Jump to content

Material(panza) plafon/stalpi dezlipit


90G_O_L
 Share

Postare recomandată

salut

cum scrie si in titlul topicului...dupa mai multe spalari ale plafonului si stalpilor din interior, in unele zone panza a inceput sa se dezlipeasca,in unele zone chiar atarna!

cum pot rezolva problema? se poate lipi cu vreo solutie....evident sa nu ramana pete?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel din link-ul de sus e bun doar daca lipesti material textil de material textil; si raman pete daca se pune prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

mai are cineva un sfat???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut un G3 cu problema asta-tot ce am incercat lasa pete pentru ca e foarte subtire panza de la suprafata...poti gasi la dezmembrari un plafon super si ai terminat cu problemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

eu am 2 gauri pe stalpi (de la scrumul de tigara ),de fapt ceva mai sus de stalpi se poate inlocui materialul ? e vre un meserias prin zona ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e pe stalpi ,cumpara din dezmembrari.

pe plafon e mult material de inlocuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

materialul plafonului se poate inlocui dar e ceva de munca si rezultatul poate fi nesatisfacator daca nu e tapiterul bun.

daca e bun,pretu poate fi mare. incearca sa vezi cat e un plafon SH pt tine,desi vad ca ai masina mai noua poate gasesti ceva dezmembrat

recent a intrebat cineva pt o bora si era vreo 200-300 euro de retapitat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

este un magazin in otopeni inainte de aeroport(o sectie de tapiterie )unde lucreaza cu materiale de calitate, face si huse si plafoane tot ce vreti, eu tot asa am avut probleme cu tapisetia de pe stalp taiata ( am agatat-o din greseala cu lansetele ), am scos elementul care inbraca stalpul , m-am dus cu monstra de material la ei , am cumparat cat mi-a trebuit dupa care mi-am facut-o sungur acasa , a iesit super nici nu zici ca a fost lucrat.

De lipit am lipit cu prenendez chior, mi-au aratat ei ce sa cumpar , nu a iesit nici pete( se aplica intr-un strat mai subtirel si se pune accent pe extremitatile pisei respective .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vreti va pot pune o poza cu stalpul meu sa vedeti cum a iesit !

Bine are deja 4 ani de atunci dar arata bine si acum !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un search pe google si gasesti cateva service'uri unde se fac huse din piele,textil...tapiteaza orice din interiorul unei masini(bord,plafon,scaune,bancheta...) :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca ptr un stalp nu se duce omul la service , i-l jupoaie acolo :

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici pentru 2 gaurele nu stiu daca merita. , . nu e o prioritate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin, pune denumirea sau adresa acelui magazin. daca are pret bun la metraj si materiale de calitate...merita sa iti faci singur micile reparatii (gen stalpi).

la plafon trebuie putina experienta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E la blocuri in Otopeni,mergi incet catre aeroport si vei vedea reclama,nu ai cum sa o ratezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sensul de mers catre ploiesti,treci de podul care traverseaza sos de centura, mai mergi cca 500 m dupa care pe partea dreapta de mers o sa vezi o chestie din lemn gen cabanuta de lemn care vinde oglinzi si geamuri, dupa cabanuta prima strada la dreapta pe strada polona, si iar prima la stanga , acolo este magazinul, intrarea se face mai mult prin spate pe unde ti-am descris eu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

Eu am tapiteria un crem spre alb...si se pateaza plafonul de pe portiera, din interior...il curat dar iar se pateaza...m-am gandit sa vopsesc acea panza...e o idee buna sau mai bine spal tot timpu?

Dar exista vreo vopsea speciala pentru panza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pateaza de la ce?

-de la apa ce curge cand ploua

-de la tine, te freci de ea cand intrii/iesi din masina

-de la spalarea necorespunzatoare (cum ai spalat?)

exista vopsea pt panza dar ce sa vopsesti,doar zona aia? iese tiganie mai mare ca Florin Cioaba :)

iti recomand sa cureti calumea si eventual (in functie de cauza murdariei) sa plici un protector

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Imi ramane un pic patata dupa spalat pentru ca spalam cu o periuta si cu biocarpet...acum am aflat ca se curata mai bine cu o perdea si biocarpet.

2.Se mai pateaza si de la mine cand pun mana pe maner se atinge si plafonul ala de panza...dar mai mult se pateaza de la altii care se urca in masina..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu care o fi secretul cu perdeaua dar.... :))

biocarpet face treaba dar trebuie sa clatesti foarte bine dupa aia (dar nu poti face asta pentru ca ti se va dezlipi plafonul). gandeste-te...mizeria aia unde se duce? in perdea,asa absorbanta este?

de la spalat incorect iti tot apar petele. uzi mizeria dar ramane tot acolo; se usuca si se vede pata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am spalat cu perdeaua si am sters cu un prosop de bumbac alb si a iesit foarte bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
marius1982.11

In primul rand din cauza spalarii se dezlipeste. Aia dau cu abur, se inmoaie adezivul si incepe sa-ti cada in cap. Asa s-a intamplat la un prieten cu passat, pana si de pe usi s-a luat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie la usa mi s-a dezlipit unde sta cotul...de la timp si de la actiunile mecanice de acolo , adezivul dat pe burete se rupe si se dezlipeste.

in mod normal pe stalpi,plafon daca nu freci insistent si nu uzi excesiv nu trebuie sa se distruga adezivul.

 

buretele vechi ati vazut ca se macina, nu mai e elastic...cam asta se intampla si la masini. daca sunt vechi.

daca sunt noi si s-a dezlipit inseamna ca adezivul a cedat din cauza spalarii cu ceva solventi sau abur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!