Jump to content
ciper

furtune turbo

Recommended Posts

ciper

salut astazi in timp ce mergeam cu masina mea seat altea 1.9 tdi cand am ajuns in panta si am accelerat-o mai tare sa auzit un pocnet urmat de fum negru si masina nu mai tragea deloc. am constatat ca un furtun in parte din stanga jos era pur si simplu aruncat afara cu tot cu un manson metalic in interiorul lui.sigur este de la turbo dar care ar fi cauza.era si ulei improscat daca il tineam cu mana puteam sa o turez si mergea ok daca nu merge doar la relanti.ce ajutor imi puteti da? multumesc anticipat oricui imi poate da un sfat.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CT91MOC

schimbi furtunu..asa am patit si eu :) si gata nu mai ai treaba..furtunu vine de la intercooler la turbo ;)

Link către postare
Guest Dolfin

Cati km are Altea?

Link către postare
razvi_gyl

Se uzeaza ,,urechile,, care tin siguranta si nu mai poti sa repari furtunul respectiv,nou este 300 de lei

Link către postare

Participă la conversaţie

Puteţi posta acum şi vă veţi înregistra cont de membru mai târziu. Dacă aveţi deja un cont de utilizator, vă rugăm să vă autentificaţi pentru a posta cu contul de membru.
Notă: Postarea dvs. va necesita aprobarea unui moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Aţi postat conţinut ce păstrează o altă formatare decât cea permisă de Regulament..   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Link-ul a fost încorporat automat în postare.   Elimină inserarea şi afişează ca simplu link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri