Jump to content

Distributie Passat B7


kacsabacsi78
 Share

Postare recomandată

2.0 TDI ; 2013 ;103 kw ; 140 CP ;1968 CC ; CFFB 

Modificat de ytepety
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic la 210000 se schimba distributia. Practic se recomanda sa o faci inainte cu 20-30000. De exemplu ma mine la 180000deja pierdea amtigel pe la pompa de apa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Update de preturi poate intereseaza pe cineva la reprezentanta pt motor CFFB la Passat B7

-Reprezentanta VW: 2990 RON cu conditia ca pompa de apa sa fie cea originala

-Reprezentnta Skoda: 2400 RON, aici nu au spus nimic de pompa de apa.

 

In pretul asta este inclusa si cureaua de accesorii si toate piesele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa scumpe preturile ? Auzisem de 17-18 milioane la Reprezentanta , la service mi-au cerut 14 milioane , 60000 garantie sau 2 ani !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai piesele originale la magazine ma costau ~1700 ron, plus manopera de la service tot acolo as ajunge. O sa aleg Rep. Skoda ca nu cred sa fie diferenta intre echiparea din service fata de cea de la VW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la mai multe reprezentante. Pentru revizie pretul la 3 reprezentante vw a fost de 751lei, 865lei si 1165lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva EXACT cata Garantie da Reprezentanta la distributie ? An / km ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la mai multe reprezentante. Pentru revizie pretul la 3 reprezentante vw a fost de 751lei, 865lei si 1165lei.

Am doar VW si Skoda in Craiova deci nu prea multe :). Repr Seat doar ce s-a deschis si nu am asa de multa incredere in ei.

 

Stie cineva EXACT cata Garantie da Reprezentanta la distributie ? An / km ? 

Garantia este de 2 ani la piese si 6 luni la manopera. Km pt motorul meu ar fi 210.000 dar ei recomanda pe la 180.000 sa o schimbi, de ani nu au zis nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica 6 luni la MANOPERA ? Asta e tare sincer , cum vine asta ca nu inteleg ?

Modificat de Vwgalati
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa dau toate service-urile autorizate. Daca se intampla ceva din cauza ca nu a strans mecanicul un surub de exemplu esti acoperit 6 luni.. in teorie cel putin ca in practica stim toti cum este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doamne fereste de asa bolnavi mintal ! 2 ani garantie la distributie dar la montaj 6 luni ! Deci ... Montez in service simplu cu asa conditii ce au ei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am platit, 350 ron manopera, si 1100 ron piesele, am ales, curele Gates, role INA, pompa de apa Hepu

 

Gates sunt Made in UK, Conti care era original, e Made in RO.., masina a facut 70.000 de atunci si nici o problema, o voi cumpara in curand inapoi, golf 6, 81kw, 2.0 tdi.

 

Mi se pare exagerat la reprezentanta pretul.., mai mult de 400e, nu cred ca e cazul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doamne fereste de asa bolnavi mintal ! 2 ani garantie la distributie dar la montaj 6 luni ! Deci ... Montez in service simplu cu asa conditii ce au ei !

Ti-am spus mai sus orice service autorizat are conditiile astea mai mult sau mai putin. Nu te fura reprezentanta sau mai stiu eu ce.. Cele de cartier nu dau garantie deloc :)

 

Eu am platit, 350 ron manopera, si 1100 ron piesele, am ales, curele Gates, role INA, pompa de apa Hepu

 

Gates sunt Made in UK, Conti care era original, e Made in RO.., masina a facut 70.000 de atunci si nici o problema, o voi cumpara in curand inapoi, golf 6, 81kw, 2.0 tdi.

 

Mi se pare exagerat la reprezentanta pretul.., mai mult de 400e, nu cred ca e cazul..

Si la ei daca le ceream piese after market probabil era putin mai scump  decat la tine dar eu am cerut piese originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus distributia asta la 1350 lei manopera inclusa in pret. O fi buna? O fi originala nu stiu, sper sa fie. Am garantie 150000km sau nu mai tin minte cati ani.

post-17853-0-53263000-1450733543_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...pai asta e kit-ul de distributie.

dar se schimba si pompa de apa, curea accesorii.

Astea le-ai schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bh-94-ram

In cutia in care ai avut curea de distributie e o eticheta cu un termen de valabilitate a ei, trebuie sa te uiti pe ea.

@Manuel.

Ala e chitul complet de distributie fara pompa de apa(role/curea).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta am zis si eu: ala este kitul.

dar a schimbat si pompa de apa? A schimbat si intinzator? Curea accesorii?

Pretul lui de 1350 cu tot cu manopera mi se pare mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kitul e in jur de 850/900 lei, depinde de vanzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Doamne fereste de asa bolnavi mintal ! 2 ani garantie la distributie dar la montaj 6 luni ! Deci ... Montez in service simplu cu asa conditii ce au ei !

Ti-am spus mai sus orice service autorizat are conditiile astea mai mult sau mai putin. Nu te fura reprezentanta sau mai stiu eu ce.. Cele de cartier nu dau garantie deloc :)

 

Eu am platit, 350 ron manopera, si 1100 ron piesele, am ales, curele Gates, role INA, pompa de apa Hepu

 

Gates sunt Made in UK, Conti care era original, e Made in RO.., masina a facut 70.000 de atunci si nici o problema, o voi cumpara in curand inapoi, golf 6, 81kw, 2.0 tdi.

 

Mi se pare exagerat la reprezentanta pretul.., mai mult de 400e, nu cred ca e cazul..

Si la ei daca le ceream piese after market probabil era putin mai scump  decat la tine dar eu am cerut piese originale.

 

 

Ca idee, sa stii ca Gates,made in UK au fost mai scumpe, "after market" decat original Conti, Made in RO..

 

Cum zicea cineva mai sus kitul conti, e 850-900 ron, "pe original" :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca tot schimbi distributia e de schimbat si role si curele si intinzator ca nu umblii in fiecare zi la distributie ! 

 

Iar pt @Boditza , nu schimb distributia la service de cartier , schimb distributia la orice service din oras , si bineinteles ca imi da garantie , ti-am si explicat cat ... Ca nu doar "reprezentanta" da garantie sa fim seriosi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul a fost cu schimbat de pompa de apa, s-a schimbat curea distributie role si intinzator. Cureaua de la alternator a fost separat calculata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca tot schimbi distributia e de schimbat si role si curele si intinzator ca nu umblii in fiecare zi la distributie ! 

 

Iar pt @Boditza , nu schimb distributia la service de cartier , schimb distributia la orice service din oras , si bineinteles ca imi da garantie , ti-am si explicat cat ... Ca nu doar "reprezentanta" da garantie sa fim seriosi ...

Curios.. si eu pana acum am facut la alte service-uri revizia insa si acestea aveau garantie pe piese si pe manopera separat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa distributie am schimbat si filtrele cureaua de accesorii, i-am mai batut la cap cu un discount si am  mai redus din suma la ~2780. Daca e cineva interesat de preturi le poate afla din atasament

post-11141-0-35749800-1451413388_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am schimbat distributia acum 4 zile la un service cat se poate de autorizat si m-a ajuns 1440 ron cu tot cu manopera:

- kit complet distributie

- pompa de apa

- antigel

Mi-au dat garantie 6 luni pe manopera si 2 ani la piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • Tipicaru'
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!