Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

Si sunt pe masina! Ma batea gandul sa le vopsesc Graffit/Gri Carbon, dar dupa ce le-am vazut pe ea, m-am indragostit si etrierii rosii fac peisajul complet :D

post-106153-0-13864500-1366391497_thumb.

post-106153-0-64254100-1366391501_thumb.

post-106153-0-28917000-1366391505_thumb.

Link către comentariu

Iti trebuie folie mai inchisa la culoare si, cu parere de rau iti spun, arcuri sau suspensie. :D

Link către comentariu

Nu vreau Eibach ca sunt prea joase... Mai prospectam! :D

Iti trebuie folie mai inchisa la culoare si, cu parere de rau iti spun, arcuri sau suspensie. :D

Pe fata o sa pun o folie de 45%, cred... Zici ca-mi trebuie si pe spate? Acum e 65%. La arcuri caut ceva de la VWRacing ca am vazut ca o lasa cu 15 mm. Stii cumva in RO unde as putea pune o intrebare de asa ceva? De KW DCC, chiar nu am bani...
Link către comentariu

Vorbeste cu Alex ZZ Tuning.

Eu as pune 73% suplimentar pe spate si un 50% pe fata.

Link către comentariu

De revopsit, nu o sa le revopsesc. Cel putin, nu sezonul asta :))... Poate la anu'. Acum ma axez pe alte lucruri.

Vorbeste cu Alex ZZ Tuning.

Eu as pune 73% suplimentar pe spate si un 50% pe fata.

Merci! Adica sa mai inchid pe spate cu inca 27%? Si luneta o las asa sau sa o fac si p-aia? Probleme sunt cu foliile pe fata?
Link către comentariu

Da, exact. Luneta depinde de gusturile tale, o poti lasa in pace pt ca nu afecteaza efectul vizual.

Eu am avut pe fosta masina 20% pe fata si nu am avut niciodata probleme. Spuneam ca asa vin din fabrica.:)

Link către comentariu

Pai da, la 20% este abia vizibil, dar la 50% incepe distractia. Sunt foarte tentat de folii, dar nu vreau sa am nici probleme cu ele si sa trebuiasca sa le dau jos 1 data/luna cand plec seara din centru... Cred ca luneta o voi lasa in pace, ca s-asa abia reactioneaza senzorul din oglinda centrala, sa intunece oglinziile (nu ca m-ar deranja prin luneta, dar nu se inchide nici cea de la sofer si devine agasanta treaba...). Ce folii au nuanta asta verzuie pe care o are Privacy Glass-ul?

Cu ocazia asta, ma bucur ca si-a revenit (de la sine) si DRL-ul de pe dreapta :)). Am vazut aseara ca s-a reaprins, asa, spontan :D.

Link către comentariu

Privacy glass are 65% opacitate si este cea mai ok dpdv vizibil si legal. Eu asa am toate geamurile cu folile Llumar si sunt foarte multumit de felul in care arata.

Link către comentariu

Astazi a iesit din service. Cei de la PBN inca o data au fost la nivelul asteptarilor si au vopsit totul exact cum trebuie. Cand am luat masina in primire, am vazut ca-mi gazasera putin portbagajul si plafonul asa ca s-au oferit sa-mi faca un polish in zonele respective, gratis :D.

P.S: Cine observa ceva dubios in poza 1? :))

post-106153-0-54361100-1366835445_thumb.

post-106153-0-08606600-1366835452_thumb.

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

cand ai chef te ajut eu sa iti dai un polish..si o sa imi spui dupa;-)) In parcare la Ycu...

Link către comentariu

Ma gandesc serios la un detailing complet exterior, ca am ramas placut impresionat de ce iese :D.

un scaun sub o masina...ce element/elemente ai vopsit la PBN?

Bara spate + aripa spate dreapta, care ajunge pana in fata la capota :)). E a 3-a oara cand vopsesc ceva la ea la PBN si a iesit bine intotdeauna. Acum, ma rog, am vazut si costul ca mi-a crescut Casco-ul pana in ceruri...

Si da, e haioasa modalitatea cum iti repara unii masinile in Bucuresti :))...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

De luni dimineata pana azi la 16:30. Daca era doar bara, se miscau mai repede, cred... Multumesc! :D

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

LIKE!! !!

 

Eu zic sa mergi pe folie Llumar de transparenta 35%. Din cate am vazut are tot tenta verzuie cum e si privacy glass si ar da demential pe masina.

Link către comentariu

Multumesc!

Intr-adevar, cred ca o sa merg pe varianta Llumar. Pare cea mai apropiata, ca nuanta, de Privacy Glass. Merci de sfat!

Link către comentariu

Salutari ,

 

Felicitari pentru masina , am tot urmarit topicul tau si masina arata intr-un mare fel , legat de folie , daca ai privacy glass incearca sa pui doar pe fata sa exista o oarecare uniformitate , pe negru se vede diferenta de transparenta fata / spate , exista la llumar o folie cu tenta verzuie , si eu am pe masina ,

 

Numai bine .

Link către comentariu

M-am exprimat eu gresit. Am vrut sa zic ca exista folie de la Llumar (care este de foarte buna calitate) cu tenta verde cum este si privacy'ul!

Link către comentariu

Tenta verde o da codul foliei, nu transparenta...

Asta n-o stiam. Credeam ca toata folia de la Llumar are tenta verde. Ai experienta cu folia lor? Pe care mi-ai recomanda-o, ca am vazut ca sunt mai multe tipuri?

Salutari ,

Felicitari pentru masina , am tot urmarit topicul tau si masina arata intr-un mare fel , legat de folie , daca ai privacy glass incearca sa pui doar pe fata sa exista o oarecare uniformitate , pe negru se vede diferenta de transparenta fata / spate , exista la llumar o folie cu tenta verzuie , si eu am pe masina ,

Numai bine .

Multumesc pentru aprecieri! Legat de folie, da, cred ca o sa pun doar pe fata, ceva pe la 35% opacitate, tocmai ca sa nu mai existe discrepanta asta fata-spate... Tu ce cod de folie ai pe masina?
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!