Jump to content

VW Golf .:R - The blue rabbit


DarianM

Postare recomandată

Nu e chiar asa tragedie cu consumul. Media este pe la un 8.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link către comentariu
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DarianM

    105

  • JUG

    31

  • Kostas

    29

  • xht20

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce-am citit si vazut eu, undeva intre 300-310 cai putere si 420-440Nm.

Am intrebat de cresterea teroretica pentru ca la R20 am vazut ca circula mai multe variante. Unii posesori mai optimisti au raportat chiar si 335 CP, doar cu Stage 1 si admisie.

Dupa ce faci si tu aceasta mutare ar fi interesant de refacut experimentul cu Tase, cu conditia ca sa mai fie el Stage 1 pe atunci. :)

Modificat de volvol
Link către comentariu

Din ce-am citit si vazut eu, undeva intre 300-310 cai putere si 420-440Nm.

Am intrebat de cresterea teroretica pentru ca la R20 am vazut ca circula mai multe variante. Unii posesori mai optimisti au raportat chiar si 335 CP, doar cu Stage 1 si admisie.

Dupa ce faci si tu aceasta mutare ar fi interesant de refacut experimentul cu Tase, cu conditia ca sa mai fie el Stage 1 pe atunci. :)

Nu stiu ce sa zic despre Stage I cu admisie = 335 cai... Sincer sa fiu, nu ma astept sa obtin eu 335 cu Stage I si Turbo Back. Vom vedea insa saptamana viitoare pentru ca eu voi face si dyno.

Link către comentariu

Nu e chiar asa tragedie cu consumul. Media este pe la un 8.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Pfff...nu stiu cum scoti tu medie cu 8%... ....mie afara imi ia 8.5-10% si in oras 12.5% mers normal dar ia linistit si 15% cand e super trafic...sau daca te "sprijini" in acceleratie :P E drept ca merg cu farurile aprinse daca e vremea naspa, incalzire in scaune si clima on... Ma gandesc ca a ta ar trebui sa consume mai mult avand in vedere tractiunea integrala, greutatea mai mare si soft (sau softul nu influenteaza?)

Drive safe!

Modificat de corad0
Link către comentariu

Nu e chiar asa tragedie cu consumul. Media este pe la un 8.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Pfff...nu stiu cum scoti tu medie cu 8%... ....mie afara imi ia 8.5-10% si in oras 12.5% mers normal dar ia linistit si 15% cand e super trafic...sau daca te "sprijini" in acceleratie :P E drept ca merg cu farurile aprinse daca e vremea naspa, incalzire in scaune si clima on... Ma gandesc ca a ta ar trebui sa consume mai mult avand in vedere tractiunea integrala, greutatea mai mare si soft (sau softul nu influenteaza?)

Drive safe!

Si eu ma amuz de cei 8l/100km, dar asta inseamna sa mergi mult in afara. In oras nu am vazut nicicand sub 11, media fiind pe la 15. cel mai mic consum:7.6l intre Bucuresti si Comarnic, dar n-am mers decat sub 100km/h.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Merg destul de mult cand este traficul liber asa ca nu pot sa zic ca as avea in Bucuresti, dar daca ii mai dau seara maxim maximorul un 10 consum.

Pentru ca atunci cand nu am de gand sa o fugaresc o las sa isi faca treaba nu fortez acceleratia

Link către comentariu

Nu e chiar asa tragedie cu consumul. Media este pe la un 8.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Pfff...nu stiu cum scoti tu medie cu 8%... ....mie afara imi ia 8.5-10% si in oras 12.5% mers normal dar ia linistit si 15% cand e super trafic...sau daca te "sprijini" in acceleratie :P E drept ca merg cu farurile aprinse daca e vremea naspa, incalzire in scaune si clima on... Ma gandesc ca a ta ar trebui sa consume mai mult avand in vedere tractiunea integrala, greutatea mai mare si soft (sau softul nu influenteaza?)

Drive safe!

corad0 ce tare e asta : E drept ca merg cu farurile aprinse daca e vremea naspa, incalzire in scaune si clima on... :)))

la mine fiind de USA farurile sunt ON de cand bag cheia in contact...iar consumul este ca la toata lumea...9-10 % afara, iar in buc 13%....am avut si recorduri ( de fapt unul sing de 7%) dar am mers de parca aveam 1.2 si 3 cilindrii....nu frate cand iti iei GTI/R...chiar nu ai dc sa te mandresti cu consumul ...nu e punctul lui forte, chiar dc consuma decent ...nu se compara cu un diesel la drum lung.....dar oricum la mine s-a schimbat mult stilul de mers...dc la tdi megeam la blana...cu asta nu mai am nevoie :)

sarbatori fericite

Link către comentariu

:) pai citisem undeva ca influenteaza consumul si restul consumatorilor de curent ( faruri, incalziri suplimentare, climatizare etc...) tractiunea integrala si cutia automata de asemenea :P Oricum 2.0 turbo consuma decent pentru ce ofera..

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

He he. Lasa-mi un nr de tel pe pm. Sun cand mai vin sa ne vedem la un pahar de vorba.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Da stiu era o parcare cam intunecata, deh privata unde sa fie legal si camera nu era cine stie ce. Nu prea se vad slideurile dar o sa facem unul mai ok

Link către comentariu

Nu inteleg de ce sa raman pieton? Am respectat regulile de circulatie, viteza regulamentara iar joaca din zapada a fost intr-o parcare privata unde am avut acceptul proprietarului.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!