Jump to content

VW PASSAT B5.5


corneaalexandru

Postare recomandată

Buna ziua, sunt proaspat inregistrat pe forum si vreau sa va prezint urmatorul autovehicul:

- VW PASSAT B5.5;

- 1.9 TDI 96 KW/130 CP;

- Cutie de viteze in 6 trepte;

- Volan partea dreapta;

post-96988-0-14291200-1316528512_thumb.j

post-96988-0-90983400-1316528545_thumb.j

Link către comentariu

Alexandru, bine ai venit alaturi de noi !

Masina e superba....un singur defect - pozitia volanului. Te obisnuiesti cu ea, sau daca locuiesti acolo (uk) e necesara.....dar, pt noi....imi pare blasfemie.

Am condus un B5,5 cu volan pe dreapta,,,,,,nu e greu, dar nici comod.

Asteptam mai multe poze.

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos cati mai multi km fara incidente neplacute . cum e cu volan pe dreapta? si care a fost pretul ei daca nu e confidential? :icon_cheesygrin: drumuri bune si multa talpa :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ce faci colegu`? Ai renuntat la Opel? :lol:

Frumos Passatul !

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Florin: Multumesc frumos.

Costyserbanescu: Chestia cu volanul pe dreapta, sa zicem ca la noi in tara e putin mai periculos, sincer am deja cateva drumuri lungi prin tara si nu am avut probleme si nici incidente nefericite, depasirile le-am facut la fel de usor, m-am obisnuit foarte usor cu schimbatul vitezelor etc.. Pretul aproximativ jumatate din pretul unui passat cu volan normal. Nu se vad numerele dar este inmatriculat in tara, trebuie sa ii schimb numerele.

lucian_90tud: Puteam sa jur ca dau peste tine aici :lol: , da am renuntat la opel ( sa nu mai aud in viata mea de GM ) si am revenit la passat.

Modificat de corneaalexandru
Link către comentariu

:))

Arata bine masina :icon_thumright: . Pacat ca nu are si ESP. De acum te poti ocupa de modificari.

Link către comentariu

850 de euro - piese si manopera, la Passat B5,5 - pomana........

legat de pret.....da, de doua ori mai ieftin, daca e inmatriculat si de 4 ori mai ieftin, daca e cu numere de Anglia.

Link către comentariu

Da, e inmatriculat in tara, iar in privinta schimbului volanului ma mai gandesc la urma urmei este timp. Primul lucru care vreau sa il fac e sa o duc la o curatatorie profesionala de tapiterii, ma refer sa fac tot interiorul ca la carte, poate imi dati un pont ceva prin Cluj.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!