Jump to content

VW PASSAT B5.5

corneaalexandru

Recommended Posts

corneaalexandru

Buna ziua, sunt proaspat inregistrat pe forum si vreau sa va prezint urmatorul autovehicul:

- VW PASSAT B5.5;

- 1.9 TDI 96 KW/130 CP;

- Cutie de viteze in 6 trepte;

- Volan partea dreapta;

post-96988-0-14291200-1316528512_thumb.j

post-96988-0-90983400-1316528545_thumb.j

Alexandru, bine ai venit alaturi de noi !

Masina e superba....un singur defect - pozitia volanului. Te obisnuiesti cu ea, sau daca locuiesti acolo (uk) e necesara.....dar, pt noi....imi pare blasfemie.

Am condus un B5,5 cu volan pe dreapta,,,,,,nu e greu, dar nici comod.

Asteptam mai multe poze.

costyserbanescu

sa o stapanesti sanatos cati mai multi km fara incidente neplacute . cum e cu volan pe dreapta? si care a fost pretul ei daca nu e confidential? :icon_cheesygrin: drumuri bune si multa talpa :icon_thumleft:

Ce faci colegu`? Ai renuntat la Opel? :lol:

Frumos Passatul !

Edited by lucian_90tud
corneaalexandru

Florin: Multumesc frumos.

Costyserbanescu: Chestia cu volanul pe dreapta, sa zicem ca la noi in tara e putin mai periculos, sincer am deja cateva drumuri lungi prin tara si nu am avut probleme si nici incidente nefericite, depasirile le-am facut la fel de usor, m-am obisnuit foarte usor cu schimbatul vitezelor etc.. Pretul aproximativ jumatate din pretul unui passat cu volan normal. Nu se vad numerele dar este inmatriculat in tara, trebuie sa ii schimb numerele.

lucian_90tud: Puteam sa jur ca dau peste tine aici :lol: , da am renuntat la opel ( sa nu mai aud in viata mea de GM ) si am revenit la passat.

Edited by corneaalexandru

:))

Arata bine masina :icon_thumright: . Pacat ca nu are si ESP. De acum te poti ocupa de modificari.

850 de euro - piese si manopera, la Passat B5,5 - pomana........

legat de pret.....da, de doua ori mai ieftin, daca e inmatriculat si de 4 ori mai ieftin, daca e cu numere de Anglia.

corneaalexandru

Da, e inmatriculat in tara, iar in privinta schimbului volanului ma mai gandesc la urma urmei este timp. Primul lucru care vreau sa il fac e sa o duc la o curatatorie profesionala de tapiterii, ma refer sa fac tot interiorul ca la carte, poate imi dati un pont ceva prin Cluj.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• ciacobet
      By ciacobet
      Salutare forumisti!
      -masina nu are erori la scanarea cu vag com. 
      -nu are zgomote ciudate din motor
      -cam follower schimbat acum 200km odata cu distributia 
      -problema aparea si inainte de schimb si acum dupa 
      -cum se manifesta -> acceleratie mai brutala si nu conteaza treapta de viteza, cand ajunge la 4500 - 5000 de ture imi taie pedala. 
      -daca accelerez lin, nu are nici o problema

Intrebari :
      daca e problema cu debitul de benzina, nu ar trebui sa apara vreo eroare?
      de ce merge ok daca accelerez lin?
      de unde sa incep sa sap pentru a gasi problema?

Merci !!!

PS: pentru moderatori: am cautat 2 ore inainte de a posta si nu am gasit nimic asemanator cu problema mea. 
    • mt15
      By mt15
      passat b5.5 tdi, 2002, cod motor AVF, 131 hp
      mers pe autostrada xxxxxxxxxxxxxxxx  km/h, la un moment dat incepe sa vibreze, sa nu mai aiba putere si sa scoata fum.
      rezultat: piston crapat
      de ce?

• rolicx
      By rolicx
      Salutare, 
      Acum vreo 2 luni am mers in service pt schimbul de ulei si filtre, si mi s-a recomandat sa fac update-ul de soft pentru scaderea emisiilor poluante (celebrul scandal ). Mare prostie, am acceptat. Acum, poate e efect placebo, dar mi se pare ca masina nu mai trage la fel de bine, desi am motorul de 177cp.
      Ceva pareri dupa update aveti ? Se poate downgrada soft-ul ? Sau are cineva softul vechi pe aceeasi masina si as putea sa il pun si pe a mea ?
      vw cc 177cp cod motor : CFGC
      thanks.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri

Ne cerem scuze că intervenim dar credem că folosiți un plugin de ad-block. 

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere ce sunt afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult sustinerea acestei comunitati. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante. Multumim! :)

PS: daca aveti probleme cu situl chiar si dupa ce a fost dezactivat adblocker incercati sa intrati din alt browser si discutati cu noi pe topicul Updete forum din aria acesta https://vwforum.ro/forum/20-anunturi-administrative-observatii-si-sugestii/
Exista si alte extensii (gen VPN) sau antivirus ce filtreaza traficul si pot bloca cookies. Verificati si pe acestea daca le aveti setate corect pentru vwforum.ro . Multumim

Accept