Jump to content

Probleme senzor parcare


JohniB
 Share

Postare recomandată

Geisterfahrer

Nu, nici nu-l cunosc, dar nu vad unde e spam-ul...ai sters cumva o parte din postul lui?

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost in alta parte, evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

si eu am o problema cu senzorii de parcare in sensul ca o perioada functioneaza, o perioada nu, adica piuie intruna sau piuie intermitent pentru o perioada mai lunga de timp.senzori sunt oem din fabrica.

ce ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA diagnoza ce apare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
georgianlaurentiu50

Salutare ! Am o problema cu senzorii de parcare,cand dau pe mansarier nu se mai aude acel sunet de la cutia de viteze si nici nu mai merg senzorii ! Am desfacut capitonajul din stanga din portbagaj si am gasit un fir care avea in capat o mufa cazuta ! Problema este ca nu stiu de unde este si nici cum sa o pun ! Cred ca din aceasta cauza nu-mi merg senzorii ! Astept raspunsuri.... VA Multumesc  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu fie de la buzzer.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate mufele intra intr-o unitate centrala , din senzori sau buzzer iese cablul , cauta unitatea si baga mufa la loc.. Mai este o mufa care intra in tripla , sper sa nu fie aceea dar verifica si acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam greu sa iasa singura mufa..... fa o scanare sa vedem ce erori ai. Se intampla destul de des, sa se arda buzzerul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De-o saptamana senzorii de parcare nu mai scot niciun semnal. Am coborat cu VCDS-Lite la masina dar nu gasesc pe ce modul/ submodul sa scanez pentru acesti senzori. Cred ca sunt OEM (masina e second-hand, nu am intrebat daca sunt din fabrica...).

Ma puteti ajuta cu informatii, sau adresa unde-l pot scana?

Ori imi trebuie alt soft? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi daca ai 76- parking aid ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...
On 26.08.2011 at 18:28, Eto a scris:

Stai ca faci o confuzie. Sunetul nu vine din boxe. Dute in portbagaj si vezi ca acolo au un difuzor. Difuzorul e situat pe tavanul portbagajului, deci cum bagi capu te uiti in sus. Ala poate e stricat, am mai patit sa fie stricat la alta masina. Si eu am tot senzori OEM. Il schimbi ala si gata.

La mine se aude beep-ul de proximitate st./dr. fata sau spate din difuzoarele corespondente. Adica daca am un om in fata dreapta beep-aie in usa din fata dreapta; daca am un stalp in spate stanga-mijloc sunetul de avertizare vine din usa spate stanga si putin din spate dreapta. Adica sunetul imi spune exact directia obstacolului fata de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!