Jump to content

my mk4


vladutzu_14

Postare recomandată

Cu toate ca sunt de ceva timp membru aici am tot ezitat sa imi prezint masina cu gandul ca va ma primi cateva modificari dar bugetul nu mi-a permis.

Este vorba despre prima mea masina . Un golf 4 , 1.9 tdi axr-pd (de care sunt foarte multumit)an 2002. Masina a fost adusa din DE in 2006 cu 120k km la bord . In ianuarie 2011 a ajuns in posesia mea cu 172k km in prezent avand 186k km. Probleme pot sa spun ca am avut cateva (bucse ... ca na traim in romania iar fosul proprietar a fost femeie ...) un senzor de airbag (intra apa pe sub usa dreapta si s-a stricat ) si un senzor de abs , probleme care le-am rezolvat cu ajutorul lui F l o r i n :emthup: . Am schimbat la ea bucse punte spate , bucse fata , bielete , bucse bara stabilizatoare , placute spate , discuri + placute fata si distributia cu pompa de apa la 4000km dupa ce am luat masina.

Ca si aspect exterior mai e mult de munca ... incepand cu zgarieturile pe care le-a dobandit cand a fost la fosta proprietare pana la jantele pe care de mult ma chinui sa le iau dar niciodata pana la niste arcuri sau o suspensie pt ca mi se pare mult prea ridicata cu toate ca am facut plugu toata iarna cu ea.

De dotari nu ma pot plange . Geamuri si oglinzi electrice , faruri cu proiectoare , incalzire in scaune , pilot automat , CB , radio-cass + cd , 8 airbaguri , scaune reglabile pe inaltime , spalatoare de faruri , trapa , climatronic , abs + esp , cotiera , suport pahare fata-spate , volan reglabil pe inaltime si adancime + ce am reusit eu sa mai fac de cand o am (stopuri cu semnal alb , kit xenon AM de 4300k , volan piele in 3 spite + grila fara semn+ cateva leduri pe colo pe colo :P ) Altceva nu prea mai imi vine in minte acum dar sa ajuta bugetul si "VA URMA" :Driver: :Driver: :Driver:

post-87762-0-96005200-1330883971_thumb.j

post-87762-0-54445600-1330883972_thumb.j

post-87762-0-59907100-1330883983_thumb.j

post-87762-0-20466800-1330883984_thumb.j

Modificat de vladutzu_14
Link către comentariu

Hai sa sparg gheata si sa fiu eu primul care iti ureaza multi km la volanul ei fara probleme! :D Cum ai spus si tu, niste jante nu i-ar strica. :P

Link către comentariu

pai nu pot sa strang banii pt ele :)) ca de ex acum am gasit volanul din piele in 3 spite si o magazie de cd ... si iar se duce o parte din bani ... :(

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

ce bine i-ar sta cu jantele de la mine:)))

nu te injura lumea ca ai xenon pe faruri cu oglinda?:(

Link către comentariu
cristi_eftimie

sa o stapanesti sanatos

cat mai multi km fara probleme

vad ca ai numere de California,de prin ce zona esti???

Link către comentariu

ce bine i-ar sta cu jantele de la mine:)))

nu te injura lumea ca ai xenon pe faruri cu oglinda? :(

nu ma injura absolut deloc cel putin asta cred eu deoarece nu am primit nici un flash pana acum :icon_bounce:

sa o stapanesti sanatos

cat mai multi km fara probleme

vad ca ai numere de California,de prin ce zona esti???

ms frumos. din oltenita sunt dar m-am mutat in bucuresti de vreo 2 ani

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

ieri a primit asta mica 2 litri ulei pentru cutie :Driver: nu se simte mare diferenta dar uleiul care il avea era foarte subtire , nu cred ca mai avea proprietatile necesare :P

Link către comentariu

Daca are farurile bine reglate sau are becuri h7r ,nu vad de ce sa deranjeze.

Km cat mai multi si spor la cautat jante.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Daca are farurile bine reglate sau are becuri h7r ,nu vad de ce sa deranjeze.

Km cat mai multi si spor la cautat jante.

nu am auzit pana acum sa regleze cineva xenon pe oglinda astfel incat sa nu deranjeze...

h7r-deja cred ca ceri prea mult:))

ca lumea s-a saturat sa tot atraga atentia prin flash-uri sau alte metode asta nu inseamna ca nu deranjeaza...

si jante de aliaj..la pret de tabla cum cauta el...nu stiu daca va gasi vreodata;)

multi km fara incidente...

