Jump to content

Golf 6 - Indreptare/inlocuire plafon


alecsutzu
 Share

Postare recomandată

nu se demonteaza.

se taie cu polizor unghiular de turatie scazuta si se lipeste piesa noua la loc.

nu e nimic de speriat. al meu a fost inlocuit si nici nu iti dai seama ca a fost schimbat. a iesit de nota 10.

dar depinde cat de tare este indoit. ca daca nu e indoit foarte tare, e posibil ca inspectorul sa decida reparatie si nu inlocuire.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marian_Barbu

Am vorbit cu cineva din CT sa mi-l indrepte fara vopsire are 2 infundaturi ca de ou una e mai adanca si necesita scoaterea tapiteriei interioare stie cineva cum se desface.

Am incercat dar nu am putut posta cateva poze.

Multumesc de ajutor

Modificat de Marian_Barbu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca exista o scula speciala cu care se pot "trage" in afara infundatorile mici (in genul celor provocate de grindina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa dau informatii gresite dar am inteles ca exista un adeziv care lipeste o piesa cu filet de tabla.Pe aceea piesa se infileteaza o componenta o unui ciocan care prin tragere si bataie scoate tabla la fata.metoda paintless.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
maverick160879

alecsutzu...inca nu ne poti spune si noua la ce pret ai ajuns cu "operatiunea plafonul"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am idee. A fost facuta pe asigurare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Se pare ca sunt foarte ghinionist, mi-au aparut pe capota crapaturi in lac in cateva locuri. Masina o parchez de obicei sub un corcodus si au mai cazut fructe sau gainat de la pasari dar de obicei nu statea mai mult de o zi nespalata daca se murdarea. Are cineva idee de la ce poate fi, a mai intanit cineva aceasta situatie o fi vopseaua de vina? Masina e noua are 8 luni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te duci la reprezentanta si in cel mai rau caz o faci pe casco.dar e un defect..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

A aparut tehnica pdr..sunt unii in buc ( fastautodeal) parca care indreapta fara sa mai vopseszi si au preturi bune.acolo am reparat si eu golful meu de grindina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare,

Am avut un mic incident cu masina avand biciclete sus iar acum trebuie sa repar ce s-a stricat. Practic as dori sa stiu care ar fi cea mai buna varianta de a rezolva indoitura de pe marginea plafonului.

Am fost la un 2 service-uri si prin tehnica pdr au zis ca NU se poate. Iar la celalalt au zis ca vor pune mult chit si probabil nu o sa mai pot pune suportul de biciclete(si recomanda sa ma mai interesez). Nu am avut timp sa merg si la reprezentanta dar as vrea sa ma ajutati cu un sfat:  

Care ar fi cea mai buna varinata de a indrepta indoiturile de la marginea plafonului unde se inchide usa? (nici nu stiu exact cum le zice...)

Am pus cateva poze aici

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!