Jump to content

Sistem de navigatie cu Android - Posibilitati nelimitate?


kye04
 Share

Postare recomandată

Pentru ca modulul nu comunica cu RCD original prin fire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua,

 

Revin cu noi amănunte și cu alte rugaminti:

 

M-am conectat cu un telefon Samsung A10 atât la bluetooth-ul masinii cât și la cel al navigației chinezești în același timp. Pot apela, pot prelua apeluri atât din butoanele de pe volan - și în acest timp telefonul îmi arata ca folosește legătură bluetooth cu modulul masinii - cât și din butoanele navigației- și în acest caz telefonul îmi arata ca folosește modulul bluetooth al navigației.

Partea nasoala e ca, dacă răspund din comenzile de pe volan arunci se activează bluetooth-ul masinii si nu pot folosi nici microfonul masinii și nici nu aud nimic în difuzoare...

 

Îmi poate explica, va rog,  cineva ce se întâmplă și de ce? Greșesc eu undeva ? As putea sa mai fac alte conexiuni astfel încât sa pot utiliza microfonul mașinii?

 

Precizez ca pot comuta pe modulul navigației, dar atunci se activează microfonul tabletei care nu este prea performant ...

 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 15.02.2024 at 6:15, Al Bundy a scris:

Microfonul original este alimentat de catre modulul de BT, chinezaria nu stie sa-l alimenteze asa ca nu o sa functioneze.  Modulul original nu o sa stie sa functioneze cu chinezaria.

Ma puteți ajuta cu o schema de conexiuni Microfon-Modul Bluetooth- RCD 510?

 

Mulțumesc 

Modificat de mario_bd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diagrama originala ? 

Pin 1 mic - pin 12 modul BT

Pin 2 mic - pin 11 modul BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!