Jump to content

VW Golf .:R - The blue rabbit


DarianM

Postare recomandată

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DarianM

    105

  • JUG

    31

  • Kostas

    29

  • xht20

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Darian,s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

Nici nu vreau sa ma gandesc cum trage racheta de R a lui TEFF! :banghead:

Link către comentariu

Merci merci.

Si un mic update. Am facut 300 km si pot sa ma declar pe deplin multumit. Masina trage foarte bine (nu am exagerat), cutia este senzationala si consumul undeva pe la 10.7 regim mixt, care este foarte bun tinand cont ca motorul nu s-a lasat incat.

Directia este foarte ok, iar suspensia adaptiva isi merita toti banii, la fel si sistemul keyless.

Inca un plus pentru asistentul de faza lunga. Este genial sa nu mai ai grija cu faza lunga si ajuta si ceilalti participanti la trafic.

Pana acum nici un semn negativ nu am, poate putin acolo o usoara ezitare (lag) cand este in a 4 la 1,300 rpm pana da kick down, dar asta doar in D.

Link către comentariu

Mai mult de stg1 nu as face masinii asteia. Ai tot ce vrei pe ea ca si optionale, suspensia e "fitza", putere nu se pune problema ca ai duce lipsa, sunt convins ca si franele fac treaba, deci.... Dupa umila mea parere, pastreaz-o cat mai bine posibil in starea actuala. Sa te bucuri de ea si sa nu ai probleme

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Circoloco... intotdeauna este loc de mai mult si mai bine :)

Tu de ce nu ai pastrat ambreiajul stock ? :) Cam asa si cu asta.

Link către comentariu

Ai dreptate insa nu poti compara un R cu ce am eu, nici principiul. Masina mea e de mers la piata si am incercat sa schimb putin asta, iar R vine din fabrica cu senzatii tari :) Fiecare cu ale lui :P

Link către comentariu

felicitari pt masina!

imi place culoarea.

eu nu am fost multumit de suspensia "activa" cand am mers cu Scirocco pe circuit...deci as pune un Bisltein si nu as lua-o pe asta din fabrica. tu asa ai ales..sau cu ea o primeai mai repede?

pe sport e prea..bumpy, iar pe stock...e prea..moale. nu stiu..pe sport nu urmareste cum trebuie asfaltul...parca topaie.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Merci mult

@Bogdan: eu am comandat masina si am vrut suspensia dcc. Pana acum sunt foarte multumit de ea, pe sport nu mi se pare ca tzopaie, vedem zilele astea pe dealul negru.

Oricum daca nu o sa fiu multumit exista varianta de la KW special pt dcc cu pastrare a reglajul duritatii din buton

Link către comentariu

stiu ca ai si alta optiune, doar ca dai o gramada de bani pe aia. iar pana acum ff multe KWuri am auzit/vazut cu probleme.

eu pe N-ring nu am putut merge pe SPORT. simteam ca nu am control permanent asupra directiei. stiu ca mi-au mai zis persoane care au simtit la fel.

astept sa-mi spui cum o simti dupa mai multi km, cu curbe si denivelari mici

Link către comentariu

Vedem ce o fi. Oricum modul comfort este foarte bun pt drumurile din RO. De aceea aceasta suspensie este in momentul de fata mult mai practica decat una reglabila.

Nu pot sa stau toata ziua sa reglez la ea.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link către comentariu

Felitari pentru masina DarianM. Superba, culoare perfecta pentru ea :)

Sa o stapinesti sanatos si fara incidente !

Link către comentariu

Nu cred sa il deranjeze topaitul suspensiei avand in vedere cum a botezat masina ;)

Este adevarat ca se simte putin altfel pe sport decat o suspensie obisnuita sport dar te obisnuiesti.

Topaiala placuta!

Link către comentariu

Superba masina. My dream car. Nu a intrebat nimeni pana acum, dar eu sunt mai indecent :). Cat te-a costat jucaria asta?

Link către comentariu

Si am facut prima mie

Pana acum sunt foarte multumit, masina se comporta exemplar si m-am indragostit de 4x4.

Chiar nu ma intereseaza greutatea masinii si pierderile prin transmisie, aderenta fenomenala face toti banii.

Urmeaza zilele astea, poate chiar azi sa trec la anvelopele de iarna pentru ca la Valcea s-a cam racit.

post-91867-0-38833800-1319792578_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!