Jump to content

Adaugare mufa MEDIA-IN


tudistef
 Share

Postare recomandată

Buna

oare se poate adauga la RNS 510 mufa MEDIA-IN daca nu a venit din fabrica cu aceasta optiune?

Ca am auzit ca s-ar putea numai ca este foarte complicat. Ar putea cineva sa imi explice ce ar trebui facut si de ce componente as avea nevoie?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate. Trebuie achizitionata interfatA media in si cablul de care ai nevoie de la media la telefon sau ce device ai tu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are nimeni un cod sau o poza ceva pentru interfata ca nu am gasit nimica.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

link

post-6376-0-86855800-1340296003_thumb.jp

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Acu am gasit si eu in bord chestia cu media-in... Care-i rolul ei mai exact? ca are iesire usb.. pt laptop? filme chestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poti conecta la mufa USB, stick USB cu muzica de exemplu, exista si mai multe feluri de adaptoare pentru mufa MEDIA-IN si este chiar si pentru a conacta ipod-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

oare unde gasesc in Cluj o firma care are si monteaza mufa MEDIA-IN pe un Passat B6 dotat cu navigatie RNS-510 si cam la ce pret ma pot astepta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Cu ceva timp in urma, am vazut pe e-bay o mufa aux in (jack si USB) care se monteaza in unul butoanele disponibile de langa maneta de viteze (paralele cu ESP-ul). Aveti idee de unde as putea sa cumpar asa ceva din RO? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut am si eu un passat din 2010 cu navigatie din fabrica, si cu memorie de 20 gb, ma intereseaza pe unde este mufa cu care pot sa bag muzica in memoria masinii. Si am observat ca sub scaunul pasagerului fata are o cutie ,ce rol are? sa fie magazia de cd-uri? va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Cu ceva timp in urma, am vazut pe e-bay o mufa aux in (jack si USB) care se monteaza in unul butoanele disponibile de langa maneta de viteze (paralele cu ESP-ul). Aveti idee de unde as putea sa cumpar asa ceva din RO? Multumesc!

Nu se poate adapta mufa aceea pe masinile noastre. Merge doar cu un model anumit de RCD de pe piata chineeasca. Unul care are intrare pentru asa ceva.

Va salut am si eu un passat din 2010 cu navigatie din fabrica, si cu memorie de 20 gb, ma intereseaza pe unde este mufa cu care pot sa bag muzica in memoria masinii. Si am observat ca sub scaunul pasagerului fata are o cutie ,ce rol are? sa fie magazia de cd-uri? va multumesc.

Cutia de sub scaunul pasagerului este adaptorul bluetooth. MediaIn , daca ai asa ceva - nu toate masinile o au, ar trebui sa fie ori in cotiera, ori in torpedo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci cea de sub scaun este adaptor bluetooth? atunci magazia de cd-uri unde trebuie sa fie? in cotinera si in torpedou nu am gasit nici o mufa prin care pot sa transmit date, am gasit una in cotiera "jack in" dar aia este ca sa pun muzica de pe ceva player.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai magazie de CD-uri...

Mufa Media In trebuie sa arate ca una dintre urmatoarele 3 poze:

In Cotiera:

1000341895.jpg

In torpedo varianta 1:

2013-Volkswagen-Jetta-hyrbid-glovebox-and-connector-1024x640.jpg

In torpedo varianta 2:

1686.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai magazie de CD-uri...

Mufa Media In trebuie sa arate ca una dintre urmatoarele 3 poze:

In Cotiera:

1000341895.jpg

In torpedo varianta 1:

2013-Volkswagen-Jetta-hyrbid-glovebox-and-connector-1024x640.jpg

In torpedo varianta 2:

1686.jpg

si nu se poate monta separat chestia asta? pt ca si eu as vrea sa conectez ipod-ul la rcd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta - si cea clasica - cu jack - eu asa am... precum si cea pt Iphone - varianta OEM - am pus aseara, dar pe un RCD300.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta - si cea clasica - cu jack - eu asa am... precum si cea pt Iphone - varianta OEM - am pus aseara, dar pe un RCD300.

multumesc pt raspuns florin. imi poti spune si un cost pentru toata operatiunea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu se poate monta separat chestia asta? pt ca si eu as vrea sa conectez ipod-ul la rcd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna seara!

Totusi as vrea sa stiu daca se poate adapta la un RCD 300 simplu,o mufa pentru Aux In (http://www.preis.de/produkte/AUX-Adapter-rcd-300/1389955.html) din cate am inteles parerile sunt impartite,ba ca merge,ba ca nu.Problema e ca nici un magazin hardwere nu are pe stock asa ceva,incat sa pot incerca daca intradevar merge,sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A zis F l o r i n mai sus ca se poate monta pe RCD 300. Ma gandesc ca se referea la mufa jack. Media IN OEM nu apare ca fiind compatibila cu RCD 300.

 

Acum, sa nu zic prostii, dar cand am desfacut RCD 300-le ca sa instalez modulul BT, erau niste fire conectate in mufa de CD changer. Posibil ca mufa de aux in sa foloseasca intrarile audio de la CD changer.

 

 

Eventual F l o r i n ne-ar putea spune daca e asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta - si cea clasica - cu jack - eu asa am... precum si cea pt Iphone - varianta OEM - am pus aseara, dar pe un RCD300.

Ai montat media in pe un rcd 300?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred , doar unele playere OEM comercializate in China suporta ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am auzit si eu ca se poate monta interfata de auxiliar cu jack de 3,5mm chiar era aici cineva pe forum care o pusese dar stie cineva unde se gaseste si cum se monteaz? Am rcd 300 cu mp3.

Modificat de raresh19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se gaseste ce? mufa? in torpedou se monteaza si se trag 3 fire catre casetofon si se baga intr-o mufa care se introduce in conectorul fakra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!