Jump to content

City Insurance - RCA


MRC
 Share

Postare recomandată

Se poate sterge. L-am mutat intr-un topic mai potrivit. Multumesc!

Modificat de BubuBeshi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muale

    14

  • raducu_bc

    8

  • zdf_auto

    7

  • dlbogdan

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

firestorm1312

Am si eu o dauna la City. Au trecut 5 zile lucratoare de cand am deschis dosarul de dauna, astept sa vad cat dureaza pana primesc acceptul pentru a putea introduce in reparatie autoturismul. O sa revin atunci cand am un rezultat.

  Astazi am dus masina in service. Pana la urma a trebuit sa dau ceva telefoane. Din care cauza credeti ca s-a intarziat atat? Va spun eu, din cauza unei anumite doamne de la service care trebuia sa se deranjeze sa ma cheme cu masina la o poza si nu a facut-o, iar eu m-am luat de cei de la City si nu aveau habar de ce s-a blocat dosarul. Am mai patit o chestie asemanatoare cu Asirom-ul, dar la acea faza au fost de vina service-ul care nu a trimis cererea de despagubire  la timp si lichidatorul de la Asirom care il durea in cot de dauna.

Modificat de firestorm1312
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare...acum vreo 2 sapt o doamna a trecut pe rosu si mi-a mutat botul masinii putin mai in dreapta...femeia are asigurare la City..am fost la constatare..am deschis dosar..masina in service de vreo 8 zile si azi mi-au spus ca nu se repara ca vor sa o dea dauna totala...care este procedura in acest caz?nu cunosc pe nimeni...si cam la cat mi-au evaluat ei masina? ca daune pot sa spun la prima vedere ca trebuie schimbate 2 faruri, trager, spoiler fata, ventilator AC, retusat o aripa, incuietoare capota...dar masina merge...e p[e roti..ce ma sfatuiti?..multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Da o fuga pana la sevice si vezi exact despre ce e vorba...dauna totala nu inseamna ca nu se poate repara...inseamna ca, costurile reparatiei depasesc valoarea masinii....

Probabil ai lonjeroanele deplasate...dar daca tu crezi ca se poate face...pastreaza epava...si repar-o tu in regie proprie cu restul de bani primiti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina mea stiu ca merge...nici nu s-au atins de ea...intr-un fel imi convine..ca eu o repar ieftin...voiam sa stiu dc aveti idee cam la cat imi evaluzeaza ei masina...golf 4 2001 1.4 16v....cam cat dureaza?si cum se procedeaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Tocmai ce am vorbit cu un vecin...si lui i-a declarat-o dauna totala si asiguratorul (Euroins) ii da 2600€ si epava...

Tot un G4 1.4 2001...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oho..nu pot decat sa ma bucur....dar aveti idee in functie de ce sunt calculate daunele?masina mea nu pot sa zic ca e epava....merge chiar bine..doar botul putin sifonat..se tine cont si de asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Pai se pleaca de la pretul de catalog in functie de dotari...dupa care se scade din acest pret in functie de vechine si km...este o formula mai dubioasa ...:)) si cand spun epava nu te gandi la un fier de pe fundul marii...asa e denumirea data de ei...

Sunt multi care au luat epavele si banii si cu piese din dezmembrari si-au facut masinile si au mai si ramas cu bani in buzunar...

Dar au fost si cazuri in care au iesit in paguba ca masinile au fost evaluate la bani foarte putini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Revin pentru ca am fost astazi la City Insurance (pentru cei care au nevoie, str Parintele Galeriu nr 12-14) am stat cam 2 ore pentru deschidere dosar, poze, dat bara jos, identificat piesele pentru inlocuit (bara, instalatie electrica, proiector + ornamente). Au fost ok. Pana la proba contrarie, mie mi-au facut impresie buna. Ramane sa vad cum decurge restul procesului pana am masina reparata.

 

Asfalt uscat si drumuri bune!

Salutare!

 

A trecut ceva vreme si in sfarsit am masina reparata!

 

Am deschis dosarul de daune pe 15.01.2014 si am fost contactat abia pe 22.04.2014 sa imi repare masina, si asta in urma catorva telefoane si a doua drumuri pana la sediul lor din str. Parintele Galeriu 12-14. (locatia e aproape de locul meu de munca, deci nu a fost o bataie de cap pentru mine sa ajung pana la ei)

 

Am tolerat oarecum lunga durata a aprobarii dosarului intrucat aveam masina functionala si avaria nu atragea prea multe priviri(nu am fost niciodata oprit de politie). In afara de aspectul "timp de solutionare a dosarului" oamenii de acolo sunt politicosi, au vorbit mereu calm si au avut o atitudine respectuoasa.

Am lasat masina in service 2 zile, iar cand m-am dus sa o iau, ei nu facusera teste, senzorii de parcare tiuiau incontinuu cand bagam in marsarier intrucat cel din stanga a fost avariat la impact, dar nu a fost schimbat Cand activam senzorii de parcare, tipau non stop. Am luat masina si au dat comanda de senzor, In cateva zile a venit, mi l-au pus si am luat in final masina.

 

Pot sa ma declar un norocos ca am rezolvat situatia fara multi nervi sau prea mult timp pierdut pe drumuri sau multe telefoane (citind prin ce probleme trec alti oameni cu societatile de asigurari). E posibil ca aceasta stare a mea sa fie determinata si de faptul ca am in sfarsit masina in parcare cu problema 100% rezolvata, dar la finalul experientei cu City Insurance, pot sa ma declar relativ multumit.

 

Mult succes celor care au de luptat cu societatile de asigurari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intre timp am aflat ca dauna mea nu e totala...ci dauna majora...4000 ron ei considera dauna majora...in fine....eu stau cu ea de 2 sapt in service si inca nu stiu ce o sa fac...nu pot sa ma delclar multumit de asa ceva....luni au spus ca imi dau un raspuns final....altfel de marti incep sa fac plangeri....va tin la curent cu ce se intampla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!