Jump to content

breloc alarma Touran?


Radu Andro
 Share

Postare recomandată

Buna,

Cand mi-am achzitionat masina din Germania, am primit un breloc care pare a fi remote pentru alarma, insa masina nu reactioneaza in nici un fel cand il actionez.

Stie cineva ce este / cum se foloseste!?

Merci anticipat.

PS: masina Touran 2008 1.9 TDI.

Modificat de Radu Andro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva respectiva telecomanda este de la webasto?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai scrie "Alarm" pe ea - vezi atasament din primul post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa vizualizez in format mare respectiva poza dar nu mi-o incarca. Verifica sa nu fie nevoie sa-i schimbi bateria sau eventual sa nu fie dezactivata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu pronet asta incercam acum dar nu reusesc sa vad poza mai clar.Cel mai simplu te duci la un electrician si te lamureste el ce si cum.Eventual da-mi un pm si te trimit la cineva din cluj ca vad ca esti din cluj napoca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu pot sa vad atasamentul tau! Si eu cred ca am aceeasi telecomanda de alarma (eu am primit 3) si nu imi dau seama cum functioneaza.

Masina are alarma, butoane de panica, unul la genunchi si unul la pedale, senzor de geam spart, leduri in navigatie (MFD2) sub butonul ESC si in usa sofer. As dori sa stiu daca se poate oprii alarma din telecomanda sau altcumva pt imi consuma bateria si nu doresc asta cand tin masina in garaj. In 2 sapt bateria e varza daca plec in concediu fara masina. In carte mai scrie ceva si de un buton "Innerraumuberwachung" de la care s-ar putea oprii alarma, dar nu am reusit nici sa gasesc acel buton. Din poza se pare ca ar trebui sa fie in spatele centurii soferului, dar nu am asa ceva.

Ai aflat cumva cum e cu acea telecomanda?

Am pus si poze. Pe spate sunt si ceva coduri:

http://i1268.photobu...0117_142429.jpg

http://i1268.photobu...0117_142408.jpg

Modificat de dfl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!