Jump to content

Skoda Rapid 2011


120 L
 Share

Postare recomandată

Prezentata aici

dar nu seamana cu fosta skodita rapid din anii 80 care chiar are un look de "rapid".Poate fi un concurent la dacie cum a fost si skodita concurent la 1410... :)Oricum asteptam date oficiale, motorizari, preturi...etcUn concept rapid pur sange Skoda e acesta:
E cu totul altceva...pacat ca nu e pus in practica de politica distrugatoare de personalitate a grupului prin care se urmareste ca marca Skoda sa fie una de duzina, fara personalitate.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit ca skoda rapid are dimensiuni apropiate de logan,iar ca motorizari :1,6 benzina si diesel de 105 cp.Pentru inceput disponibila doar pentru India,cat despre preturi:nu se cunosc deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura problema la masina asta e ca e ingusta. Sincer urasc masinile inguste si lungi, vezi fiat linea sau peugeout 206 sedan.

Oricum masina asta nu se va aduce niciodata in Europa, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum am mentionat si pe un alt topic, Rapid-ul european nu are nicio legatura cu cel indian. Masina "noastra" va arata 99% ca Mission L, conceptul deja prezentat, si va avea mai multe motoare disponibile. Lansarea va avea loc in toamna 2012, cand va fi scoasa din productie actuala Octavia Tour.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Au lasat-o in ceata...

Las ca vin chinezii tare din urma vs Bulgaria ..:)

Asteptam crash-testele...si pun pariu ca vor fi peste dacia :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu cred ca maine dimineata skoda va prezenta rapidul. Totusi in toamna la paris se lanseaza si skoda octavia 3 deci ar fi cam ciudat sa le lanseze pe ambele la acelasi salon.Poate ne fac vreo surpriza maine :).

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a transformat in personal din rapid... :lol: :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am aflat data de lansare in romania aceasta fiind octombrie 2012(autogrup).

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am aflat data de lansare in romania aceasta fiind octombrie 2012(autogrup).

Confirm data lui Bogdan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost in Cehia zilele trecute si am trecut pe la un showroom si am avut ocazia sa ma urc in noul Rapid.

Am fost dezamagit un pic sa fiu drept. Este o masina low cost (Ex: usile nu mai sunt tapitate (ca la Fabia, Octavia etc) ci sunt din plastic dur care e omniprezent).

A fost gandita ca o alternativa la noul Logan care le cam fura clienti din segmentul berlinelor ieftine in jur la 10000 EUR.

O mutare inteligenta ptr VW dar proasta ptr Skoda care face un pas inapoi ca marca cu acest model. Sper ca viitoarea Octavie sa nu ma dezamageasca.

Altfel portbagajul e mai mic ca la Octavia dar accesul este bun datorita haionului, suspensia spate e punte rigida, motoare sunt cele de entry level de la Octavia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi ma duc pe la pba sa vad si eu rapidul...si vin cu ceva foto sau macar o impresie...brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce este mai important, cu pretul, garantia anticoroziune ( galvanizata sau nu), cate stele la crash test.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am vreo 30 de poze,cu tot ce trebuie.masina sincer m-a surprins.e la spatiu interior,garla,portbagaj de 480 litri.

Varianta pozata e elegance,cu jante pe 17,navi,etc...oricum,m-a impresionat.

Nu vrea sa uploadeze...tapatalk fcuk.

Revin mai tarziu cu pozele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata surprinzator de bine! :)

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge uploadu pt ca sunt inca la ei in curte,iar lansarea e pe 21?

Hahaha.nu ma las pana nu pun toate pozele...

Deci,merge sa scriu vorbaraie,dar nu merge sa pun poze?cum vine asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune cate 2 poze, mai mici, sa nu depaseasca limita de 2Mb a forumului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba de asta...

Pt ca mai devreme a mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am putut urca poze nici la mine pe topic...deci e ceva de la tapatalk.cand o sa mearga,le pun pe toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!