Jump to content

Roata de rezerva de dimensiuni reduse


Zengy
 Share

Postare recomandată

Salutare, sunt proaspat posesor de A3 Sportback 2005 2.0 TDI 140 CP, dupa ce mi-a trecut euforia m-am uitat sa vad ce roata de rezerva are si surpriza cand am ridicat covorasul din portbagaj, e un locusor acolo insa nu incape sub nici o forma o roata de dimensiuni normale ceea ce nu prea imi convine dar banuiesc ca nu se prea mai poate face nimic decat sa ma multumesc cu o roata de dimensiun reduse care va trebui comandata, cum se comporta o astfel de roata de dimensiuni reduse, are anumite restrictii in exploatare ? Stie cineva aprox cat costa o astfel de roata ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Max 80km/h si cit mai putini km...condus cu grija in special viraje gropi etc...

In rest e ok ... a venit unul cu ea de la mare pina la Iasi...

Gasesti si SH (cu greu) 100-200RON...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da kitul de reparatie il aveam, mi-am cuparat second cu 300 de lei pana la urma, sa speram ca nu voi avea nevoie de ea...oricum decat acel kit e mult mai ok roata asta, daca era sa imi instalez o roata normala ar fi trebuit sa fac o investitie de 800 de lei pentru suporti de inaltare si mocheta...e ok cu roata de dimensiuni reduse, plus ca portbagajul e mult mai mare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stiti cumva unde si cam la ce preturi gasesc un kit de pana ? Am o butelie de GPL in locul rotii de rezerva si ar fi foarte practic pentru mine acest kit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cauta pe ebay sau okazii, ai mari sane sa gasesti la un pret acceptabil, altfel daca e sa comanzi de nou cred e destul de scump insa poti incerca si asa de pe la membrii care fac comenzi de piese oem penru audi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei interesati am gasit in OMV un tub cu spuma si gaz care umfla si repara pana. 23 lei. Nemaipomenit !

Sper sa fie si nemaipomenit cand o sa am nevoie de el .

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nemaipomenit l-am testat eu impins de nevoie :))

Dar merita sa-l ai ...daca ploua , ninge si ai portbagajul plin cu sifonierul ai sa zici sarumina pt el...

E bine sa ai si un compresor...pina in 100-150RON...eu am luat Stern parca...

Asta daca ai o gaurica...la ceva mai mare roata slim sau nu, sau o pila la al de sus :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!