Jump to content

Golf 6 - Lumini interior


GabiB77
 Share

Postare recomandată

daca s-au aprins, nu are de ce sa le schimbe - sa verifice ce am zis mai sus, daca asa este, reface lipiturile pe placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred sa fie lipiturile ci mai degraba mufa care alimenteaza tot panoul, acolo e posibil sa fie problema de contact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am lumini la picioare de fabrica, dar as vrea sa pun ceva becuri roșii in locul ălora. Știți de unde as putea cumpara așa ceva? Nici nu știu cum arata becul de acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Luminile ”ambientale” de la picioare in cazul Jetta facelift sunt pentru pasager sau ar trebuie sa fie si la sofer? La mine lumineaza doar la pasager

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

si la sofer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M.am uitat. Se pare ca nu e nicio lumina la sofer. Lipseste becul si nici nu pare a avea un loc special pt a fi montat. Ciudat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
adrianandrei1964

Salut!

Am un golf 6 din 2011 si nu imi merg luminile de la butoanele usilor (pozitia) si de la radio. 

Multumesc. 

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica reostat reglaj lumini bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare. Sunt posesorul unui Golf 6 din 2012 si am observat ca butoanele de la plafoniera nu sunt iluminate(cu rosu banuiesc ca ar trebuii sa fie) Asa e la toate sau are al meu o problema! Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele cu lumina ambientala. Iluminarea la buton faruri iti merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da merg. Doar la plafon sus sunt 2 butoane pe care se aprind luminile ambientale. Am vazut ca nu-s iluminate. La Golful 4 pe care l-am avut erau rosii! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza cu plafoniera ta, sa vedem ce model ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cheline, fara iluminare ambientala

20210303_121119.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin lumini ambientale a se intelege cele doua leduri rosii suplimentare si nu lumina plafonierei in sine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M.am referit la butoanele de comanda.... Care nu sunt iluminate! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici alea....ti-am facut poza la.una ca a ta, pe spate....nu este iluminata...nici butoanele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intels. Mulțumesc. Golf 4 cred ca va fi legenda :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic....nici Golf 4 nu are butoanele iluminate. Doar plafonierele de w8 le au, daca la tine asa era, mai mult ca sigur a schimbat-o cineva 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut am o problema cu lumini interior golf 6 1.6 tdi.  Deci am stat cu lumina la interior aprinsa mult timp vreo 3 ore so dupa dintr-o data sa stins sa ars siguranta. Am schimbat singuranta dupa a mers. Am plecat la munca cu cealalta masina. Când am incercat sa vad dacă functioneaza nu mai functioneaza sigurantele sunt in regula am verificat pe toate. Ambientala funcrioneaza. Singurul lucru nu mai licare la inchiderea cu centralizata. Ce se poate sa fie ? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica buton plafoniera,  daca nu s-a topit.... de regula,  asta se întâmplă 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut colegi ,problema nu se mai aprinde luminile din interior  când deschid usa și nici când scot contactul de la ce poate sa fie problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigurantele de pe lateral bord, la sofer, le-ai verificat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!