Jump to content

Bujii Corrado


bubu1313
 Share

Postare recomandată

Stie cineva ce bujii merg la Corrado G60 (am intelesc ca bosch, dar nu stiu modelul :offtopic: ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bosch W6DPO sau Champion N7YCC. Totusi iti recomand (echivalent) Beru Ultra X (daca gasesti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu este sa nu te bazezi pe bosch............cel mai bun ,bujii BERU .tot ce conteaza este sa sti tipul motorului si anul de fabricatie.le poti lua de la marshal sau de la orice importator de piese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca itzi gasesti Bosch W6DPO si sunt originale atunci nu mai sta pe ganduri... sunt cele mai bune bujii ptr G60. Nu am gasit ceva sit-uri sau forumuri care sa spuna contrariul. Adevarul e ca sunt scumpe ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asculta sfatul unuia care a incercat sa scape de Bosch W6DPO.

NU AI CUM. :))

Trebuie sa pui aceste bujii. pretul este de 78 euro la Augsburg. Mai ieftin decat la PBN care cer 28 per bucata. Pt ca scrie VW. Numai aceste bujii merg pe motorul asta. Echivalentele alea nu au nici o treaba cu realitatea.

In rest ce sa spun, bujiile foarte bune, cu platina (vezi costul :D ) tin mult asa ca merita pana la urma. Mai ales ca sunt singurele ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, stii si ce tip de delcou Bosch trebuie sa aiba masina pt motorul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, stii si ce tip de delcou Bosch trebuie sa aiba masina pt motorul asta?

<{POST_SNAPBACK}>

Bosch part # 021 905 237 X

de pe www.autotech.com , vw corrado g60 '92

Modificat de scirocco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am schimbat recent bujiile,nu mai retin ce marca sunt dar mentionez ca au un singur electrod!masina nu merge cum ar trebuii si bujiile astea daca le scot au un aspect ce confirma consumul mare!lasand la o parte posibilele defectiuni la injectoare sau altele,e oare posibil sa rezolv problema cu niste bujii cu patru electrozi??

corrado

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc bosch w6dpo. :)

Stie cineva unde as putea gasi? (am intrebat si la augsburg si la meteor - la augsburg nu au putut sa-mi confirme codul au spus ca au bujii care sunt pt corrado g60 (pg) din 90 dar nu stiu nimic de codul "w6dpo" si sunt 74 de roni/buc. sa fie oare astea? pt ca asa am cumparat denso (w6dpo) dar nu merge deloc bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc bosch w6dpo. :)

Vezi ca sunt Bosch W6DP0. adica W6DP zero, nu o de la om. Probabil ca din cauza asta nu le-au gasit aia de la Augsburg. :banghead:

Modificat de Metal_asd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pana la urma. Acum tre sa astept sa le aduca.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce stiti de wr6dp0 cica astea sunt noile w6dp0 (nu se mai fabrica w6dp0).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WR6DP0 sunt noile W6DP0 de la Bosch. W6DP0 nu se mai fabrica. :) costa 620.000/buc la reprezentanta VW.

Modificat de bubu1313
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!