Jump to content

Service-uri VW in strainatate


ocghro
 Share

Postare recomandată

In speranta ca pe acest topic se vor aduna informatii despre service-uri la care va doresc sa nu apelati niciodata, sa incercam sa dam o mana de ajutor celor care, prin calatoriile lor "pe afara", au nevoie de o depanare sau, de ce nu, de preturi mai bune la revizii sau unele operatii specifice de service decat in scumpa noastra patrie.

Incep eu prin a posta o lista a partenerilor agreati VW de catre importatorul oficial din Grecia (Kosmocar).

Service VW Bulgaria si Ungaria (fara pretentia de a fi complete).

Greece VW SERVICE DEALER LIST .pdf

Service VW Bulgaria.pdf

Service VW Ungaria.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postez intamplare personala la Porsche Szeged: mi-au zgariat aripa stanga fata 2-3 cm2 (au zis ca au dat cu jetul si vopseaua era de slaba calitate, desi se vedeau zgarieturi pana la grund) si mi-au rupt un plastic langa parbriz, unde sunt stergatoarele. Cu scandal, mi-au revopsit zgarietura (cu pensula) iar pt plasticul de la parbriz am lasat-o balta ca eram in stare sa il lovesc pe seful de service la ce relaxat era si dadea vina pe mine ca nu imi cunosc masina. Am facut la ei revizia si mi-am montat tempomat si bari de portbagaj (comanda si livrare f rapida), la astea nu am ce ma plange. Daca mergeti la ei, masina spalata si pozata in fata lui, just in case, iar cand o ridici, ochi in 6 parti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Hehe...in Germania service-urile VW sunt celebre pentru 2 lucruri: incompetenta si aroganta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este si in Italia,aici nu ai ce cauta cu masina in service VW,doar daca este noua si trebuie sa iti faci revizia ,pentru a nu pierde garantia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Azi plec in CO in Muntenegru, cu un Passat 2.0 TDI, seria motor BKP- cu asta am zis tot.

Gasesc cumva si lista service-urilor in Serbia- Muntenegru ? Probabil ar fi o lista scurta, dar nu gasesc.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la service , ai grija pe unde parchezi , atat in Muntenegru cat si in Serbia ; sant f cautate masinile VAG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!