Jump to content

anged
 Share

Postare recomandată

Va salut. M-am decis sa-mi pun si eu folii pe geamurile spate si pe luneta (la un golf 4). V-as ruga sa-mi dati o idee despre ce inseamna LA si AT din gama basic si clasic de la Llumar. Iar dintre utilizatorii care au deja folii, folii cu vizibilitate 15% sau 20% ? Cea cu 15% nu e prea inchisa ? Astept pareri. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

va salut,imi poate spune si mie cineva cum sa scot chederul de la usile din spate ca nu reusesc sa pun folia bine pe geamurile alea mici,masina e o SOT.multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Nu cred ca a mai fost deschis un astfel de topic pana acum. Ceea ce caut eu este o folie care sa blocheze razele solare dar sa nu imi obstructioneze campul vizual, pe scurt zis, folie transparenta 100% dar cu protectie solara. Exista asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de 73% transparenta. Ofera protectie pt razele uv si a cioburilor in caz de accident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua!As dori sa va intreb daca stiti cumva care folie este identica, sau seamana cel mai mult cu culoarea geamurilor din spate ale unui Golf 5 privacy glass, ca as dori sa aplic si pe geamurile din fata.

Multumesc pt raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Cine stie cumva folia tip oglinda e legala nu ma intereseaza transparenta procentuala doar sa nu se vada in interior deloc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ilegala ; nici prin cea Llumar de 5% nu se vede deloc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Llumar 5% pe spate si nu vezi in masina nici daca stai cu ochii la 10cm de geam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la altceva eu am termopan acasa prin care nu se vede din afara mai nimic in schimb din interior e foarte mic procentul de inchidere al luminii in casa e lumina ok ziua am inteles ca se cheama tehnnologie float la asa ceva ma refeream eu sa vad bine afara sa nu fie intuneric doae de afara sa se vada un efect de oglinda!

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vreau și eu să mi pun folie pe lateralele spate și lunetă.Am vorbit cu un băiat de la mine din oraș și voi opta pentru solarzone.Poate doar mâine să mi monteze și am pitici pe creier din cauza ploii.Mâine din câte văd nu ar ploua, însă joi și vineri da.Afectează cu ceva dacă ziua următoare, după ce mi o montează, plouă sau bate vântul?Eu l am întrebat și mi a zis că lucrează în spațiu închis și că nu are treabă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu.Dar am un prieten care si a luat un A4 B6 in vara 2016 si si a pus folii si dupa ce i le a lus baiatul ala (nu asta la care imi pun eu) i a zis sa nu spele masina 3 zile (pe exterior).Si ma gandeam ca mna....M am linistit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Razvan Constantin

Stiti cumva unde pot pune folie Llumar pe faruri in Iasi sau Roman ? O recomandare ceva, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A montat cineva, sau a condus masina cu folie heliomata pe parbriz?

Ce dezavantaje ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Eu am montat in sectorul 4 la Detailing Auto Concept și sunt foarte tari băieții au mai multe locații în București . Au toate gamele de folie de llumar, se lucrează cu programare și lucrează impecabil eu am montat la ei deja pe 2 masini si sunt super mulțumit ii recomand cu drag☺

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

A mai pus cineva folie la Tinded, in Bucuresti? Recomandati?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare !  a mai patit cineva asta ? s-a ondulat folia, doar pe stanga spate ...  a doua poza este facuta prin geam spate. Folia pusa prin 2007 ...

Foliespate.jpg

Pringeamspate.jpg

Certif.jpg

Modificat de 42miticutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!