Jump to content

Navigatie MMI A4 b8


luk
 Share

Postare recomandată

Incearca sa demontezi mai mult/ plasticul negru cred ca se poate detasa; la fel poti desface partea metalica care e lipita pe placa pe mijloc( asta daca ai pompita de cositor). Poate reusesti sa ai acces mai facil la lamele si sa le remodelezi. Pana la urma nu ai ce sa strici mai mult. Daca chiar nu merge apelezi la un electronist( sigur iti inventeaza o mufa de cablaj) sau daca ai abilitati cauti la un magazin de piese electronice si gasesti mufa de cablaj sau pur si simplu mufa mama cu piulite si cablu pe care il lipesti in locul celei defecte.

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu reusesc sa desfac mai mult decat daca rup. Da, placa as putea-o desface, dar n-am pompita de cositor sa o lipesc inapoi... Sincer nu stiu ce rost ar avea remodelarea, daca s-a stricat de noua, probabil nici o carpeala nu va tine mult. Si apoi desfa iar totul. Am dat mail la reprezentanta sa vad cat ar costa. Intre timp am gasit pe olx mufa cu priza cu tot plasticul din jur la 100 de lei din dezmembrare de la aceeasi masina. Daca printr-o minune nu au la reprezentanta doar mufa la un pret asemanator, iau priza cu totul si gata. Pentru 100 de lei nu merita sa-mi mai pierd timpul sa caut un electronist si sa merg la el pentru improvizatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasit priza in stare perfecta in dezmembrari si am inlocuit-o. Totul functioneaza perfect acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

De vreo  2 zile ma lupt cu  convertitrea unor videoclipuri , pe care as vrea sa le  pun pe sdcard, dar nu-mi  vede nici un  format MMI-ul. Am facut ca in acest tutorial ca sa-i  zic  asa, https://www.youtube.com/watch?v=jEWt3mQiDZU&t=353s ,
dar  degeaba. Stie cineva clar cum se face acest lucru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut ! Am avut neplacerea astazi sa sesizez faptul ca MMI la masina mea ,se stinge apoi dupa un timp se aprinde,iar navigatia nu mai functioneaza,pe ecran  aparand la navigatie 84% initializare.A mai patit cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutari,

Caut o varianta de retrofit / extensie pentru a avea Android Auto (sau macar Mirrorlink) pe masinuta mea (Audi S4 B8 2010), care are MMI 3G High (dar nu Plus).

Din ce am vazut exista un fel de extensie care se conecteaza (destul de complicat) la un fel de video aux (care in mod normal e dezactivat). Din cat am citit (cam la repezeala) pe net nu pare ca e atat de complicat pentru cineva care e pasionat si a mai facut retrofit-uri in zona multimedia... Insa eu sigur nu ma bag :)

E cineva care stie despre ce vorbesc si se pricepe sa gaseasca piesele + execute lucrarea? Sau poate exista alternative?

Multumesc,

Vlad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare!Detin un audi a4 b8 2008, an MMI 2g high, cu bluetooth doar pentru apeluri. Exista vreo posibilitate de a modifica ai pentru audio? Un modulator sau ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista adaptoare pentru Audi Music Interface, se gasesc pe net. Prin ele poti face streaming audio de pe telefon.

Un exemplu ai aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si diverse interfete, cu mai putibe sau mai multe functii...mai iefrine sau mai scumpe...dupa buget si pretentii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

On 02.02.2020 at 23:54, Marius2805 a scris:

Salutare!Detin un audi a4 b8 2008, an MMI 2g high, cu bluetooth doar pentru apeluri. Exista vreo posibilitate de a modifica ai pentru audio? Un modulator sau ceva?

In legătură cu bluetooth-ul masinii. Il am conectat pentru apeluri, problema este ca nu imi apar numele persoanelor  de contact, doar numerele,si nu pot accesa "phonebook " . Aveti vreo idee cum se poate rezolva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Screenshot_20220123-203505_Chrome.thumb.jpg.04860c946c33615ec48e41e3049d6f1c.jpg

Ati intalnit asta ?

Posibil sa fie intrerupt circuitul antenei din luneta ?

 

A4 B8.5, sedan.

Modificat de powershot
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica inpedanta in mufa antena mmi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare e ca la Golf 6  2 antene sau Audi are una ?

La golf 6 era antena pe Fm si un pe Am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Impedanta....ca tastatura mea a bagat N..in loc de M

Da-mi mai multe detalii legate de masina, an fabricație, cod motor si o sa iti scot diagramele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A4 B8 facelift, an 2013.05, motor 2.0tdi 143 cp, cod cjca, sedan, unitate MMI 3G +.

Modificat de cogdao
Topic deschis inutil, postari mutate aici
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna colegi

 

Masina este un A4 b8 an 2011 s-line cu MMI 3G High cod HNav_EU_K0257_6_D1 (8R0060884FK ECE 6.27.2) exista update? Daca da, ma poate ajuta cineva cu soft si harti?

 

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai harti 2018-2019, exista update-uri, vezi in zona prestari servicii daca te poate ajuta cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Navigatie MMI A4 b8
  • 10 months later...

Buna,

Daca as vrea sa schimb meniul in limba romana, din engleza asta vine nu navigatia ?

Sau se instaleaza separat limba ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!