Jump to content

Termometru golf4, in locul butoanelor false


puricele
 Share

Postare recomandată

Ce vreau eu sa fac... E oarecum asemănător cu ce vreți și voi. Eu am doar avarii și dezaburire. Și vreau în locul acelor butoane false, sa pun pe cele originale, din dezmembrări și sa le leg doar la lumina ledului, sa se aprindă când aprind pozițiile, ca toate celelalte, sa meargă și dimmerul pe ele. 

Ce as vrea eu sa știu, e care sunt pinii pentru led, masa și plus, la fiecare buton. Dacă trebuie doar 2, sau mai mulți ca să funcționeze cum am specificat mai sus. Dacă a mai făcut cineva aceasta operațiune. De ce tebuie sa țin cont... Etc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masa și iluminare. Pe cablajul mașinii... Masa = maro, iluminare = gri/albastru Măcar cumpără și mufele la butoane... Ca sa stea pinii ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, voi cumpăra butoanele cu tot cu mufe. 

Și la aceste mufe trebuie să mă leg doar la maro și gri/albastru? Ca dacă e asa pare ușor. 

Ma gândeam sa iau curent de la firele maro si gri/albastru de la butonul de dezaburire și sa le leg pe cele 3 (esp și cele 2 de încălzire) în paralel. E ok asa? Afectează cu ceva? Exista o alta varianta mai buna? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este ok. Plus iluminare =gri/albastru, maro=masa. Da, este usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles, mulțumesc frumos. Dacă o sa fac, o sa atașez poze și probabil o sa explic cum am făcut, poate mai folosește cineva. Acum mai rămâne numai sa găsesc butoanele la un preț ok. Dacă aveți recomandări și în acest sens, ar fi genial. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!