Jump to content

ce difera de S line?


marianu
 Share

Postare recomandată

poate ma lumineaza si pe mine cineva,mi-am indeplinit visul si mi-am luat a3 140 cp 6 trepte.masina are ca dotari scaune piele,volan piele in 3 spite ,6 trepte,schimbatorul cu inoxul acela specific,suspensia de-ti coboara pietrele la rinichi,deci cam tot ce am vazut la un s line.totusi nu are sigla de s pe bondouri,masca fata ,volan?o sa atasez si o poza de interior.

post-7251-0-22963300-1334344737_thumb.jp

Modificat de marianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este S-line.

Modelele S-line au sigla S-line pe volan, pe praguri, pe scaune, pe bandourile laterale sau mai nou pe aripile fata si in grila din bara fata a masinii. Sunt modificate pragurile, barile fata si spate. La S-line difera si ceasurile din bord, sunt pe fundal alb, cel putin asa era la A6 C5 S-line.

Poate ca a ta are suspensie sport, daca-ti "coboara pietrele de la rinichi". Oricum... e foarte frumoasa a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doua pachete diferite, interior si exterior.

S-line interior are sigla pe volan, pe scaune si pe decorul de aluminiu de pe pragurile interioare, si pe langa asta are si volanul si schimbatorul in piele perforata.

Deci pe cel interior sigur nu il ai, insa daca spui ca suspensia e rigida, s-ar putea sa il ai pe cel exterior, care pe langa bara fata/spate/eleron modificate, are si alta suspensia, mai rigida chiar si decat cea sport. Ar trebui sa verifici daca ai sigla S-line in grila din fata sau pe bandourile laterale, pentru ca asa vine pachetul exterior.

Din poza de profil bara ta fata este una normala, dar a fost o perioada scurta, la lansarea modelului, cand Audi a pus pachetul S-line exterior cu bara fata nemodificata, deci desi ai bara normala din pacate, exista sansa sa ai pachetul S-line. (verifica daca ai in grila sigla respectiva)

Daca nu ai asa ceva, atunci s-ar putea sa ai doar suspensia sport standard, care vine pe dotarea Ambtition.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul nu am sigla de S line nicaieri,cu toate ca volanu ie identic ca la S,io de aceea sunt nedumerit,numai siglele lipsesc?si amprenta de pe scaune?tot pachetul care ie pe S il am.bandoul de pe prag ie numai metalic.bara fata a fost schimbata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai volan de S-line, nu ai nici sigla, si nici pielea nu este perforata pe el...si nici comenzi pe volan nu sunt.

La fel, nici schimbatorul nu este de S-line, pentru ca nu are piele perforata.

Bandoul de pe prag desi este metalic, trebuie sa aiba scris pe el S-line.

Chiar daca ai una din ele, dar nu pe toate, inseamna ca cineva i-a adaugat-o. Ar trebui sa fie tot ce am enumerat mai sus.

Uite-te in pozele atasate.

La exterior, ti-am spus, daca nu ai siglele pe bara fata sau bandouri, inseamna ca nu ai nici S-line exterior..

4maxw.jpg

audia3sportbacksline2.jpg

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,ms paul, intr-adevar,bara fata nu ie ca la s,volanu ie cu piele perforata,dar fara comenzi,si schimbatorul ie piele dar nu perforata.micile diferente,dar sunt.am tot cautat sa gasesc un site sa vad toate modelele din 2005 ,cu toate dotarile dar nu am gasit.pentru mine era doar o curiozitate care mai sunt diferentele, in ceea ce am io si un s line ,excluzind siglele.io sunt constient sa nu ie S. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pachetul S-line interior se adauga si plafonul negru ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza volanul nu parea ca are piele perforata..d-asta am si zis..

Daca e, probabil a fost adaugat ulterior..oricum diferente sunt multe, de fapt cam tot ce compune un pachet S-line. :)

Dar poti adauga tu, daca tii neaparat, pachetul asta, mai putin sigla de pe scaune, care ar insemna sa schimbi scaunele - lucru care nu are rost, scaunele arata foarte bine si sunt si sport. :icon_thumleft:

Tavy81, cred ca plafonul era optional totusi, nu intra in S-line..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafonul negru este inclus in pachetul s-line.

