Jump to content

Difuzor aer interior climatronic


Serban87
 Share

Postare recomandată

Multumesc pentru desen, mi-a fost de mare ajutor. Am rezolvat problema. Era vorba de un piciorus de 15 mm. pe care nu l-am mai gasit si am facut altul. L-am lipit cu banda dublu adziva si s-a fixat f. bine. Sper sa nu se dezlipeasca la caldurile de la vara. Eventual am sa-i dau cu un superglue. Totodata am demontat si consola de telefon nokia de care nu aveam nevoie si mi-am pastrat doar bluetooth-ul. A treia problema pe care vroiam sa o rezolv, era sa scap de zdranganitul din bord, pe care nu l-am depistat.Un zgomot ca de vergea metalica, ce bate pe o suprafata de plastic dur. Nu stiu daca trebuie sa restartez climatronicul, sau sa desfac din nou si sa rezolv cu acest zgomot. Ma voi duce la topicul pe acest subiect si voi pune intrebarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut,

A mai avut cineva zgomote produse de acel difuzor de aer ?

La mine are 2 cleme rupte, nu stiu daca e de la asta, dar cand dau intr-o groapa scartaie plastitcele din zona aia..

Cand am luat masina incepea sa zbarnaie si la o anumita turatie. L-am demontat, am pus banda izolatoare pe unde credeam eu ca atinge de plasticul de bord, am pus si dublu adeziva bison si sub difuzor, si sub plasticul cu rotita de on/off si sub senzorul de la climatronic.

El sta fix, dar la gropi tot mi se aud cateodata scartaind plasticele. E mult mai bine ca inainte, dar e suficient cat sa ma scoata din minti :)


Oare rezolv daca il inlocuiesc cu altul nou ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare:

Vreau sa va arat ceva foarte ciudat. Am lasat masina in parcarea subterana de la birou 6 zile, iar cand m-am intors am gasit plasticul de langa difuzorul de aer rupt:

20170606_070811.thumb.jpg.25a78cf83d1686ac8f41321e7188ed8e.jpg

Nu cred ca se poate lipi, deci urmeaza o cautare prin dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca e mana de om acolo, o fi incercat sa iti fure playerul, nu cred sa plesneasca ala asa din senin, dar poti incerca o lipitura, e plastic deci poate prinde o lipitura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva codul pentru difuzorul de aer ? Al meu are cateva cleme rupte si n-am reusit sa-l fac sa nu mai scartaie la denivelari, ma gandesc sa iau unul nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!