Jump to content

Ulei de motor Ravenol


olteanu82
 Share

Postare recomandată

Să-ți identifice tipul de motor, doar nu ai km in talon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toni tm esti naiv rau de tot

!sunt nspe mi de cazuri cand masinii nu ii face nimic nici macar nu schimba uleiul tu crezi ca esti in germania?iti ia talonul sa vada codul la piesele care ti se potrivesc si norma!

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te înșeli.

Eu vorbesc din punctul meu de vedere( stau în germania de 30 de ani)

Primești o garanție, scrisa pentru 30 mii km. Crezi ca se risca sa iti spună ca a făcut schimbul și de fapt doar sa șteargă praful?

Eu nu cred. Plus ca vezi ,pe un monitor,toată operațiune ce se face. Film care este păstrat pana la următorul schimb. Dacă se întâmplă ceva sa existe dovezi.

Iar cu talonul,normal ca pentru cod de piese ti-l cere,am "spus-o" ironic și toți săriți în sus.

Înainte de Ravenol ce ati folosit?

Călin.G de ce nu folosești,in continuare uleiul pe care l-ai folosit înainte?

Vrei ceva mai bun,ii normal. Asa ii si cu cei care au peste 3-400 de mii km.

Si încă ceva ....toate uleiurile pe care voi le cunoașteți se importa în butoaie de 100 l.

Iar de acolo se golește in bidoane mai mici,asa ca Shell,Castrol,Ravenol, etc....tot căcatul ala ii.

Bafta și drumuri line.

Modificat de Toni_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toni_tm ai pus punctul la G!?

din  200l se transfera la bidon mic si aici e diferenta intre ulei cu renume si cel cu nume mic(Nu no name).

la ulei cu renume e mare afacerea botezand produsul  si asta se face  de mult timp.

am vazut cu ochii mei botezul BP-ului cu panasol,asta cu 15 ani in urma.

acum vb de Ravenol ,au fost mai multe criterii care m-au facut sa il folosesc,

unul fiind faptul ca nu l-am gasit in niciun magazin de piese din Valcea la momentul respectiv.

toata lumea aducea castrol si mobil cat mai contrafacut pt ca de aici se castiga mult,nu de la genul ravenol unde isi pun 25 de lei la bidon de 5l.

stiu comportamentul unui motor in care uleiul si-a schimbat drastic proprietatile si cand se va intampla asta voi renunta fara regrete la ravenol.

cunosc un service bun care inca foloseste ravenol la butoi pt transmisii reparate.nu cred ca cineva repara o cv si baga ulei prost numai de sadomasochist,

pt a-si lua cutii de viteze in cap de la client!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toni.tm ...are rost sa iti spun ca .. cunosc persoana sofer de camion care duce Ravenol de la fabrica prin toata Europa ? 

Ulei si toate produsele ce le face fabrica.

Asta e.. tu dai inainte cu cei 30 ani de Germania ... si tine uleiul in motor 30000km... ca ei tin filmarea.. pt tine.???.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt multumit de ravenol, luna aceasta sau urmatoarea, tot asta pun.  Sau incerc si mobil :)))))))

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, pentru ca topicul asta devine un fel de topic cu injective si discutii aprinse, se inchide. Cred ca s-a spus tot despre ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • Dryone
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!