Jump to content

apa in interior


labau radu
 Share

Postare recomandată

buna am o problema cu apa de ploaie:imi intra pe undeva in stinga dupa ce am schimbat telescoapele am opservat ca la ploaie am apa in partea stiga.am demontat in fata pe la stergatoare am desfacut tot in interior si nu am vazut nimic deosebit.in schimb cind am facut proba cu furtunu de apa am vazut un firicel de apa pe unde pui piciorul sting la repaus.ajutor ma poate ajuta cineva .MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costy_Nepotu

Posibil sa nu iti mai etanseze bine chederul de la usa stanga daca zici ca ai apa pe footrest.Pe viitor,mai foloseste si semne de punctuatie,ca sa nu se ia moderatorii de tine.Succes in remedierea problemei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut iti intra in partea stinga unde pui picioru

trebuie sa desfaci partea din fata deasupra la motor in partea dreapta in spate la baterie unde se vede amortizatoru ( poti sa pui un pic de ulei pe surubu de la amortizator ca rugineste cu timpu de la apa) acolo iti pica apa pe cablu de la deschiderea ce la capota si se prelinge pina inauntru sau pe alte cabluri trebuie sa le siliconezi unde intra in masina ca nu mai tine garniturile ,eu leam siliconat si leam facut si mo alta bila de silicon mai sus cind se prelinge apa pe la bila pica inainte sa ajunga linga caroserie

daca iti intra in dreapta e pe la filtru antipoline ca ti se umple deasuprea la aripa trebuie desfacut pe sub aripa unde este gaura de scurgere ca se infunda cu mizerie si este o bucata de guma care astupa gaura dar care se deschide cind sete apa guma asta cu timpu se lipeste de aripa si cu mizeria care se poreste se infunda si creste nivelu pina trece prin filtru , eu am dat jos gumele sint de 5cm nu au nici un rost si acum se scurge bine prin amindoua in partea soferului ai grije ca sub scaun ai centralina sa nu ajunga apa

eu am un Galaxy del 97 dar sint la fel motor 1,9 TDi VW sharanu ,galaxy,alhambra sint la fel. si eu am probat tot cu furtunu cind ploua nu se vedea numai inauntru apa scriemi daca ai gasit .salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

nu stiu daca ai rezolvat problema, dar am intampinat acelasi lucru la sharanul meu. mi s-a spus ca este vorba de tava aceea care sau in care se scurge apa de ploaie. In lateral, dr stg, sunt doua gaurle care se termina ddesupt cu un furtunas strangula in patru care se infunda cu frunze, praf etc. Daca se curata acele gaurele, problema se rezolva. Necazul la mine e ca a intrat apa sub scaun si mi a nenorocit computerul de comfort si releul 79 de langa... acum sa vezi belea. daca stii vreun furnizor si poti recomanda ti - as fi rexcunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Silvian91imAuto
am vazut un firicel de apa pe unde pui piciorul sting la repaus

Poti lua si asta in considerare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Imi intra apa prin partea dreapta in fata pe undeva,am desfacut plasticele de la gemuletu lateral,mam uitat peacolo dar nu vad nimic,scurgerile sunt curatate daca torn apa curge fara probleme,ceva sfaturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu fie condensul de la A/C,verifica daca picura sub masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci revin,masina sta(oprita nu functioneaza nimic) in ploaie,deschid usa din dreapta sa verific daca a intrat apa si e uscat, plec cu masina si eu cred ca atunci cind trag de volan stinga sa virez sa zic asa imi curge apa de sub bord pe partea dreapta,daca ma uit peacolo si deschid torpedou se vede picuri pe partea dreapta,am desfacut aerisirea ce merge la gemuletu triunghiular acolo partea metalica e uscata,am bagat mina cit am putu spre fata masinii spre geamu din fata nu simt mocheta sau cei aia sa fie uda doar sub ea sunt cabluri infasurate in banda pinzata mi se par a fi umezite.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun si niste poze pe unde am gasit umed  

 

 

post-36318-0-94908300-1406276905_thumb.j

post-36318-0-74141400-1406276920_thumb.j

post-36318-0-87517100-1406276925_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu gasesc problema cu apa,poate intra pe la geam oare (sa fie chederu de vina)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata mam enervat azi si lam facut bucati,apa intra pe la parbriz deasupra si se prelinge pe stilpi jos la picioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!