Link către comentariu

Km cat mai multi si spor la cautat jante.

ms frumos tibi :beerchug:

O masina reusita, s-o stapanesti sanatos.

multumesc kadettro

Daca are farurile bine reglate sau are becuri h7r ,nu vad de ce sa deranjeze.

Km cat mai multi si spor la cautat jante.

nu am auzit pana acum sa regleze cineva xenon pe oglinda astfel incat sa nu deranjeze...

h7r-deja cred ca ceri prea mult:))

ca lumea s-a saturat sa tot atraga atentia prin flash-uri sau alte metode asta nu inseamna ca nu deranjeaza...

si jante de aliaj..la pret de tabla cum cauta el...nu stiu daca va gasi vreodata;)

multi km fara incidente...

man la cat merg cu masina si in localitate si afara si ziua si noaptea cred ca se gasea unu sa-mi dea un flash daca ii batea in ochi sau il deranja iar din moment ce nu s-a intamplat pot sa ajung la o singura concluzie si anume ca nu deranjaza iar legat de jante cred ca vorbesti prostii. poti sa le spui baietilor ca ti-am oferit 1150 lei pe 4 jante cu anvelopele de pe ele si nu ai fost de acord , iar din punctul meu de vedere ti-am oferit un pret foarte bun doar ca tu ai vrut alt pret ... poate ti-ai supraevaluat jantele sau nu vroiai sa le vinzi si uite ca dovada ca nu le-a luat nimeni pana acum iar anuntul este pus de cateva luni bune

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

n-are rost sa continui cu tine...ai dreptate...nu am vrut sa ti le dau...

daca aveai bani...iti luai jante pana acum...succes la bonusuri;)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
  • 1 month later...

in sfarsit au venit si jantele :P

post-87762-0-07238900-1335126909_thumb.j

post-87762-0-22252300-1335126910_thumb.j

Modificat de vladutzu_14
Link către comentariu
  • 3 months later...

poze dupa polish :P

post-87762-0-20671300-1344549157_thumb.j

post-87762-0-97433500-1344549374_thumb.j

post-87762-0-84510400-1344549375_thumb.j

Modificat de vladutzu_14
Link către comentariu
cristi_eftimie

frumos...

ti-am vazut masina "live" acum 2 saptamani pe DN4,si arata foarte bine,dar parca i-ar sta mai bine si cu o suspensie putin lasata,niste jante mai mari si folie pe geamuri,pe langa grila fara semn :))

Link către comentariu

suspensie as lua in calcul numai una de pe un golf gti atat , iar niste jante mai mari mai vedem peste ceva timp ca a fost vara au fost cheltuieli ....

Link către comentariu
  • 1 month later...

pana una alta mai adaugam cate ceva.

de unde ai luat grilele?le-ai luat cu tot cu cablaj?

Frumoasa masina mai ales jantele...avus2 :wub:

Link către comentariu

200 am dat pe grile. nu stiu la ce te referi razvan cu tot cu cablaj. aveai firele care pleaca de la leduri atat , pe urma trebuie sa te descurci tu mai departe sa iei curent de undeva pentru ca golfu nu a fost dotat cu asa ceva:P

Link către comentariu

nu au fost luate toate dintrun loc :P prima data le-am cumparat pe toate dar ca desteptul am rupt 2 lamele din grila centrala si a trebuit sa o iau din dezmembrari ....

Link către comentariu

Sa inteleg ca a fost ok, cum v-am zis aseara.

Arata altfel masina, cu modificarile facute de tine.

felicitari !

Link către comentariu

da florin a fost totul ok. te-am sunat pt ca nu am vrut sa te deranjez pentru legat 2 fire iar baiatul care mi-a masurat tensiunea zicea ca nu vrea sa le arda. a fost totul ok. acum cred ca o sa vopsesc grila negru mat ca si pe celalalte 2 pt ca da mult mai bine decat asa lucioasa ! sunt multumit de cum arata interiorul acum. mai urmeaza 2 anvelope noi de iarna (goodyear cel mai probabil) pt puntea fata si cred ca ma opresc anul asta cu investitiile

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!