Jump to content

Sfaturi achizitie A3


bubu1313
 Share

Postare recomandată

Am inteles, multumesc mult.  Aveti cumva vro recomandare pentru A3 versiunea 2013 pe ce tip de motor sa ma orientez ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fragrances09

    14

  • SHARANEL

    11

  • Bogdan_wrc

    11

  • wts

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sincer nu, la motoarele CR e"cum ti e norocul".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta 2.0 tdi este una solida. Problemele sunt in general pe 1.6 tdi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@d4rkm4nx99 Daca tot cauti a3 2013 de ce nu te uiti la 1.4tfsi 125cp sau 140-150cp? Daca nu gresesc acestea sunt cu distributia pe curea

Modificat de Adi_vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Salut, vreau sa cumpar un A3 2009 motor 2.0 TDI 170CP cod CBBB, stiti ceva probleme cu motoarele respective? 

Se inscrie la problema cu injectoarele sau la cea cu axul hexagonal de la pompa de ulei?

Am tot cautat dar nu gasesc nimic de codul asta. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urmaresc de ceva timp sa achizitionez un a3, motor tfsi 200 hp. chestia e ca ce vreau eu, nu prea gasesc. asa ca sunt nevoit sa vin cu intrebari: doresc ca masina sa fie quattro, dar in acelasi timp sa am si transmisie dsg. cum credeti ca ar fi mai ok pt o posibila modificare pe viitor? sa iau un model quattro manual si ulterior sa montez dsg, sau sa iau una cu dsg si sa montez quattro ulterior? care varianta ar fi mai putin costisitoare, mai usor de realizat? e posibil ce vreau eu?dar pe tdi de 170 se poate? cunoasteti pe cineva care a facut modificarea respectiva pt a avea atat dsg cat si quattro pe tfsi?stiti pe cineva care poate face asta? in eventualitatea in care este posibil ce doresc, mentionez ca masina va fi condusa aproape zilnic, deci fiabilitatea este extrem de importanta/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat sa precizez suma, maxim 6000 euro. adica pt anii 2005 2006, ca mai sus nu ma incadrez...masina din Romania.

Modificat de dark_ang3l
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut.

as dori o parere daca se poate 

vreau sa cumpar audi  a3 2.0 tdi 103 kv 140 CP anul2007

ma intereseaza au aceste motoare probleme mari merita cumpararrea lui ?

pretul este 5000 euro si km sunt 160.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! As vrea sa cumpar un Audi A3 si am testat unul recent. 170 CP, cutie manuala, CBBB, quattro. Intre 80-110 km/h, in treapta a 4-a si a 5-a, in jurul turatiei de 2500 rpm, se aude un zgomot care acopera zgomotul motorului. Ca si cand ceva intra in rezonanta. Asta se intampla cand accelerez mai lin si nu schimb prea tare sau repede treptele de viteza mentionate mai sus. Dupa 110 km/h, zgomotul dispare. Daca schimb mai sportiv si acclerez mai tare, nu se mai aude zgomotul in nicio treapta. M-am documentat putin si s-ar spune ca ar fi ceva de la cardan sau grup. Flansa de la cardan sau rulment din grup. Careva care a mai patit asa la vreo masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Sfaturi achizitie A3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!