Jump to content

oglinzi electrice - se misca singure?


dentistul
 Share

Postare recomandată

salut!

am cautat pe forum dar nu am gasit ceva legat de problema mea. am impresia ca se misca singure oglinzile la masina din semnatura (acum sunt sablate si nu cred ca mai este cineva interesat sa le fure). de ex., cea din stanga aproape ca e sarita de la locul ei iar cea din dreapta este miscata, fata de reglajul normal. se poate sa fie un scurt ceva pe undeva si sa dea o eroare care sa genereze chestia asta, sau ceva din calculator? ca pina la urma, daca e sa fie cineva sa le fure le scotea de tot, nu numai le misca de la locul lor....sper ca, dupa ce ati ras cu lacrimi de ce am scris, poate gasesc un posibil raspuns...va doresc o seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cateodata cand e luna plina prind viata si incep sa danseze dar cum apare soarele raman instant in pozitia in care erau

La fel si cand sunt pisici in zona, am auzit ca le e frica de pisici si incep sa tremure

Orice e posibil:)

La subiect, nu au nici un fel de memorie, nu au cum sa se miste singure din pozitia in care le-ai lasat, poate le misti tu din greseala, sau poate la spalatorie daca da cu jetu in ele sau poate...sau poate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu n-ai vazut pana acum masini cu oglinzile inscriptionate cu alte numere de inmatriculare decat cele de pe masina purtatoare? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh, poate masina si-a schimbat proprietarul si au ramas sablate cu numarul vechi.

Ai reusit sa bagi ceva umezeala la butonul ala pentru reglarea oglinzilor? Poate ca a luat apa sau poate ca stai pe langa vreun liceu sau scoala si dai de oameni care se uda daca dau oglinzile peste cap sau trag de ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acele oglinzi sant tot ale masinii,sa schimbat proprietarul colegu si implicit si numerele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt obligati aia la inmatriculari sa schimbe si numarul de pe oglinzi? Daca e asa, nu cunosteam acest aspect.

Desi daca ma gandesc la ce masini am vazut cu numere diferite, probabilitatea ca situatia expusa de mine mai sus sa fie adevarata tinde spre 0. Am vazut pe X5-uri numere diferite si pe 5-are si pe 7-are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oglinzile tale te lasa ca la dentist? atunci exista undeva un scurt, eu am patit asa la geamuri, cand se oxideaza contactele geamul se inchide si se deschide singur haotic, ceva cam ce patesti tu acum cu oglinzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunteti complet pe langa subiect, nu vad nimic de ras in intrebarea lui ,poate doar raspunsurile puerile ale unora dintre voi,urat ca radeti de un coleg de forum! :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nici o problema, la ceva umezeala intratat pe la buton ma gandeam si eu....dar am spus sa mai intreb....oricum subiectul e de ras daca nu ar fi de plans...ideea cu luatul...daca era sa la ia le lau, nu le lasa numai scoase, miscate, nu?ca doar in 2 minute le produce pe amandoua daca nu mai repede....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar oglinda sau tot ansamblul?? Ca daca se misca doar oglinda poate sa fie partial dezlipita oglinda de suport. Eu asa am patit, era cat pe ce s-o pierd in trafic. Am lipit-o cu Bison universal ( Super glue crapa oglinda, atentie!!! )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai oglinda propriu-zisa din stanga se misca...in dreapta e ca si cum ar fi dereglata.......si asta a aparut dupa ce am fost la service la avia si mi-au schimbat-o acum 2 ani ca fusese furata....

in fine....ieri seara era ok..sa vad in dimineata asta:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai oglinda propriu-zisa din stanga se misca...in dreapta e ca si cum ar fi dereglata.......si asta a aparut dupa ce am fost la service la avia si mi-au schimbat-o acum 2 ani ca fusese furata....

in fine....ieri seara era ok..sa vad in dimineata asta:))

Butonul de reglare al oglinzilor are 2 setari:

1 - reglaj individual al fiecarei oglinzi;

2 - reglaj simultan al ambelor oglinzi (adica reglarea oglinzii stanga realizeaza corelat si o miscare a oglinzii dreapta).

Poate esti pe setarea 2, caz in care "dereglarea" oglinzii dreapta este generata de reglarea oglinzii stanga.

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru postari....am mai umblat pe la reglaje si parca nu s-a mai schimbat nimic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
tudorache77

DRAPAR, de unde se pot alege aceste 2 setari :

``

Butonul de reglare al oglinzilor are 2 setari:

1 - reglaj individual al fiecarei oglinzi;

2 - reglaj simultan al ambelor oglinzi (adica reglarea oglinzii stanga realizeaza corelat si o miscare a oglinzii dreapta).

``

La mine , cand incerc sa reglez oglinda din stanga , se misca si cea de pe dreapta , dar nu chiar in aceleasi directii... stg-dr , sus -jos , poate de la umezeala, poate de la un contact aiurea ...

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Cu VCDS-ul, in long coding.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tudorache77

Multumesc Florin !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRAPAR, de unde se pot alege aceste 2 setari :

``

Butonul de reglare al oglinzilor are 2 setari:

1 - reglaj individual al fiecarei oglinzi;

2 - reglaj simultan al ambelor oglinzi (adica reglarea oglinzii stanga realizeaza corelat si o miscare a oglinzii dreapta).

``

La mine , cand incerc sa reglez oglinda din stanga , se misca si cea de pe dreapta , dar nu chiar in aceleasi directii... stg-dr , sus -jos , poate de la umezeala, poate de la un contact aiurea ...

Multumesc,

NU doar cu VCDS! La mine pot alege una din aceste doua setari din Maxi-DOT. Daca ai asa ceva cauta acolo Mirrors (nu mai stiu calea exacta, dar sigur gasesti). Nu cred ca difera asta la O2 FL cum am eu fata de a ta. Daca nu ai Maxi-DOT in schimb, inseamna ca doar cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, cine are BC plus, are aceasta optiune. Cine nu, numai cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si doar la O2FL, la cea nonFL degeaba ai MaxiDOT ca nu te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tudorache77

Da, din pacate nu am Maxidot :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Atunci, direct cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista in setarile maxidotului si la cea dinainte de FL, deci merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Irelevant.... tudorache nu are Maxidot......

Da, din pacate nu am Maxidot :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am in maxidot oglinzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca ai centrala veche. A mea e my2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!