy s5 , multumesc anticipat pentru raspuns. pun si o poza cu modulul in sine .post-43014-0-00135300-1414165290_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca acel telefon stie de rSap, atunci il poti conecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
vladi.dumitrescu

Salutare!

Am si eu o nelamurire. Am un Passat din 2009 cu rns 300  . . . modul de bluetooth. . .  (vedeti din poze). Rugamintea mea e sa imi spuneti ce mai am nevoie sa adaug pe masina ca sa pot vorbi la telefon? . . . adica sa se auda in boxe (nu ma intereseaza sa vad contactele pe display sau altceva, doar sa pot vorbi la telefon) si ce telefoane sunt compatibile?

 

Mersi mult

post-118457-0-00553100-1415367258_thumb.

post-118457-0-31003900-1415367258_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

il poti coda cu VCDS-ul sa nu mai stie de cradle... si sa se conecteze cu telefonul pe BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladi.dumitrescu

 nu ma asteptam la un raspuns asa rapid. Mersi mult. Este cineva in Timisoara care sa stie sa codeze ca eu nu ma pricep . . . Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa detalieze procedura de codare a modulului de mai sus sa nu mai stie de cardle?

Modificat de xamu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrii cu VCDS pe 77 telephone parca si acolo la Coding vezi ce optiuni ai in legatura cu treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la log coding are optiunea sa functioneze fara cradle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Am un RNS510 la care nu am modul BT. Am intrebat la reprezentanta in urma cu ceva timp si acolo mi-au zis ca nu se poate face nimic in legatura cu asta, nici macar nu se poate pune un cablu in spate pentru a conecat telefonul la unitate. Singura varianta este cu un cablu jack-jack dar asta e modul auxiliar si nu pot da comenzi din unitate pe care telefonul sa le preia. Intrebarea mea este daca totusi exista un modul bluetooth compatibil cu unitatea mea sau daca este vreo alta modalitate de a conecta telefonul la RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefonul NU il conectezi la RNS, il conectezi la un modul bluetooth.

Si da, exista unitati bluetooth pe care le poti instala in masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi dai niste exemple, eventual niste linkuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Va salut!

De 3 luni am achiziționat second hand un Amarok 2011.Am luat second un rns 510 (modelul led) l am pus pe masina si am luat un modul bluethoot 1k8035730D care a venit cu microfon si cablaj.

As dorii sa stiu dacă este compatibil cu Android (Huawei p7) si dupa ce montez cablajul mai trebuie umblat la vag com?

Masina nu are maxidot nici volan cu butoane..deci ma gândesc ca calculatorul mașini nu știe de modulul bluethoot si trebuie setat.

Va mulțumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k8 din ce stiu eu nu este premium, asa ca nu stiu nu stiu cum o sa faci imperecherea cu telefonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este . Trebuie montat alt modul bluetooth premium sau plus pentru a folosi telefonul prin intermediul rns510 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!