Jump to content

Seat Exeo 2.0TDI 170 CP


meclotel

Postare recomandată

Salut,

Asa cum am promis (in special lui tytel), saptamana asta voi prezenta si eu masina mea.

Este vorba de un Seat Exeo 2.0TDI 170 CP, achizitionat acum o luna si jumatate. Masina este fabricatie 2009, si are ~50000 Km la bord.

Masina este varianta Style si ca dotari pot enumera:

  • Jante aliaj 8Jx18 anvelope 225/40 R18
  • Faruri bixenon adaptive cu sistem de spalare
  • Sistem Bluetooth + comenzi audio si telefon pe volan
  • Tapiterie piele de culoare bej
  • Trapa actionata electric, cu celule solare
  • Reglaj electric pentru scaunele din fata + memorie scaun sofer 4 pozitii + memorie oglinzi exterioare + oglinzi exterioare pliabile electric
  • Scaune fata incalzite cu control separat
  • Parbriz atermic
  • Mufa pentru intrare USB
  • Insertii din imitatie de lemn
  • Senzori de parcare fata- spate + senzor pentru calitatea aerului + deschidere portbagaj din interior + jaluzea pentru luneta actionata electric
  • Depozitare: Sertare sub scaunele fata + priza 12 V in portbagaj + sac de schiuri
  • Alarma volumetrica
  • Climatronic bi-zona
  • Senzori presiune pneuri , etc.

Am si cateva poze. Mai multe in posturile viitoare.

post-13825-0-25436600-1339516054_thumb.jpost-13825-0-44433000-1339516068_thumb.jpost-13825-0-04012500-1339516086_thumb.jpost-13825-0-70730100-1339516105_thumb.j

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina... trapa, culoarea si motorizarea sunt de vis...

Sa ai grija de ea ca e prea frumoasa... :emthup:

Link către comentariu

Superba , parca asa imi place si mie Exeo. Sa o conduci cu placere !

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Link către comentariu

Foarte frumoasa...cum te impaci cu motorizarea raportat la greutate? :)

E mai grea ca A4, Passat, Superb si Octavia?

Link către comentariu

zici ca-i copy paste la audi :P

imi place motorizarea,sa te poarte multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari!!

Foarte frumoasa...cum te impaci cu motorizarea raportat la greutate? :)

E mai grea ca A4, Passat, Superb si Octavia?

Are 1480kg masa proprie trecuta in talon. Nu stiu cat au A4, Passat, Superb si Octavia.

Foarte frumoasa...cum te impaci cu motorizarea raportat la greutate? :)

Desi este mult mai silentioasa si mai "linistita" decat Jetta 2.0 cu care eram obisnuit, urca foarte repede in viteza, si se comporta mult mai bine la viteza mare.

Link către comentariu
micuzzu_marius

desi a cam fost "acuzat" de multi ca e copie fidela audi A4 mie mi se pare o masina suuuper, arata excelent, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km in siguranta, motorul de 2 litri de pe jetta de ce era mai zgomotos , era PD? Daca acuma ai CR e clar ca e mai silentios

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Arata foarte bine scaunele cu patratelele acelea. Meriti amenda pt poza aia pe plaja :lol:

Link către comentariu

Hoho......ce de dotari, nu a facut rabat la ele vechiul proprietar, dar cred ca a si costat ceva bani, iti mai lipseste doar navigatia dupa cum vad, foarte foarte frumoasa masina.

Sa ai noroc la ea si sa sper sa fii multumit de alegerea facuta.Pot sa spun ca nu mai sunt singur cu Exeo :)) dar nici multi nu suntem :lol:

Link către comentariu

desi a cam fost "acuzat" de multi ca e copie fidela audi A4 mie mi se pare o masina suuuper, arata excelent, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km in siguranta, motorul de 2 litri de pe jetta de ce era mai zgomotos , era PD? Daca acuma ai CR e clar ca e mai silentios

Da, Jetta era din 2007 si nu era CR. Se simte diferenta. Multumesc la fel! :D

Sa o stapanesti sanatos! Arata foarte bine scaunele cu patratelele acelea. Meriti amenda pt poza aia pe plaja

Pai propun sa ne denuntam reciproc :)) Nu am intrat cu masina pe plaja, decat pe drumul de langa. :P

Hoho......ce de dotari, nu a facut rabat la ele vechiul proprietar, dar cred ca a si costat ceva bani, iti mai lipseste doar navigatia dupa cum vad, foarte foarte frumoasa masina.

Sa ai noroc la ea si sa sper sa fii multumit de alegerea facuta.Pot sa spun ca nu mai sunt singur cu Exeo dar nici multi nu suntem

A fost masina de prezentare la Dona Constanta. Am inteles totusi ca a fost folosita de familia patronului. Masina a fost inscrisa pe Dona si a costat in jur de 30000 de euro noua, din cate am reusit sa vad in actele de leasing. Am facut in jur de 2000 km pana acum si am fost multumit de alegere la fiecare km. :wub:

Link către comentariu

poti pune o poza si cu spatele masinii?(glumeam mai sus :icon_redface: )

Modificat de alecsutzyu
Link către comentariu

Mai pun cateva poze cu masina facute acum 2 ore cu telefonul. Din pacate a plouat putin aseara in Bucuresti si au ramas ceva urme.

post-13825-0-00235900-1339525806_thumb.j post-13825-0-27097200-1339525508_thumb.j post-13825-0-07024500-1339525751_thumb.j post-13825-0-59607800-1339525833_thumb.j post-13825-0-18469000-1339525816_thumb.j

Aici are si numerele schimbate. Din pacate, desi locuiesc in Bucuresti, masina este inmatriculata pe firma si a trebuit sa-i pun numere de TR.

Modificat de meclotel
Link către comentariu

Frumos model de Seat :wub: sa te bucuri de ea tot timpul!

Link către comentariu

poti pune o poza si cu spatele masinii?(glumeam mai sus :icon_redface: )

O sa mai fac ceva poze dupa urmatoarea spalare. Si eu am glumit, poza ta de la profil pare a fi tot pe plaja si de-asta am zis :)

Multumesc Serj!

Link către comentariu

Cam putine masini de TR pe forum :)) frumoasa culoarea. LEGIONE GRANATA

Link către comentariu

Superb designul, iar in rest e tehnica Audi deci la superlativ. Iar culoarea o prinde de minune.

P.S. Ai grija totusi la faza cu centura de siguranta. Nu vreau sa fac morala, dar ar fi pacat sa se intample o tragedie.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Frumoasa foc , iar dotarile vad ca sunt din belsug. Sa ai parte de cat mai multi Km la volanul ei.

Link către comentariu
hangyouridols

Frmoasa tare si dotata,sa o porti sanatos si fara incidente :icon_thumleft:

Link către comentariu

Superb designul, iar in rest e tehnica Audi deci la superlativ. Iar culoarea o prinde de minune.

P.S. Ai grija totusi la faza cu centura de siguranta. Nu vreau sa fac morala, dar ar fi pacat sa se intample o tragedie.

Multumesc! Nu tin aia la centura decat in Bucuresti pe drumul de zi cu zi, care are 2km si 15 semafoare :) Nu merg niciodata in afara localitatii fara centura.

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari!!

Foarte frumoasa...cum te impaci cu motorizarea raportat la greutate? :)

E mai grea ca A4, Passat, Superb si Octavia?

Are 1480kg masa proprie trecuta in talon. Nu stiu cat au A4, Passat, Superb si Octavia.

Era intrebare retorica pentru IONUTBLV... ca masinile respective au masa apropiata...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!