Jump to content

Distributie Golf V 1.6MPI 8v 102CP cod BSE 2008


bleunightdanger
 Share

Postare recomandată

Merci....

Si niste preturi aproximative la manopera ? Sa stiu naibii la ce ma astept; Piesele le estimez pe Unix

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Intr-un final le-am facut pe toate si chiar in plus: Am optat pt a le pune pe originale.

Deci:

Kit distributie

Kit Ambreiaj

Pompa apa

Radiator

Termostat

Disc frana fata 2 buc cu placute frana

Intinzator transmisie

Fulie alternator

Burduf planetara

bucse bascula x 2

bucse cadru motor x 2

Antigel si Freon aferent

Total cu manopera: 3.600 lei

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. Trebuie sa schimb distributia la masina din semnatura. jetta 1.6, 1595, 75 kw, 101 cp, bse, 2008, 45000 km. Ce recomandati, am vazut mai sus conti-ina. Trebuie sa schimb si pompa de apa? Daca da, ce marca? Mentionez ca nu am nici o problema la motor, schimb pentru prima oara distributia. Si inca ceva: distributia este pe lant sau curea (eu banuiesc ca nu este pe lant, de asta zic sa o schimb)? serie motor wvwzzz1kz9moo4118. Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distributia pe lant nu se schimba; Deci e curea mai mult ca sigur..

Pompa de apa se schimba pt a nu aparea probleme la ea datorate noii asezari a curelei ; Oricum producatorul o indica ca fiind necesara schimbarea la distributie. Ca si marci recomandata hepu,skf,airtex

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de distributia SKF? Sau intre conti si skf ce recomandati? Multumesc

Modificat de nicu7774
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut. 

Renasc topic-ul cu urmatoarea mea dilema.. am un Golf 5 1.6 MPI BSE cu 90.000km la bord. Am inteles ca trebuie sa ii fac distributia. Cam la ce costuri ar trebui sa ma astept si ce piese implica a fi schimbate? Ceva tips&tricks sau recomandari in Brasov pt aceasta procedura? Multumesc tare mult.

Masina e din 2008 si eu sunt primul proprietar.

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!