Jump to content

Pompa injectie ,Caseta directie servo


Sorin Paul
 Share

Postare recomandată

Va salut , de ceva timp am observat ca masina pierde ulei pana acum nu am bagat in seama , la un moment dat am observat ca pierde din ce in ce mai mult ulei :tuktuk: si cand ma uit mai atent , ulei de servo si surpriza ... mi-e dusa caseta de directie :grrrrrr: .. facea directia figuri cum facea apoi mai trebuie sa aflu ca si pompa de injectie :tuktuk: nu mai are mult si-si da duhul , am nevoie de o caseta de directie pentru masina din semnatura ( 1.9 TDI AFN de 110 cai) si de o pompa de injectie tot pentru afn 110 cai , are sau stie cineva de unde mi-as putea lua una buna sa nu mai am problema la capitolul asta?

astept raspuns urgent Multumesc!

Sorin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caseta se reconditioneaza, vezi ca aici pe forum este cineva care reconditioneaza casete--multa lume fericita.

Pompa, cine ti-a spus ca se duce si cum a aflat, ce se duce la ea este capul, care se mai gaseste.

Ca sa prelungesti viata pompei baga ulei 2t in motorina, capul acele se duce din lipsa de lubrifiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilooorrr.. vreau si eu putin ajutor. am si eu probleme cu servo,insa nu stiu exact ce. va rog ajutatima si pe mine cu un mecanic bun care sta dupa client nu ca ceei de pe la servisurile astea de sta cu spatele la tine.... sunt din constanta. va rog sa ma ajutati ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, ai reusit sa -ti repari masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva cum sa dam de colegul care repara casete directie un nr de tel ..., cum putem sa luam legatura cu el , am cumparat 2 casete de la dezmembrari si amandoua curg ,pe la ax .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Buna ziua. In Bucuresti este cineva care repara casete directie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 10/15/2018 at 5:05 PM, georgemarcu53 said:

Buna ziua. In Bucuresti este cineva care repara casete directie.

Recomand Tureal Steering. The best! 

On 10/15/2018 at 5:05 PM, georgemarcu53 said:

Buna ziua. In Bucuresti este cineva care repara casete directie.

Recomand Tureal Steering! The best! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!