Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

Una de 1.8tfsi cu traseu custom :))

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am reusit sa montez si bara spate R-line, si in sfarsit am completat partea din spate a masinii. Arata foarte bine, nu este diferenta de nuanta la vopsea.

 

Poze:

 

 

 

img0128ka.jpg
 
img0131hzc.jpg
 
img0132no.jpg
 
img0133dz.jpg
 
img0134fl.jpg
 
img0135dm.jpg
 
img0137ol.jpg
 
img0139ed.jpg
 
img0143wc.jpg
 
 

 

Link către comentariu

Alta viata :D. Poate in vara te gandesti sa faci difuzorul glossy black.

Ultima poza e de mare efect.

Pana la urma cum ai rezolvat led-urile de la numar?

Link către comentariu

Alta viata :D. Poate in vara te gandesti sa faci difuzorul glossy black.

Ultima poza e de mare efect.

Pana la urma cum ai rezolvat led-urile de la numar?

a fost cablu de vina. am schimba cablu cu cel de la bara de r-line si totul a mers ca pe roate :))

Link către comentariu

Parca nu se pupa stikerbomb-ul cu masina,in rest numai de bine,imi place cum da bara de Rline.

 

+1. Sticker free ftw

Link către comentariu

Momentan pastrez stickerele, m-am obisnuit cu ele si imi plac.

@ego, o sa fac difuzorul glossy dar nu acum, ma gandisem si eu la asta.

O bara fata de gti la pret bun unde gasesc si eu? :))

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

N-as vrea replici pt ca sunt din plastic

N-as vrea replici pt ca sunt din plastic..

Link către comentariu

Da.  Sunt bune doar la praguri :D. Eu o sa iau replicile de 130euro in primavara.

Cred ca cel mai ok ar fi sa iei bara pe bucati.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai si bara originala ai impresia ca e facuta din tabla? :)

Plasticul tot e mai ok decat fibra...

 

LE: Vezi aici, aici sau aici. (opreste AdBlocker daca ai)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Mai greu sa gasesti in dezmembrari bara spate de R/R-line  :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu zic sa cauti in continuare, eu am gasit chiar la mine in oras bara de r-line..

Nu de tabla ca nu e panzer, da' nici plastic nu prea as vrea, barile oem parca sunt mai flexibile, cel putin asa mi se pare mie :)

Link către comentariu

Toate barile OEM sunt din plastic ABS, din cate stiu.

Cele de fibra, AM, de obicei de tuning, sunt nerecomandate pentru ca sunt casante..

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Ok, multumesc de raspuns. Mai vazusem pe net ca barile OEM sunt facute din ABS combinat cu inca ceva, dar nimic din sursa sigura.

 

In cazul asta o replica de bara fata GTI nu suna rau deloc.. :))

Link către comentariu

Eh, din punctul meu de vedere, in cazul plasticelor, orice nu e OEM nu merita.

Chiar daca sunt tot din ABS, calitatea e mai slaba, plus posibilele lufturi.

 

Am patit pe casco sa imi puna service-ul bara aftermarket, in maxim o luna am luat una OEM. La cea aftermarket apar crapaturi in vopsea (se dilata si contracta plasticul), se cojeste vopseaua (nu vine corect cu primer probabil), etc. Sunt foarte multi factori  nu e atat de simplu, chiar daca e vorba doar de o bara. Prea multe lucruri pot "sa mearga prost", ca sa zic asa..

 

Avand in vedere cum ai facut masina pana acum, ar fi pacat sa nu cauti OEM..

Link către comentariu

Toate barile OEM sunt din plastic ABS, din cate stiu.

Cele de fibra, AM, de obicei de tuning, sunt nerecomandate pentru ca sunt casante..

 

Stii gresit, sunt din polipropilena (este un plastic felxibil si imposibil de lipit cu majoritatea adezivilor de pe piata deoarece in principiu se lipeste la cald)prescurtata PP.Mai exact sunt din PP-EPDM.

Cele din ABS aftermaket sunt mai dure si se sparg mult mai usor.

Modificat de TDR
Link către comentariu

@mike, thanks, nu te-am vazut, eram concentrat pe un smecher care statea cu faza lunga.

@tdr, merci de raspuns, bara fata cred ca o sa o fac pe bucati atunci, barile OEM sunt rezistente dupa parerea mea, am 'impins o cladire' cu spatele si nici vopseaua nu s-a luat :))

Link către comentariu

Stii gresit, sunt din polipropilena (este un plastic felxibil si imposibil de lipit cu majoritatea adezivilor de pe piata deoarece in principiu se lipeste la cald)prescurtata PP.Mai exact sunt din PP-EPDM.

Cele din ABS aftermaket sunt mai dure si se sparg mult mai usor.

E bine de stiut, oricum povestea cu ce e aftermarket ramane valabila.

Scuze de offtopic.

Link către comentariu

Da, barile aftermarket (ca si farurile ) au bunul obicei de a nu cadea la linie si de a fi mult mai casante.

Modificat de TDR
Link către comentariu

nu eram cu masina mea, nici cu tractoru', eram undercover :)).

 

@TDR: depinde si cine le monteaza si cum; mie bara fata nu imi sta la linie perfect, chiar daca e OEM si e pusa la reprezentanta; nu zic ca alea AM sunt bune

Link către comentariu

Avanajul al barile AM e ca daca se sparg mai usor se si repara mai usor alea oem se indoaie si sunt f greu de reparat. Eu am dat f urat si tare (m-a durut gatul) cu bara spate intr-un stalp dar bara nu s-a bulit desi suportul de numar care e departe de muchia barii s-a strivit... iar acum au inceput sa se vada crapaturi in vopsea pt ca vopseau nu e atat de flexibila pe cat e bara oem. 

 

Eu o sa-mi cumpar o bara fata AM de gti anul asta mai ales ca vreau sa ciopartesc grilele cu faguri. 

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!