Jump to content

Se potriveste de pe Golf 3 pe Polo 6N ?


COSMIN27
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza un motoras de stergator hayon pentru polonicul meu si la dezmembrari gasesc foarte rar si cam scump si ma gandisem sa caut unul de Golf 3 ca se aseamana mult dar nu stiu daca se potriveste 100% sau cu mici modificari si bani mai putini poate ies mai usor la liman;de aceea cer ajutorul celor ce stiu sau se pricep.astept raspunsuri!

Acest topic se poate folosi si de altii care cauta alte piese de Golf 3 ce spera sa se foloseasca pe Polo 6N!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, se potrivesc de pe Golf 3 si Seat Ibiza pe Polonic. Stiu ca eu mi-am pus blocul de comanda al stergatoarelor de G3. Poate te poti intelege cu cei de la dezmembrari sa-l duci inapoi daca nu e bun :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare parte se potrivesc foarte multe de pe golf 3 pe polo 6n . Mi-am schimbat cilindrii de frana si mi-au spus la service sa cumpar de golf3 pentru ca sutn aceiasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha,pai e bine de stiut si lucrul asta ca nu stiu de ce dar avand in vedere ca "polonicele "noastre sunt muuult mai putine decat Golfurile pe drumurile patriei tind sa cred ca piesele sunt un pic mai scumpe,nu am stat sa compar niciodata dar asa cred,poate ca ma insel.

si ar fi bine ca tot in acest topic,sa spuna cei ce au Polo 6N ce piese de schimb au mai folosit de la Golf 3 cu succes,bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate au zis cei de la servici se potrivesc foarte multe piese, mai putin elementele de caroserie. Seat-ul Ibiza este practic tot una cu Vw Polo dar putin mai spatios. Singura diferenta este la caroserie (partea din spate) in rest motorul , bordul ... etc sunt la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am schimbat acum o saptamana switch-ul de la usa soferului si am folosit de golf 3 , este practic plug and play. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se mai potriveste de la Golf 3,Polo 6N si Polo 6N2 semeringul de la selectorul de viteze al cutiei care are dimensiunile 15*24*7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare...am si eu un golf 3 si m-ar interesa daca se potriveste bordul(ceasurile) de pe un polo 6n ...din cate stiu e si luminos nu ?ma poate ajUta cineva cu un raspuns ?ms !!

Modificat de juny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

motorasul stergatorului de pe haionul la Polo 6N2 se potriveste pe Polo 6N,stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva poze cu motoras stergator de Polo 6N2?

Modificat de COSMIN27
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am incercat azi sa inlocuiesc motorasul stergatorului de la hayon cu unul de Golf 3,se potrivea perfect dar era mai scurt in exterior si un pic diferit,bratul stergatorului practic ocupa mai mult loc si in concluzie nu-i bun.eu l-am folosit ,am luat din el ce era bun si l-am reparat pe al meu si merge! :lol: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut am nevoie de bara stabilizatoare pentru un polo 6n2 l-am cumparat si nu are si as vrea sa stiu daca se potriveste de pe alte modele gen golf 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cea mai mare "afacere" era daca se potrivea cutia de viteze de pe vw golf 3 pe vw polo 6n2 , mie mi-a cam luat chefu de viata cutia asta in timp ce la golf 3 rar am auzit sa crape ceva in ea fara rost asa.

Modificat de catamblin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, depinde ce fel de motor ai, eu de exemplu pe Golf 3 am motor 1.6 AEE , motor care se regaseste si la voi pe Polo, deci ar cam trebui sa se potriveasca si cutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, depinde ce fel de motor ai, eu de exemplu pe Golf 3 am motor 1.6 AEE , motor care se regaseste si la voi pe Polo, deci ar cam trebui sa se potriveasca si cutia.

pe polo 6n poate, nu pe 6n2 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Eu as vrea sa pun pe masina din semnatura (care practic e polo 6n in fata, dar si interior) ceasurile de golf 3, cele cu acele rosii si cu gri pe fond, Numai ca am observat ca la turometru intre 1000-2000 ture am 3 liniute, iar la ceasurile de golf 3 sunt 4 liniute. Deranejaza cu ceva? Si parca diferea si viteza maxima, la mine 220 parca si la golf 3, 200. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Vreau sa-mi spuna cineva va rog, sigur, daca stie, daca se potrivesc jantele  de pe un golf 3 pe un polo 6n2. Jantele sunt pe 14. Mi-ar salva o caruta cu bani...   Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la o vulcanizare cel mai bine ca le poti proba,si cred ca merg!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Salutare! Am inceput sa ma gandesc la "avioane" si niste prieteni pun paie pe foc in legatura cu acest subiect.

Ma gandesc destul de serios sa fac un swap cu 2.0 ABF de pe Golf 3 GTI in al meu Polo 6n. Multi zic ca e plug and play, dar tot la fel de multi zic ca trebuie ajustari (taiat din lonjeroane, mult taiat si sudat din caroserie, taiat din capota). Vreau sa va cer parerea si voua, daca se poate face sau nu.

Stiu ca poate fi foarte greu si foarte costisitor, dar sunt motivat sa-mi asum chestiile astea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
opleistul23

A mea e 1.4 16v cod motor APE, se potriveste un motor de pe golf4 cu acelasi cod motor? Electromotorul e amplasat in spate la mine.

Cineva mi-a zis ca doar de pe seat cordoba cel vechi ar merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!