Jump to content

furtune turbo


ciper
 Share

Postare recomandată

salut astazi in timp ce mergeam cu masina mea seat altea 1.9 tdi cand am ajuns in panta si am accelerat-o mai tare sa auzit un pocnet urmat de fum negru si masina nu mai tragea deloc. am constatat ca un furtun in parte din stanga jos era pur si simplu aruncat afara cu tot cu un manson metalic in interiorul lui.sigur este de la turbo dar care ar fi cauza.era si ulei improscat daca il tineam cu mana puteam sa o turez si mergea ok daca nu merge doar la relanti.ce ajutor imi puteti da? multumesc anticipat oricui imi poate da un sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbi furtunu..asa am patit si eu :) si gata nu mai ai treaba..furtunu vine de la intercooler la turbo ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se uzeaza ,,urechile,, care tin siguranta si nu mai poti sa repari furtunul respectiv,nou este 300 de lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!