Jump to content

Conectare telefon RNS 510


tudistef
 Share

Postare recomandată

Buna seara

Detin un passat cc din 2009 cu rns510, si modul sub scaun pasager Nokia scrie pe el.

Pot conecta orice telefon, inclusiv samsung S4, insa mai putin iphone. Merg comenzile pe volan, imi arata orice pe MFD-ul masinii, lafel pe rns am tot(agenda, pot sa fac dial).

M-am uitat prin link-urile voastre si nu stiu ce sa aleg ca sa mearga si iphone. Adica trebuie sa cumpar modulul cu cablaje cu tot, cu antena, sau pot sa schimb doar modulul in sine fara nimic altceva si ies mai ieftin? Daca da care ar fi piesa in principiu?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa schimbi doar modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice modul din seria 3C8 merge foarte bine cu iPhone, însă nu înțeleg care este rostul să dai pe un C mai mult decât pe un D. Dacă tot nu te interesează rSAP, de ce nu alegi un A sau B, măcar sunt mai ieftine?

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu stiu, de asta am intrebat

Ce cod ar avea piesa respectiva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8 035 730 A sau B sau C sau D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut băieți am și eu un RNS 510 pe un PASSAT CC am încercat sa conectez i phone 4 , 4 s si 5 la BLUETOOTH îmi apare ca telefon dar când vreau sa fac pair up zice ca telefonul este incompatibil, menționez ca mașina este din 2009 .

Ce mi ar trebui sa îl fac sa meargă .

Va mulțumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce modul Bt ai?cutia de sub scaun pasager?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai sa ne spui ce modul de bluetooth ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua nu reușesc sa atașez poza 

Seriile de pe modul 

NGD : SW 8502

25/09 HW 015

5N0 035 730 B

NOVERO

TYPE HT 2

BD-ADDRESS 00233D042AEC

0567399

51839/03/035696/4 

PC+ABS

N136 Z571

Va multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul tau nu stie protocolul HFP, asa ca nu-l vei putea imperechea cu un iPhone. Iti trebuie unul din seria 3C8*, 7*, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde găsesc un asemenea modul și la ce preț ?

Multumesc 


Unde găsesc acest modul și la ce preț?

Si dacă implica modificare mufa modificare soft sau doar se înlocuiește modulul și gata merge ?

Mulțumesc 

post-18368-0-67678900-1395833083_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il gasesti in aria anunturi online/okazii/ebay/etc. Nu cere oferte aici, ca vei fi sanctionat

 

Daca ai avut modul dinainte este f probabil sa fie plug and play. In cel mai rau caz iti trebuie sa mai tragi o pereche de fire de la modul la RCD/RNS

 

LE: Daca modulul 5N0 este al tau si vrei sa-l schimbi cu altceva, atunci trebuie sa tragi 2 fire pentru a avea muzica din telefon in RCD/RNS

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc 


Daca ma descurc după ce il achiziționez este cineva prin apropiere sa ma ajute cu acele fire??

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montajul este foarte simplu, dar daca nu te descurci cauta pe cineva apropiat AICI.

Modulul va functiona ok si fara acele fire, doar ca se va auzi doar in boxele din dreapta ce muzica asculti de pe telefon. Daca nu e important, faci modificare cand gasesti pe cineva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

spune-mi te rog ce cod are modulul tau. al meu este 3c8 035 730 si nu merge cu Sam S4. cu S3 a mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt iobau998: ce modul bluetooth ai pe CC si merge cu Samsung S4 ? si eu am CC dar 2008 si am modul 3c8 035 730 si nu reusesc sa ma conectez cu S4. Cu S3 a mers. poate reusesti sa-mi spui ce modul bluetooth ai ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna am un passat 2010 cu rns 510 ,suport telefon in bord ca si toata lumea ,modul bluetooth sub scaunul din dreapta 1k8035730 D navero,cand apas la navigatie pe phone se pune pe mute iar la comenzile de pe volan cand apas nu se intampla nimic cum se poate conecta sau ce modificari trebuie facute sa pot conecta un telefon samsungla navigatie .sunt nou posesor vw daca ma poate lumina si pe mine cineva multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa schimbi modulul ala 1k8.. cu unul premium ca sa conectezi telefonul la rns510 ..daca rasfoiesti un pic forumul gasesti toate detaliile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca vrei sa ai agenda pe RNS, etc... altfel, daca vrei doar sa vb, etc... merge. Daca nu reusesti sa conectezi Sam-ul cu BT-ul masinii, trebuie sa faci ceva codari cu VCDS-ul.

 

cauta cu telefonul, BT-ul masinii. Daca il gaseste, imperecheaza-le.

 

daca nu, asa cum am zis, mergi la cineva care are VCDS, sa te ajute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge imperecheat am cautat cu telefonul .poti sa imi spui care sunt pasi pe vcds pt ca am pe cineva dar nu prea stie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marfa.... ori te uiti pe paginile anterioare...sau sa caute ib coding la telefon, sa se poata conecta si fara cradle

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrèau sa-l ajut pe colegul "crix" , daca-si procura modulul respectiv , ce setari trebuie facute cu vag-com-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand cumparati modulul - vb atunci - codarile sunt si aici - nu e mare lucru de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua.

Am si eu un Passat model iunie 2010, 2.0 TDI, 140CP,RNS 510,si as avea o rugaminte daca ma puteti ajuta cu conectarea telefonului mobil un SAMSUNG S7562 pe care il vede dar cand ii dau conectare imi spune ca nu este compatibil .Un alt telefon nokia 5800 il recunoaste. Rugamintea imi este ce pot sa fac pt. a-mi recunoaste si samsungul totodata probabil o gama mai mare de telefoane. Atasez foto modul

13zpc0h.jpg

Modificat de alezy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!