Jump to content

Cum inlaturam urmele de banda dublu adeziva ?


toni
 Share

Postare recomandată

imi sta in gat si in ochi,si imi provoaca purgatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • toni

    5

  • Zorro Classic

    4

  • KLF

    3

  • Claudiu CC

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Eu am o problema similara, am cateva pete de vopsea pe portiera spate. Culoarea masinii e albastru inchis metalizat, iar petele de vopsea sunt un gri mai deschis, deci se cunoaste... nu sunt mari, cam 2-3 sunt de 2-3mm2 dar diferenta de culoare le face vizibile.

Am ezitat sa dau cu ceva, pt ca sa nu iau si vopseaua originala. Petele stiu de unde au aparut, din parcare unde au vopsit pe jos, si nu s-au sinchisit sa astepte pana parcarea era goala... oricum scopul nu e sa incerc sa obtin despagubiri pt ca stiu ca nu o sa obtin. Asta s-a intamplat vineri, si de abia azi(Duminica le-am depistat).

Sa incerc ceva? sau numai in service se poate rezolva.

Am facut si poze, dar nu au iesit super bine.

Multumesc,

Jimmyy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Un coleg de pe forum zicea ca a parcat masina pe santier si au gazat-o cu punctulete de vopsea muncitorii. A folosit un kit pentru decontaminare cu argila pentru decontaminare si a rezolvat treaba.

Sa ai spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru cei care va mai loviti de problema cu urmele de banda dublu adeziva, in special cea ramasa dupa ce scoateti bandourile, exista o rola de cauciuc care se prinde in mandrina bormasinii si care marunteste banda instant si o inlatura, trebuie doar sa ai grija la turatie sa nu fie prea mare. spor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puncte de vopsea (gazare) si lipiciul de pe parbriz sau vopsea lasat de stikere le-am inlaturat cu nitrodiluant...vezi magazin piese auto( Atentie : sa nu dai pe faruri, stopuri pt ca matuieste). P.S pana si punctele de smoala se duc cu nitrodiluant

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!