Jump to content

Indreptare tabla fara vopsire


razvan_andrei82
 Share

Postare recomandată

E floare la ureche la tine debea se cunoaste!Mai bine o lasi asa sfatul meu!Debea se observa.4 me care se ofera sa imprumute un pops a dent sau ceva de indreptat pragul meu?Nimeni din iasi?

Modificat de sut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din neatentie, la benzinarie, am dat pest cap usita de la buson si am indoit tabla ca in poza.

Indoitura fiind pe muchia aripii, oare se poate indrepta folosind scula descrisa mai sus?



si poza



poza 2

post-11675-0-77910900-1374044306_thumb.j

post-11675-0-19124100-1374044348_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu scula din link, nu cred.  poate sa o faca cei priceputi in PDR lucrand tabla pe dedesupt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna PDR? Unde pot sa gasesc acesti "priceputi"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul nautilius spunea ca a indreptat la indoituri.ro

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PDR - paintless dent repair. in Otopeni la Tiriac auto in incinta (metro otopeni)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ii recomand pe cei din Otopeni. Am vazut cateva lucrari facute de ei si nu a fost nici una perfecta. Dupa parerea mea, astfel de lucrari ori le faci incat sa nu se mai vada nimic, ori te duci la vopstorie. Cale de mijloc nu vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

E  binevenit  feedback-ul lui toni  ,  chiar  ma  gandeam ce sa  aleg   intre  PDR , jucaria  pops a dent  sau  un  tinichigiu... ? :tuktuk:


 

http://s21.postimg.org/3v5f0e2lj/Aripa_spate_1.jpg



http://s22.postimg.org/onef8vtoh/Aripa_spate_2.jpg



Voi ce  ziceti ? ( stiu ca pot  sa  o  las asa ,  nu  asta e  raspuns  ce-l  astept  :dry: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut o problema cu 2 indoituri mult mai mari (una pe capota si una pe aripa spate) si am "batut" toate serviceurile de la Iasi pana la Constanta  si nu am gasit pe nimeni in stare sa-mi indrepte elementele fara vopsitorie .am rezolvat problema in Italia fara a revopsi nimic la un sfert de pret de cat i-mi cereau in  Romania .

dupa reparatie nu se cunoaste nimic ,nici pe exterior ,nici pe interior ,zici ca zona aia nu a fost niciodata atinsa .  pe mosulica ( cel care mi-a facut reparatia) i-l chema "il mago della grandine" (magicianul grindinei)  :D .

pacat ca nu avem asa ceva si in Romania  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro
am "batut" toate serviceurile de la Iasi pana la Constanta si nu am gasit pe nimeni in stare sa-mi indrepte elementele fara revopsire......pacat ca nu avem asa ceva si in Romania
:D .pacat ca nu avem asa ceva si in Romania
Trebuia sa vii la Cluj.Exista si in Ro asemenea "magicieni". Cel mai bun pe care il cunosc este Razvan, www.grindina.com Pentru colegul alc, se rezolva garanat fara sa se cunoasca, ramai cu vopseaua originala si in plus e si mai ieftin. :) Modificat de IONUTZ_CJV5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kitul ala de indreptare e ok dar nu e totul...iata cum se procedeaza ca sa intelegeti mai bine

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii recomand pe cei de la Midocar Otopeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ohne_zucker_06 mai detii acest pops-a-dent ? Daca poti intr-o zi sa ma ajuti si pe mine sa-mi indrept cupola. Mi-a cazut o crenga si mi-a cam indoit-o. astept raspunsul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In urma evenimentului prezentat aici portiera afectat a fost inderptata in sistem PDR. De la 3 m arata perfect dar de la 1,5 m privind dintr-un unghi de 30- 45 grade se vede (pentru cine stie unde sa o caute) o usoara urma a fostei indoituri, in cazul in care masina este proaspat spalata si nu este prafuita. Urma in cauza este foarte fina, nu se simte la deget, iar daca vopseaua era matuita sau coaja de portocala nu s-ar mai observa. Cred ca este suficienta netezirea stratului actual de vopsea si revopsire, fara kit pentru a disparea. 

Am vazut aici pe topic ca parerile sunt impartite, de unde si nelamurirea mea: sa vopsesc portiera pe casco sau sa o las in pace cu vopsea originala, cara arata ca noua, nu este matuita sau zgariata. Indoitura se afla langa manerul portierei, masina este de culoare neagra.

Modificat de virus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am adaugat si poze.

 

Ar fi super daca ar uni cineva postarile intrucat nu am putut edita.

 

post-14520-0-92092500-1377706039_thumb.j post-14520-0-49460300-1377706076_thumb.j post-14520-0-23487900-1377706091_thumb.j post-14520-0-55503600-1377706119_thumb.j

Modificat de virus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nope, la tine e mult mai adanca. Asa era si la mine, a fost inderptata dar mai mult nu vrea sa iasa. Daca dai cu degetul nu se simte nimic si doar din anumite unghiuri se vad umbre. De asemenea deformarea se observa cand in vopseaua masinii se "oglindesc" dungi paralele cum ar fi gardul in pozele mele. Intrebarea este daca merita revopsita portiera pentru acest defect sau sunt eu exagerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cineva din bucuresti care ma poate ajuta cu un pops a dent? am o mica infundatura pe usa de la portbagaj cca. 4cm2. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam k gasesc mai aproape prin bucuresti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Aveam programare la original auto pe 16.06.

M-au sunat astazi ca nu mai pot respecta programarea intrucat isi suspenda temporar, dar pe termen inca nedefinit, activitatea.

Unde mai stiti ca se fac lucrari in sistem pdr?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai e si www.fastautodeal.ro. Am apelat serviciile lor si pe ansamblu am fost multumit, chiar daca unele chestii nu s-au putut face 100%. Ca preturi erau undeva la jumatate fate de originals auto. Cand am fost eu aveau service-ul in Chitila, acum am vazut ca sunt undeva pe Soseaua Viilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bate gandul sa incerc pops-a-dent pe indoitura din imagine, oare da rezultate? Stiu ca trebuie si vopsita la un moment dat, dar intai as vrea sa o indrept:

 

post-132736-0-79786900-1402474343_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!