Jump to content

Scaun(e) VW Caddy 9k


adnana
 Share

Postare recomandată

As dori sa inlocuiesc scaunele de la masina din semnatura, cu unele SH.

Numai ca nu stiu care sunt scaunele care provin de pe alte grupuri VAG si se potrivesc la acesta caroserie....

Intrebare : Care sunt platformele tehnice echivalente/identice pe care s-a construit VW Caddy din anul 2000 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat Inca e si mai rar decat Caddy...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caddy e facut pe platforma de VW Polo. Cauta scaune de Polo 6N sau Ibiza 6K.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspunsuri !

Stiti undeva unde pot achizitiona la un pret rezonabil, astfel de scaune ?

Eu deocamdata caut pe internet, dar daca cineva stie o locatie, adresa sau ceva dezmembrari, ii raman dator ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut, nu vreau sa deschid alt topic asa ca intreb aici. Am un Caddy 2007 si nu are scaunul din dreapta. Si nici nu gasesc pe la dezmembrari. De la ce modele se potriveste? Touran, Golf 5, Jetta? Stie cineva sigur? Mentionez ca am nevoie si de suportul de scaun, cel care se monteaza pe sasiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de suportul de pe sasiu - nu stiu ce sa iti zic, la Golf 5, Jetta, etc... e alta treaba.

 

scaun merge de Golf 5, Jetta, Octavia 2, etc - plus alte modele de pe aceasta platforma - in cel mai rau caz, trebuie sa-i modifici prinderea - gaurile.

 

eu am pus pe Caddy ca al tau, scaune de Audi A3 2007, electrice si incalzite... deci, se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult pentru raspuns. Deci tu ai luat scaunul de la A3 si l-ai pus in locul celui de Caddy direct pe suportul existent. Suportul ar trebui sa fie la fel... sau daca nu e la fel macar as putea sa il sudez cumva. Nu?

Modificat de Cmn_nt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am modificat gaurile de prindere - doua dintre ele - ca sa vina unde trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Vezi ca esti in arie tehnica. Avem arie de vânzări -cumpărări

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna

Pentru un Caddy 1,9 tdi, combi, suportul de centura de la scaunul din dreapta fata, este prins in podea sau in scaun? Se potriveste de la alta masina? Imi trebuie doar cupla (suportul mama in care intra fisa metalica) Fisa metalica cu cureaua le am. imi trebuie doar suportul in care intra. Aveti vreun sfat pentru inlocuire/echivalenta?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Instalatorul de Iași

Bună ziua tuturor!

Ca să nu mai deschid un topic nou, voi pune întrebarea mea aici: cum pot afla dacă am airbag-uri (laterale) în scaunele față la un VW Caddy 2009?

Mulțumesc anticipat celor care-mi vor da informații, sfaturi etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!