Jump to content

Muzica din Sharan


ByZ
 Share

Postare recomandată

Bine ca lai putut returna produsu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Revin cu o problema. Am cumparat un casetofon Gamma si un Cd charger cu 6 discuri. Am montat casetofonul si cd pe masina si merg perfect mai putin iluminatul butoanelor de pe cd. Pe spate, cd-ul mai are o mufa cu doua fire care presupun ca este vinovata de problema mea, numai ca pe masina nu mai am nici un fir cu mufa de acel gen. Deci de unde pot frage fire sa alimentez iluminatul la unitatea cd.

Multumrsc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca de la iluminarea butonului de avarii sau care e mai apropiat de unitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Speedo dar eu voiam sa trag firele de la mufa casetofonului dar nu stiu exact care anume sunt pentru iluminat. Deci daca are cineva idee ce culori au firele din mufa de alimentare a casetofonului, pentru iluminatul butoanelor, il rog sa imi spuna si mie.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-10065-0-31601800-1340368954_thumb.p

Asta te ajuta cu ceva?E din manualul pt gamma.

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Cred ca este exact ce-mi trebuie.

Modificat de tirlosu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Silvian91imAuto

Am o nelamurile, vreau sa-mi explice cineva ce inseamna "8 speakers (passive)" cod: 8RM. Asa am eu pe masina mea care a venit cu casetofon Beta 2x20w din fabrica, iar acum are un Pioneer DEH-2300UBB 4x50w de care am spus pe aici. Nu am umblat la cabluri dar stiu ca ar fi imperecheate cumva sa intre cele 8 difuzoare pe cele 2 iesiri ale playerului Beta... ma gandesc ca "passive" zice ca n-au aplificator dedicat, doar ce amplifica playerul dar mai e altceva?

https://fbcdn-sphoto...625745509_n.jpg

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Buna,am vrut sa iau un rcd 310 iar vinzatoru mia spus ca nu merge pe modelu meu dece? atunci nu-mi merge nici rcd510 ?

Miar placea si modelu asta  voi ce spuneti?G2OhL9l.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

Ca tot se discuta de audio, cred ca am antena sarita pe undeva... la o groapa sau ceva ba "sare" sunetul de la radio, la alta groapa isi revine si tot asa. S-a mai confruntat careva cu asta ? De unde s-o iau la verificat pe mufe ? In bord sau pe traseu ?

 

Si eventual un sfat cum mama ma-sii desfac bordul asta sa ii caut mufa de radio?

YAHFlLLl.jpg

 

Multumesc

Modificat de Mahtub
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In patratelu cu rosu trebuie bagate baghetele de metal si tragi in afara cd dupaia bagi la casetofon si tragi inafara

 

 

post-36318-0-50077900-1361441368_thumb.j

Modificat de adrianf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfacut usor (cu 2 lamele de dosar, indoite la jumatate a mers pefect), mufele toate la locul lor... ceva idei unde sa o mai iau pe traseu ?

In VAG - nici o eroare:

 

Address 56: Radio

Controller: 1J0 035 152 E

Component: Radio GRO 0001

Coding: 00001

Shop #: WSC 00020

No fault code found.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine antena e in geamu spate din dreapta,pe partea de sus ai o mufa cu 2 picioare gen bateria de 9v uitate si acolo poate nu face contact bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut,

Am si eu pe SEAT ALHambra, SEAT LICEO si am urmatoarele eroriȘ

 

 

Address 56: Radio       
Labels: None

   Part No: 7M7 035
186 B

   Component:  Radio FF6         0002 

   Coding: 00407

   Shop #: WSC
00000 

   VCID:
346318E32CFB

 

3 Faults Found:

 

00854 - Radio Display Output in dash Panel insert

            49-00 -
No Communications

00855 - Connection to CD changer

            49-00 -
No Communications

01044 - Control Module Incorrectly Coded

          35-00
-  - 

 

stie cineva daca acesta are mufa sa afiseze in maxidot, magazie nu am.

Modificat de Napoleon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare! Datorita faptului ca Sharanul nu are boxe si in spate, vreau sa-i pun eu. Stie cineva ce presupune asta? 

Vreau sa pun sistem de boxe in spate (woofer + tweeter, nu coaxiale , 50 w RMS), dar cum le leg? Mai am ceva porturi libere in cd player sau deja ma complic si am nevoie de amplificator? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"In spate" - adica pe randul doi de scaune - in portiere? sau in portbagaj?

 

Daca e pt portiere, atunci nu ai nevoie de amplificator, playerele duc bine difuri fata + spate  & tweetere

Ar trebui sa verifici in primul rand daca ai cablajul in portiere

 

Daca vrei sa pui sistem in portbagaj, atunci cred ca se complica treaba, nu stiu daca poti "alimenta" atatea incinte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am uiat sa specific: in spate, in portbagaj vreau sa pun. Stiu ca unele dintre sharanuri sunt echipate cu 10 difuzoare, dar al meu are doar 8 si totusi, vreau sa-i pun pentru ca cei mici s-au plans ca la ei nu se aude muzica iar la noi se aude foarte bine. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine boxele din usile fata si spate sunt legate pe 2  esire din fabrica iar in mufa pe celelalte 2 iesiri nici nu avea fire bagate eu aveam doar balans pe radio casetofonu original si cu magazie de cd,ma gindesc ca trebuie sa mearga 8 boxe pe 2 esiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa incerc si eu sa le pun cumva. 

E cineva care are boxe si in spate sa le faca o poza sa vad unde sunt pozitionate? si cam ce diametru au? 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! 

In spate sunt pozitionate in fata suportului de prindere al "capacului" sau perdelei de portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stiti cumva la Sharan 2003 unde se afla antena radio? masina mea are navigatie RNS MFD din fabrica. Sus, deasupra portbagajului (pe exterior :) ), am o antena. Pe geamul lateral dreapta de la portbagaj, am alte doua fire (lipite pe geam). Asadar... unde este adevarul? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva la Sharan 2003 unde se afla antena radio? masina mea are navigatie RNS MFD din fabrica. Sus, deasupra portbagajului (pe exterior :) ), am o antena. Pe geamul lateral dreapta de la portbagaj, am alte doua fire (lipite pe geam). Asadar... unde este adevarul? Multumesc.

Atena radio se afla pe ultimul geam dreapta spate,antena de pe plafon este numai de navigatie iar pe geamul stanga spate se afla antena tv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

rog posesori de sharanuri care au navi MCD sau MFD 1 si au si magazie de cd -uri sa imi spuna unde este amplasata aceasta  unitate s-au unde se poate pune la sharan........... am pe masina navi MCD si intentionez sa-i atasez  magazie de cd-uri si nu stiu unde se poate amplasa.......... va multumesc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ridici capacul cotierei ultimului scaun dreapta spate si dai de locul magaziei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!