Este disponibil ca optiune in cazul in care nu vrei pachetul s-line. La unele modele, cele inainte de single frame la pachetul s-line scaunele nu aveau logo-ul pe ele si nici cel de pe masca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrat pe mobile sa vad cum arata un S autentic,intr-adevar am vazut plafonu negru,eleronu spate ie mai mare,iar la volan pielea perforata ie si pe spite.la unele am vazut spoilerul fata diferit,dar nu la toate. .pe audi site am gasit asta : S line - pachet exterior (quattro GmbH)contine: bara fata si grilele laterale de radiator in design sportiv S-line, inscriptionare S line pe ornamentele pragurilor de usa, inscriptionare S line pe aripile fata, spoiler plafon S line, ornamente cromate pentru proiectoarele de ceata, teava dubla de esapament (pentru motorizarile in 4 cilindri),2000e pachetu s.asta la modelele noi.o alta intrebare sistemul audi concert ie cum mult diferit de bose?ce inseamna bose?mai multa putere?fidelitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde iti vine tie sa scrii "ie" ? si nu "e" ? unul dintre cele mai folosite cuvinte simple a limbii romane . Nu ti-a zis nimeni pana acum?!!

Scuze de off-topic , dar mi-e rusine de rusinea ta.

P.S.nu vreau sa te ofensez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marianu te rog sa scrii corect si da o privire peste regulament ai sa intelegi mai bine. Multumesc

Ionutzj +1

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tavy81, da, se pare ca plafonul negru este si in S-line, desi pe siteul Audi ei nu mentioneaza asta..

Sincer nu prea imi dau seama ce continea S-line exterior inainte de primul facelift din 2005, pentru ca nu difera nici un element exterior, probabil doar suspensia sport si jantele de 17.

Iar la interior, nu este marcat S-line decat pe pragul interior, pe volan si pe scaun lipseste sigla, desi volanul e in piele perforata si scaunele in piele/alcantara.

Deci inainte de 2005, S-lineul era cam saracacios la sigle si la elementele exterioare.

Dupa 2005, totul e clar, diferentele sunt sesizabile..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, in cazul pachetului S-line, e simplu sa-ti dai seama dupa simplul fapt ca vezi pe bandourile laterale inscriptia. E total diferit S-line fata de normal.

Am ocazia sa compar mai mereu doua A4 B7-unul cu pachet interior-exterior S-line si unul fara. Si nu stiu daca e doar concidenta, insa unul e 2.0Tdi-pd de 170 de cai in cazul S-line, iar cel normal cu aceeasi cilindree are 140 de cai. Indubitabil S-line schimba total aspectul masinii, inclusiv bara spate cu evacuare si pe stanga si pe dreapta. La plafon n-am sesizat, insa am impresia ca e negru la S-line. De asemenea sigla e jos pe volan si pe pragurile interioare e inscriptionat "S-line".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d-l ionutzj,iti multumesc de observatie,banuiesc ca tu te ocupi pe forum cu greselile de ortografie..o sa incerc sa nu mai gresesc domnule perfect.banuiesc ca asta a fost un mod de a iesi in evedenta.foarte tare...banuiesc ca tu chiar te exprimi cu e in loc de ie in limbajul tau cind vorbesti.hai sa ne vedem de treburile noastre totusi.

Modificat de marianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, Mariane. Ma bucur ca ai editat ca n-avea rost sa-ti iei warn pentru nimic.

Paste fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
cristy_4speed

salut baieti

am si eu o problema am un audi s3 8l si am probleme cu display-ul(maxi-dot) au murit cativa pixeli si ma streseaza de mor.......

cand e rece afara (iarna)merg toti perfect cum se incalzeste putin temperatura in masina ....gata iar o ia razna ...

exista vreo solutie de ai ii repara ...sau trebuie neeaparat sa il schimb ......

daca trebuie sa il schimb si cunoasteti pe cineva care m-ar putea ajuta v-as ramane recunoscator!

multumesc frumos

o seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi la prestari servicii,gasesti pe cineva care se ocupa cu inlocuirea lor

Modificat de rcs66
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate schimba detsul de usor, il comanzi de pe ebay.uk,

si dai borudl jos, il lipesti la un service de GSM, si gata

citeste aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_4speed

multumesc pentru raspunsurii si scz de off topic:P

o duminica cat mai placuta all!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!