Jump to content

RCD 510 si interfata bluetooth OEM 9W7 (Tiguan 5N & 5N2)


nexus
 Share

Postare recomandată

LA mine nu merge comanda vocala pentru muzica, doar cea pentru telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nexus

    15

  • Al Bundy

    9

  • Geisterfahrer

    4

  • wassupady

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt la doctor cu tiggy... E naspa sa nu vad masina in service.. Mi se pare penal... Cel putin la noi unde am auzit atatea... :P dar am camera de supraveghere in habitaclu ca sa stau linistit .... :9

Sper peste cca o ora sa pot vorbi cu "siri" :)

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci 9w7 e super tare.

Foarte multumit :) Se aude superb! +ca am posib. sa ascult BlueTooth out ... o sa incerc si iGo de pe iphone sa vad cum merge..

Pot sa fac si redare la muzica sa day play/fwd/still/bck etc.

Pentru cine vrea sa-si instaleze am nr. meseriasului, il pot da pe privata.

Am optat ca operatiunea sa fie facuta de un electrician VW din lipsa de timp si frica sa nu zgarii ceva sincer.

Din cate am vazut s-a codat computerul de coloana si cel principal.

Garantia NU SE PIERDE in urma instalarii unui kit BT.

Acum masina e completa, ma apuc de review.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se codeaza calc de coloana de volan si cangateway.

Redare, play poti controla Iphonele de pe touchscreen ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc maine am uitat sa testez igo dar am vorbit cca 3h continuu prin oras. Se aude f bine

---

- Tapatalk 4 iPad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai mentionat nimic de voice control/commands.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu un Tiguan din 2009 cu Cd+Radio orginal RSD200, fara comenzi pe volan si fara nici un modul sub scaunul din dreapta.

Am gasit modul bluetooth la 150 ron, mai am nevoie de cablu(care nu stiu de unde il cumpar) si un microfon.

Intrebarea mea este daca va si functiona avand in vedere ca am un cass asa de vechi?

Astept ajutorul vostru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nexus: cat te-a costat modulul bluetooth separat?

am şi eu un rcd510 şi am un buton phone pe el şi la settings am "activate bluetooth phone" dar tot nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.carsystems.pl si costa 200E inclusiv cu kitul de instalare si microfon si antena.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci :) in romania presupun ca nu gasesc niciunde.

astia oare trimit si in romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, trimit, coletul face cam 4 zile, eu am comandat de la ei (plata a facut-o un prieten care avea paypal). Am comandat de 2 ori si au fost foarte corecti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Pt cei interesati , cunosc pe cineva din tara care comercializeaza Bluetooth oem 9w7 noi la preturi foarte bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma intereseaza si pe mine, poti sa imi dai mai multe detalii?

Am incercat sa iti dau un PM dar nu a mers...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Descrierea produsului:

VW Bluetooth Module 7P6035730J

HW : 15 - Software : 3200

Este compatibil cu toate modelele de telefon.

Suporta:comanda vocala, A2DP - Bluetooth Audio Stream, White MFA+ / DIS ( Driver Informaton System in instrument cluster),

Multicolor MFA Premium / DIS, poate fi operat si de la volan multifunctional, RNS510 / RCD 510 / RNS310

si cele asemanatoare din grupa VAG.

Poate fi instalat in masini:

- fara MFA / DIS

- cu MFA / DIS rosu. acesta poate fi operat numai prin touch screen RNS510 / RCD510

- fara volan multifunctional.

Este cel mai simplu mod de a upgrade al bluetooth-lui in masinile cu modul care suporta numai rSAP mode.

Instalarea este foarte simpla. Trebuie doar inlocuit modulul. Pret 130 euro negociabil.

post-67923-0-07965600-1358434276_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca am un RNS 510 dar nu am volan multifunctional cum se face pairingul cu telefonul?

Din ce am vazut pe o Octavie FL care avea volan multifunctional si MDF pairingul se putea comanda numai de pe volan, nu avea functie si in RNS. Cand dadea pe butonul phone aparea doar No user connected si nu aveai alte optiuni.

 

Modulul tau activeaza vreo functie in RNS sau trebuie programata?

 

Daca am doar RNS, va functiona daca adaug modulul fara alte modificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai mai avut un model de bluetooth mai vechi pe masina sigur trebuie s-ai faci si niste modificari de coduri.

Referitor la pairingul cu telefonul fara volan multifunctional sincer nu stiu.

Poate altcineva care urmareste topingul asta te poate ajuta in privinta aceasta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate face împerecherea dacă nu există volan cu butoane sau MFD, dar poți s-o faci pe o mașină care le are, după care muți unitatea BT pe mașina ta.

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Deci sa inteleg ca daca vreau sa fac un upgrade la 9w7 si nu am comenzi pe volan si nici BC+, nu pot sa fac "imperecherea" cu telefonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut!

Sper ca nu ma bag ca musca-n treaba, dar am cateva intrebari relativ legate de subiectul vostru.

Am achizitionat un VW Eos din 2008 (modelul facelift) si a venit cu RCD 310. Vreau sa cumpar un RCD 510 si un modul de Bluetooth care sa stie si media/audio streaming. Masina are comenzi pe volan si Maxidot, iar meniul RCD-ului imi arata Bluetooth on/off, dar cu nici un telefon nu am reusit sa gasesc semnalul. M-am uitat si sub scaunul pasagerului si in afara de niste cabluri, nu am vazut altceva.

Intrebarile mele:

1. Cand cumpar RCD-ul trebuie sa aiba vreun cod anume pentru a fi compatibil cu modului de Bluetooth?

2. Modulul ce model trebuie sa fie sau ce cod ar trebuie sa aiba? Am citit aici ceva despre 9w7. De unde as putea sa iau (chiar si SH) si pe la ce pret se invarte? Am vazut pe site-uri din afara ceva in jurul a 200 de euro.

3. Cum pot vedea daca masina are cablurile trase pentru bluetooth si microfon/difuzor?

 

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai avut din fabrica nu ai cabluri trase.

Nu conteaza ce RCD 510 iei, tb tinut cont de modulul de bluetooth in fubnctie de afisajul ceasurilor.

Pentru ceasuri albe merge foarte bine modulul cu 3C8...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afisajul este rosu la mine. Telefonul cu care vreau sa folosesc Bluetooth-ul este iPhone, momentan. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare! Am facut un upgrade la un passat b6 din 2009 fara cimenzi pe volan si i-am ous rcd510. Ce trebuie sa cumpar ca sa mearga handsfree. Bluetooth si cablaj? Ce model de bluetooth? Sau nu merge ca nu am cimenzi pe volan? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit de bluetooth trebuie sa cumperi, ca sa poti sa faci pairing merge un 7P6xxxx asta daca ai ceasurile albe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al bundy, da, am ceasuri albe si te rog sa imi spui ce contine kit-ul pt ca am gasit in dezmembrari un bluetooth si as vrea sa iau tot ce trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!