Jump to content

interesat de durabilitatea unui touran


jashem
 Share

Postare recomandată

buna, m-am hotarit sa iau un touran din germania de taxi si sunt interesat daca merita.... avind in vedere ca e automat, 2006 are 400 000km si e 1,9 tdi sau altul de 2.0 tdi de 140 de cai.... precizez ca am mai avut un passat de taxi tot cu km astia si nu am avut probleme cu el de nici un fel... astept pareri, multumesc anticipat !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jashem A I C I te-ai uitat?Gasesti informatii destule.Welcome in the club

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit in club ! daca masina a mers corect si cu consumabile bune..nu ai la ce sa-ti faci probleme...pe la kilometri asta..ar fi turbina , ambreiajul + volant..si cam atat...astea ar fi "problemele" daca masina a fost intretinuta corect, nu ai la ce sa-ti faci probleme ;) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca un mic off-topic: is curios cam cati caluti mai ramane o masina cu kilometrii astia:).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca un mic off-topic: is curios cam cati caluti mai ramane o masina cu kilometrii astia:).

Pe toti sigur nu-i mai are in herghelie :)) daca ar avea 140 cp 2.0 Tdi..ar ramane cam cu 118-123 cp..sau poate si mai putin..si mai mult..depinde cum a tras omu de ea..ca daca a inceput din primi km cu talpa de la turatie joasa.si mers nesanatos..:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna, m-am hotarit sa iau un touran din germania de taxi si sunt interesat daca merita.... avind in vedere ca e automat, 2006 are 400 000km si e 1,9 tdi sau altul de 2.0 tdi de 140 de cai.... precizez ca am mai avut un passat de taxi tot cu km astia si nu am avut probleme cu el de nici un fel... astept pareri, multumesc anticipat !!

mecanica este de Golf V, deci este cea mai fiabila din gama,

motorizare alege de 1.9 tdi este de departe mai fiabila decat 2.0 tdi,

cutia ar fi de preferat sa fie manuala dat fiind ca nu prea exista doctori de automata,

altfel numai de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.merci mult ...ce imi era cel mai frica intradevar e de cutia automata... :) In rest, nu m-am hotarit inca ce sa iau..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cati cai au masinile de 1.9? Eu am vazut doar de 101 si 105 cai putere. Care sunt diferentele intre cele doua versiuni de putere? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este si de 90 cp, motor BRU - are un amic un touran cu acest motor (si dupa autodata sunt si alte coduri motor cu 90cp).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' ce i-a apucat sa inghesuie in plaja asta mica de putere touranurile astea? De ce nu au scos de 116 si 131 de cai, ca la ditamai hardughia nu strica sa aiba cuplurile alea de 280, 320 NM. Sa scoti masina de 101 de cai si apoi sa faci alta cu doar 4 cai in plus cred ca trebuie sa iti lipseasca vreo cateva doage, cat ai fi tu de neamt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Of..am mers cu Golf 4 Variant cu AXR daca nu ma insel care are 101 cp stiu sigur ca avea 101cp..dar nu stiu codul..si a mea avand 105...a mea mi s-a parut mai "zvealta" si e si mai grea si cu 100 k km mai multi decat G4 ;) !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Motoru de 102 cai de pe G IV  este de toti banii, nu este foarte fasnet dar faci cu el 500.000 km pe usor, lucru recunoscut pe tot mapamondul. Eu actual am un BCB, sunt extrem de multumit de el. Sunt convins ca poate duce un Touran mult si bine. De altfel , am o cunostinta care are un Touran cu aceasta motorizare, masina cu destinatie exclusiva pentru oras, omu este foarte multumit de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!